Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odpojit zdroj

Nedávno jsem se vás ptal jaký zdroj vybrat pro můj pc, nyní mi zdroj prisel, bohužel se mi nedaří ten stary oddělat, ten největší svazek drátu k zakladovce je tam prostě jak přibitý, přitom se bojím abych nezabral moc a neodtrhl s tím kus zakldovky, dokonce jsem celou základovou vyndal s tím že to třeba půjde lip, ale ani prd. Nějaké rady?

Zobáček vidím, zmacknu ho, odepne se ale s tím pinem či jak se tomu říká nehnu. Dokonce jsem schopen strčit nehty mezi ty jednotlivé konektory, ale ani tak tím nepohnu. Objasním záležitost, před nějakou dobou mi můj ,,úžasný,, zdroj od eurocase začal vydávat divné zvuky, někdy to znělo jak kdyby se točil strašně rychle, někdy jak kdyby se větrák o něco mlatil. Na internetu jsem se dočetl že to tyhle zdroje dělají a je lepší je vyměnit dřív než sebou vezmou další komponenty. No a tak jsem s pomocí vás objednal novy.

Zobáček vidím, zmacknu ho, odepne se ale s tím pinem či jak se tomu říká nehnu.

Ak tu poistku povolis, tak to musi ist. Skus netahat priamo nahor, ale postupne do stran, raz lavu polovicu, potom pravu, az kym ten konektor cely nevyberies. Idealne by bolo neznicit si popritom MB.

Tak jo, zdroj je venku, nejspíš to šlo tak blbě protože na jedné straně je ten konektor vyvýšený.......tohle byl těžší souboj než moje rvačky se spolužáky na zakladce. Mám ještě jeden dotaz, hádám že ta divná hmota na procesoru byla teplovodivá pasta, mám ten procesor a tu věc která byla na něm ocistit a pak nanést pastu na celý procesor nebo je na to jinaci způsob?

Samozřejmě že by bylo lepší si na to někoho zavolat, ale nikoho známého kdo se kolem toho motá nemám, což koneckonců vysvětluje proč se ptám vás. Druhá věc je to, že i když se u toho vztekam, celkem mě to bavilo.....kouknout se jak to pc poradne vypadá, dokonce jsem se něco přiučil. Jinak jak už jsem psal, bál jsem se abych nepoškodil desku, takže to s tím manuálně zručný člověkem jste mě trochu urazil. Ale nechejme to být, trochu vás chápu.

Nakonec vylezlo, že jde o síťový napájecí kabel.

No však, veď je to na tom obrázku. Ale už som sa uhýbal, že mi jednu vylepíš :-D
Ak je to poistka, tak ako sa potom uvoľňuje ? Asi tým prepínačom 0-I. Teším sa až to zapne..

1. Není pravda, jak bylo psáno již minule a pochopitelně kecáte, a nejspíše vypadla vám jedna sedmička - Radeon HD 7770.
2. Ke všem jako vy. I když jsem se snažil být dosud velmi korektní. Pokud vás tak urazilo, že jsem připomenul, že informace máte dodat vy a ne aby se z vás páčily, tak to převelice přehluboce omlouvám, abyste mě nepráskl do Bruselu.
Š a G: "Boj se boj se ohníčku, my máme dlouhou hadičku!"

Prosím vás, co je to emi štítek? To pc jsem dneska skládal snad celý den, vše zapadlo tak jak mělo, vše jsem několikrát prostudovaval. Jestli to pc zapnu a vybuchne mi tak si jdu hodit mašlí, tolik ztraceného casu.....

Pokud jde o tu grafickou kartu, nebudu se s vámi hádat, v minulém postu jsem screenoval jak je to napsáno v cpu z, i přímo v oknech, nemám důvod lhát. Desku jsem našrouboval tak jak jsem ji zdelaval, ostatní věci jsem vrátil do původního stavu. Nejsem člověk který studoval it školu nebo něco takového, proto nechápu důvod proč by jste se ke mě takhle choval. Chtěl jsem si jen nechat poradit, jestli vám vadí moje neprofesionalita Pak nechápu důvod proč sem vůbec píšete.

Teď jsem si všiml jedné věci, vetrak od cpu mám daný jinde než byl předtím, automaticky jsem ho dal do cpu fan, předtím byl v sys fan 1. Může to být tím? Jinak jak mám poznat jestli chladič dobre sedí na procesoru? Na cpu jsem dával pastu a následně na to hned chladič, ten zacvakl a přišroubovaná větrák.

jak mám poznat jestli chladič dobre sedí na procesoru?

