Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Fotomobil" z Alzy do 8.5 tisíce?

Zdravím,
chci si pořídit, resp. objednal jsem si nový mobil, konkrétně Nubia Z11 miniS
• Primárně bude určen jen na standardní věci, internet, youtube, sociální sítě (Twitter a Instagram).
• Žádné hry nehraji

Mou podmínkou bylo, aby měl (na to, že je to mobil), slušnější fotoaparát (přední i zadní).
Po brouzdání googlem, jsem našel Nubii Z11 mini, která se mi velice zalíbila, ale nakonec jsem ji nevzal z důvodu, že neměla České LTE frekvence, má slabší baterii a starší Android 5.1.

Zjistil jsem, že novější a výkonnější verze MiniS České LTE frekvence podporuje a dokonce má i lepší Sony snímač fotoaparátu. Proto byla asi jasnou volbou.

Zítra dorazí a vzhledem k 14 denní lhůtě na případné vrácení se Vás chci zeptat, jestli znáte nějaké podobné alternativy, kdybych nebyl spokojen.
• Finanční limit nesmí přetáhnout 8.5 tisíce (už tak jsem překročil původní plán) :)
• Skladem na alza.cz

Děkuji za případné dodatečné návrhy :) Popř. názor na tu Nubii Z11 MiniS, která mi přijde zítra.

LTE by mela ceska distribuce podporovat vcetne 800MHz, hlavne si pohlidej, ze je to CZ distribuce.

Osobne bych silne zvazoval priplatek jeste tisic korun.

https://www.alza.cz/honor-8?dq=4411366&catid=18851 259

Nemam rad Snapdragon 625, po strance vykonu to neni zadne terno a pritom to uz neni levne, ale fakt je, ze Snapdragon 650 se moc nesezene, je snad jen ve draze znackove Sony Xperia X a pak uz je tu jen highend za jine ceny Snapdragon 820 a 821.

Co se tyka ZTE Nubii, tak jsou hodne kritizovane za zasekane graficke prostredi Nubia UI.

Alza přímo v popisu taktéž píše 800MHz i 900MHz, takže předpokládám, že to CZ distribuce bude.
Otestuji to skrze onu aplikaci, kterou tu zmínil karelX
Osobně výkon moc nevyžaduji, očekávám, že nějaké sledování youtube a brouzdání 9GAG, Twitterem, Instagramem a případně poslouchání hudby by zvládl i kdejaký MediaTek.
Ten Honor 8 vypadá zajímavě, ale jak jsem již řekl, původně jsem za mobil chtěl dát maximálně 6 tisíc, už jen ten příplatek na Nubii miniS je znatelný a víc již za mobil, který chci na tyto aplikace dávat nechci.
V tomto limitu se mi ještě líbilo Xiaomi Mi5, ale absence slotu na SD kartu a s omezenou 32GB pamětí a chybějící podporou Českých LTE jsem to zavrhl. Fotoaparát má ale slušný, zadní je stejný čip od Sony jako v levnější Nubii Z11 mini.

Pravdou je, že LTE zatím využívat nebudu, mám SIM od SazkaMOBILu, který stále nevyjednal používání Vodafone LTE sítí. Ještě nějaký čas počkám a pravděpodobně si nechám číslo převést k nevirtuálnímu operátorovi.

O tom zasekaném systému Nubie jsem taktéž četl, ale u starší Z11 mini. Z11 miniS by měla mít novější systém, kde by to mělo být mnohem lepší.

No vyzkouším jí zítra ráno, jakmile jí Alza doveze na pobočku.

Nějaký návrh jako alternativu (opravdu do těch 8.500,-) nemáš? ((:

Každopádně děkuji

Ja zas pouzivam LTE Discovery, nejsem si jist jak je to se zjisteni vyuzivaneho pasma a nutnosti rootu, mobil mam rootly, takze jsem to neresil.

Tak bomba si myslim, ze bude

https://www.alza.cz/honor-6x?dq=4726452&catid=1885 1259

zitra snad naskladnej.

