Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaby Lake a chipset H170 s DDR3

Napadlo ma vymenit asi 10 ročný počítač za nový.
V rámci úspor ma napadlo, ze kupim MB s DDR3 cenovo mi to vyslo asi o 40 -50€ menej ako za MB s DDR4
cenovo pamate DDR3 a DDR4 su zrovnatelne.
a mal som vybraty procesor i5-6402P ,ale teraz su v predaji kabylake i5-7400 s vyssou frekvenciou a lepsou vstavanou grafikou,
takze ma napadlo spojenie procesora
Intel core i5-7400 a Gigabyte H170-HD3 DDR3
co si o tom myslite? :-[

Stavět cokoliv nového se Skylake/ Kaby Lake a DDR3 je holý nesmysl. Nejsem si jistý, ale i pokud by byla kompatibilita mezi staršími chipsety a novými CPU, tak podporované jsou snad jen DDR3L moduly a DDR3 se nedoporučují, protože mohou poškodit paměťový řadič procesoru.

Na CPU Intel siestej generacie (Skylake) a siedmej (Kaby Lake) je radic pameti integrovany v CPU.
Intel v specifikacii povoluje pamete DDR3 ale len DDR3L s napajacim napatim 1.35V

Gigabyte H170-HD3 DDR3 sice podporuje aj DDR3 (1.5V), ale neviem ci je to "košer".

Nikoliv, špatný byl dotaz a koneckonců i kategorie. Pokud jste čekal pohlazení a pochvalu za vynikající "nápad", tak to jste špatně.

co si o tom myslite?

Bylo zodpovězeno, že se odpověď nelíbila, s tím se holt budete muset smířit. Vlastně, to vy asi nedovedete.

OT.
Nejméně polovic dotazů by bylo vyřešeno rychleji, kdyby se osnovou tazatelé řídili. Možná je to i tím, že je dost nešťastně umístěná/ nevýrazná.
Tady se to "zvrhává", kde kdo si sesmolí sám návrh a potom začne nekonečné vyšetřování, opravování, zdůvodňování proč tak a ne jinak ..........
(už jsem zaznamenal i od "místních" něco si sám navrhni a my tito
doupravíme, to je jeden děs)

Pani "ms" a "M-Pol" ste asi necitali dotaz.
Autor sa informuje:
"takze ma napadlo spojenie procesora Intel core i5-7400 a Gigabyte H170-HD3 DDR3"

Ja som to pochopil tak, ci je vhodne pouzit dosku Gigabyte H170-HD3 DDR3 a DDR3 RAM s CPU i5-7400.
Na to sa da odpovedat: ano/nie, alebo vysvetlit preco.

Absolutne nechapem, pri danom dotaze:
ms : Stačí se držet osnovy, protože o sestavu nejspíše jde, a napsat oč jde, k čemu to bude, co se bude používat za programové vybavení a aplikace (náročnost na výpočetní výkon). Ovšem nevím, k čemu má být takový zdroj?

To naozaj myslis, ze na dotaz "kabylake a vhodnost RAM DDR3" je treba napisat "oč jde, k čemu to bude, co se bude používat za programové vybavení a aplikace (náročnost na výpočetní výkon), dokonca aj zdroj?

Takze podla Teba, ked sa chcem opytat na dotaz "kabylake a vhodnost RAM DDR3"
Musim napisat (ms, 07.01.2017 16:53) - držet osnovy

1. FINANČNÍ LIMIT
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - kancl, herní,
pracovní - (video/zpracování, CAD, Photoshop...)
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - dodat se sestavou, vlastní
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nebo požadujete, aby bylo PC sestavené/otestované z
e-shopu?
5. MONITOR pro herní sestavu je potřeba uvést rozlišení které máte/koupíte

P.S. farbu skrine netreba?