Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání reprouktorů vada na zesilovači

Na 100W vykon zosilovaca je potrebny zdroj aspon 130W, t.j. 130/24=5.4A. Neviem ci impulzne zdroje su uz normalne v zosilovacoch, ale ked ano, tak musia byt super dobre odrusene. Lepsie ako zdroje pre pocitace. ak to nahodou piska aj s normalnym zdrojom (nie impulznym), tak je chybne navrhnuty vystupny filter toho zosilovaca.
O skresleni toho zosilovaca tam radsej nic nepisu, pretoze to ma tak velke skreslenie, ze sa to nemoze volat zosilovac, ale skor skreslovac. Normalne skreslenie digitalov bez elktronickeho obmedzenia je 10%.