Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaby Lake a chipset H170 s DDR3

Napadlo ma vymenit asi 10 ročný počítač za nový.
V rámci úspor ma napadlo, ze kupim MB s DDR3 cenovo mi to vyslo asi o 40 -50€ menej ako za MB s DDR4
cenovo pamate DDR3 a DDR4 su zrovnatelne.
a mal som vybraty procesor i5-6402P ,ale teraz su v predaji kabylake i5-7400 s vyssou frekvenciou a lepsou vstavanou grafikou,
takze ma napadlo spojenie procesora
Intel core i5-7400 a Gigabyte H170-HD3 DDR3
co si o tom myslite? :-[

Na CPU Intel siestej generacie (Skylake) a siedmej (Kaby Lake) je radic pameti integrovany v CPU.
Intel v specifikacii povoluje pamete DDR3 ale len DDR3L s napajacim napatim 1.35V

Gigabyte H170-HD3 DDR3 sice podporuje aj DDR3 (1.5V), ale neviem ci je to "košer".

Nikoliv, špatný byl dotaz a koneckonců i kategorie. Pokud jste čekal pohlazení a pochvalu za vynikající "nápad", tak to jste špatně.

co si o tom myslite?

Bylo zodpovězeno, že se odpověď nelíbila, s tím se holt budete muset smířit. Vlastně, to vy asi nedovedete.

Stačí se držet osnovy, protože o sestavu nejspíše jde, a napsat oč jde, k čemu to bude, co se bude používat za programové vybavení a aplikace (náročnost na výpočetní výkon). Ovšem nevím, k čemu má být takový zdroj?
Sestava platformy IBM PC se volí dle účelu, univerzální není.

OT.
Nejméně polovic dotazů by bylo vyřešeno rychleji, kdyby se osnovou tazatelé řídili. Možná je to i tím, že je dost nešťastně umístěná/ nevýrazná.
Tady se to "zvrhává", kde kdo si sesmolí sám návrh a potom začne nekonečné vyšetřování, opravování, zdůvodňování proč tak a ne jinak ..........
(už jsem zaznamenal i od "místních" něco si sám navrhni a my tito
doupravíme, to je jeden děs)

Pani "ms" a "M-Pol" ste asi necitali dotaz.
Autor sa informuje:
"takze ma napadlo spojenie procesora Intel core i5-7400 a Gigabyte H170-HD3 DDR3"

Ja som to pochopil tak, ci je vhodne pouzit dosku Gigabyte H170-HD3 DDR3 a DDR3 RAM s CPU i5-7400.
Na to sa da odpovedat: ano/nie, alebo vysvetlit preco.

Absolutne nechapem, pri danom dotaze:
ms : Stačí se držet osnovy, protože o sestavu nejspíše jde, a napsat oč jde, k čemu to bude, co se bude používat za programové vybavení a aplikace (náročnost na výpočetní výkon). Ovšem nevím, k čemu má být takový zdroj?

To naozaj myslis, ze na dotaz "kabylake a vhodnost RAM DDR3" je treba napisat "oč jde, k čemu to bude, co se bude používat za programové vybavení a aplikace (náročnost na výpočetní výkon), dokonca aj zdroj?

Takze podla Teba, ked sa chcem opytat na dotaz "kabylake a vhodnost RAM DDR3"
Musim napisat (ms, 07.01.2017 16:53) - držet osnovy

1. FINANČNÍ LIMIT
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - kancl, herní,
pracovní - (video/zpracování, CAD, Photoshop...)
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - dodat se sestavou, vlastní
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nebo požadujete, aby bylo PC sestavené/otestované z
e-shopu?
5. MONITOR pro herní sestavu je potřeba uvést rozlišení které máte/koupíte

P.S. farbu skrine netreba?