Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shořel (bouchnul) zdroj,hned 2den po zakoupení.

Dobrý den,koupil jsem si od CZC.cz zdroj 500w v akci za 700kč.Když jsem se na něj koukal neměl ani 6pin do grafiky pan prodejce mi doporučil koupit 2xmolex,1x molex má 2vývody molex a tím pádem jsem do něj zapojil 1x6pin a to samý do druhýho.Grafika bere 160wattů ,procesor 95wattů a zbytek cca 100wattů.Po zapnutí zdroje do zákl.desky a grafiky pc se rozeběhnul,ale po zatížení grafiky a procesoru zdroj bouchnul a vyhodil doma jistič a venku.Chci se zeptat zda mi czc.cz uzná reklamaci když jsem se do něj nekoukal do zdroje a zda mi ho ihned vymění mam ho 4dny a hned po 2dnu bouchnul.Děkuji za rady

hlavne ze sem napises co kolko zerie, ale nic o tom, co to bola za znacka a model.
U lacnych zdrojov zabudni na nejaku spolahlivost, alebo ze to zvladne to, co to ma napisane na sebe.
Reklamovat samozrejme mozes, ale pokial ti nevratia $$, tak aky zmysel ma vymena za rovnaky model, so stejnym rizikom?

Myslim, ze v tomto dotazu je znacka nepodstatna.

Otazka spis je, zda muze zdroj, ktery mu shorel, vratit ve 14 denni dobe bez udani duvodu nebo zda musi projit klasickou 30 denni reklamaci?

To ze je velka sance, ze mu kazdej zdroj za 700Kc shori je uz uplne jina zalezitost.

a ešte tam aj odrbávajú s výkonom na 12V vetvách,u tých najlacnejších je tam 2 vetvy po 17/18 A čo oni automaticky násobia na 34/36A,reálne je to osudný omyl,tie vetvy vychádzajú zo spoločného bodu,len sa rozdvojujú,takže sa tie ampére nemôžu znásobovať,tie zdroje nemajú samostatnú elektroniku pre každú vetvu,takže reálne majú len 17/18A na každej z vetiev a to je dnes už velmi málo,to utiahne s pomocou Božou tak nv gf6200/ati rx1300LE/ati 9250Ultra a spol......sú to podpriemerné zdroje pre generáciu P4 z doby northwood/willamette.......zasa na druhej strane bežný užívatel určite nebude kupovať profi zdroje a la Signa/Universal,France Neon,Ventex,Delta,GE GECLPSPH a spol,veď tie lacné stoja len 700 czk a to sa oplatí....

offi: u 12V bývá na štítku vyznačená výkonová zatížitelnost obou větví, obvykle bývá nižší než prosté součty.
pokud ale bfu neumí nebo nechcou číst, pak komu není pomoci, tomu není rady.

prodejce mi doporučil koupit 2xmolex,1x molex má 2vývody molex a tím pádem jsem do něj zapojil 1x6pin a to samý do druhýho

všechno pověsil na jedinou větev (štítek přesného typu tu nedal) a zahrál si se zdrojem čínskou ruletu.

i přes minulé doporučení koupil totální shit a pak si tu stěžuje. to je spíš na nějakou psycho poradnu.

500W za 700Kč. Na to lze říct jen jediné: jsi trouba. Modli se, aby ten sráč neodpálil zbytek tvého PC, v tomto směru je celkem legrační že chceš štěstí pokoušet podruhé se stejným sráčem, který byl velmi pravěpodobně navržen před mnoha lety pro Pentia4 (viz chybějící 6-pin) a má tedy naprosto špatnou skladbu výkonu na napájecích větvích a NAVÍC byl zjevně "zoptimalizován" nějakým čínským dementem, aby stál maximálně 300Kč (zbytek jsou náklady na dopravu a marže).

Ve 14 denní lhůtě ho nevrátíš, protože je za 1. zabitej a za 2. nekoupenej online, budeš ho tedy muset reklamovat - to trvá až 30 dní (zpravidla 30). Vše ale záleží na dohodě, i když ta s CZC taky není ideální. Musíš se ptát jich.

Jestli si ho objednal pres internet a dosel na pobocku vyzvednout nebo si ho objednal i na pobocce pres terminal, tak to CZC bere jako online s pravem na 14 denni vraceni. Ale take si myslim, ze je to pase, protoze je KO a musi teda reklamovat normalne s 30 denni lhutou na vyrizeni.

Pyrotechnika za 7 stovek fakt není dobrej nápad. Zkus se domluvit na koupi opravdového zdroje (jsou tu od ostatních odkazy) a buď rád, že to pro tentokrát neodnesly i další komponenty.
Mimochodem, nevím, co je ten "zbytek" 100W, ale pokud máš k počítači připojeného něco netypyckého, ten zdroj bude výkonově hodně, hodně na hraně.