Musi bez medzier priliehat k CPU a musi pevne drzat. Ak PC nevydrzi bezat viac ako niekolko sekund, je to tiez dobra indicia, ze je chladic osadeny nahovno. // Ak chladic polozis priamo na CPU a spravne ho zaistis (podla navodu), tak nemas velmi co pokazit, malo by to fungovat.

automaticky jsem ho dal do cpu fan

Spravne.

Po opětovném, zapnutí to udělá co? Můžeš skočit do BIOSU a nechat to chvilku zapnuté.
Edit OT:Jinak ta karta bude určitě hd7750. Zkontroluj si to pomocí Gpu-z
gpuz

To testování nechám s prominutím až na zítra, jsem z toho celkem psychycky vyčerpanej.....

PS: máš pravdu, ta 7750 vypadá úplně stejně, ale přísahám že i na krabici bylo napsáno 7700, možná tam bylo něčím menším napsáno to číslo 50, ale tak moc jsem tu krabici nestudoval a je to nějaká doba

Kristova noho! Pochopitelně, ty "výčnělky" mají zabránit zasunutí otočeného konektoru! Třeba takové AT napájecí konektory to neměly, to byste měl radost! Až by to vyhořelo, kdyby "černé nebyly u sebe" jak psáno a dáno jest. A jde vůbec o správný zdroj? Necpete se do nějaké značkové sestavy, jako jsou od HP, Dellu a podobně?
Jo, že jste ten "zobáček" nedržel po celou dobu vytahování konektoru?
Poznámka: Byl jste žádán o fotografii těch konektorů, co chcete spářit!

Tu asi došlo k mýlce, myslel jsem tím kabelem napájecí, který se zasune přímo do zdroje. Záhada vyřešena, byla to jen jakási pojistka, po zatlačení zajede dovnitr. A zobáček jsem držel, ale vážně to nešlo, tenhle nový zdroj tam zajel jako nic a vytáhnout šel taky.

Tak jsem odepnul tu pojistku u chladiče, chladič ani nešel oddělat od procesoru.....asi jsem tam dal moc tě pasty, vše jsem vratil z5. Pro jistotu jsem ten kabl od větráku cpu vrátil tam kde byl puvodne a pc jede, aspoň zatím. Zatím jdu sledovat teploty. Pak se ozvu.

Dal kontrolovat ani nebudu, bez vytížení 70°c na procesoru.....předtím jsem měl při 100% cpu vytížení 80 a i to je prý dost. Aspoň vím kde je chyba, tu tenkou vrstvu jsem pochopil špatně, pokud tam má být opravdu jen taková trocha jak je na videu. Mám takovou malou tubu s pastou a pan v ts bohemia mi říkal že je to jen na 2 použití, takže jsem na ten procesor vykydal půlku té tuby.

Pán v TSFuj je tzv. "podavač". Pasta se nějak jmenuje? Pokud je to Artic MX-cokoliv, pak ta pasta se neroztírá a stačí malá kapka doprostřed tepelného rozvaděče CPU. Můžete být rád, že to nezateklo do patice, to by bylo opravdu veselo. Ani starší AMD APU nehřejí, takže bez zatížení je 70°C dost.

Pasta se jmenuje akasa 455, taky na doporučení pana prodavače.....
Do patice to nezateklo, ale je i na boku procesoru + mezi těmi žebry chladice. Chtěl jsem procesor vyndat, ale nedaří se, hádám že zase moje ruce jsou viníky.
Otázka, jak ten chladič a procesor ocistit? Můžu použít líh?

Tak jo, podávám report. Nakonec se mi podařilo částečně ten chladič očistit, nanesl jsem na něj velmi tenkou vrstvu pasty a doufal.
Když na pc nic nedělám drží se to na 48 + -, při hraní se to pořád drželo na 75 + -
Když jsem hru vypínal tak mi to vyskočilo na 81 což bylo max, hned na to jsem slyšel jak se pořádně rozběhl větrák.
Je to takhle únosné nebo pořád špatné? Co já si pamatuji tak takové teploty jsem měl i předtím.

Je to takhle únosné nebo pořád špatné?

Podla fotky je to iba box - tj. k procesoru pribaleny shit - extra chladiace vykony ocakavat nemozno + zadny ventilator nemas = teploty su na hovno...

Pro jistotu jsem ten kabl od větráku cpu vrátil tam kde byl puvodn

Takze je to zas tak ako by to byt nemalo. Na rozdiel od ms som optimista, takze zatvorit bocnicu a teploty dalej neriesit.