Cenove zajimavej je i

https://www.alza.cz/honor-7-lite?dq=4304906&catid= 18851259

A potom

https://www.alza.cz/huawei-p9-lite?dq=4148197&cati d=18851259

Nevim, jak je to s fotakama, ale ani jeden nebude vyslovene spatnej, ono je to dneska u tehlech lepsich mobilu otazka nejakych minimalnich zlepseni, omezujici je hlavne velikost cocky, se kterou se mnoho udelat neda. Vyslovene ccd snimac na hovno jako byl treba u starycho ZTE Blade nebo u noname typu Prestigio, si tihle lepsi vyrobci nedovolej dat ani do mainstreamu.

No dej pak vedet, jaka ta Nubia Z11miniS je, jestli to nebude prislis sekat, urcite lagovani je normalni pro kazdy Android, tak asi budes spokojen.

Mne se hodne libi Nubia Z11, ale uz je to drazsi. Nicmene nekupuju, novej foun nepotrebuju, snad leda kdybych starej rozbil, ale davam pozor, doufam ze jsem to ted nezakrik. Jinak trochu cekam, jestli neco predvede Microsoft, spis bych to ocekaval ke konci roku nebo pristi rok, ale maji nejakou dohodu s Qualcommem o vyuziti Snapdragonu 835, kterej prijde letos - muze to byt i tablet.

Edit: Sakra, jeste jedna vec, jestli te SazkaMobil odradi, tak mrkni na Kaktus, pokud ma clovek mensi utratu, ale chce pouzivat spis mene ale pravidelne datove site, tak je hodne zajimavej. Idealne aby presla cela rodina, coz bohuzel treba u nas nikoho nepresvedcim. :-/

Momentálně mám Čínu CUBOT Note S, funguje, nelaguje, ale fotoaparát je otřesný i za skvělých světelných podmínek, navíc interpolovaný, či jak se to nazývá.

Jako druhou SIM mám právě Kaktus ((: Pravděpodobně bych ale asi nechal převést číslo SazkaMOBILu na Kaktus, protože je vcelku hezké, né moc složitě zapamatovatelné. Nekoukal jsem ale jestli se to dá, předpokládám, že ano :)

Zítra dám určitě vědět. Jde mi především jen o kvalitnější fotoaparát, než mi poskytuje onen CUBOT.
Můžu sem zítra hodit nějaké fotky z CUBOTu a z té Nubie.

Děkuji. Podívám se i na ty telefony, které si navrhl v předchozím postu.

Fotky nemusis. Spis zkus obema vyfotit a pisni jak velkej rozdil se ti zda byt.

Muze bejt ten Cubot vylozene spatnej, ale ja mel Jiayu coz je taky takovej noname druhy tridy a kdyz to vezmu co se tyka fotek toho a fotek z SGS4 a ted z SGS5 co mam, tak o takovych 20% horsi. Pritom SGS4 je jeden z nej fotomobilu, pravda nevidel jsem Huawei P9 a SGS7 na zivo, ale kdyz to vezmu co je na netu, tak maximalne o dve tri procenta lepsi nez ten muj. Takze kdyz bych to mel zobecnit, tak rozdily okolo 10% lepsi horsi budou bezne. Je to proste neco jinyho nez kdysi ten jinak spickovej ZTE Blade, kterej tvoril prepaly, ze byla fotka o vic nez 50% jina (horsi).

A stejne tak mas potom kvalitnejsi kompakt, kterej to mimo idealni svetelne podminky taky strci do kapsy. A to vubec nerikam jako fanousek kompaktu, naopak ja fotim jedine mobilem, na momentky mi to staci a az budu jednou v duchode a budu mit cas na to si konecne hrat, pak poridim zrcadlovku, ale ted na to ten cas rozhodne nemam. :-)

Pravděpodobně bych ale asi nechal převést číslo SazkaMOBILu na Kaktus

Nemel by byt problem. Tyhle pseudovirtualove si mezi sebou neuctujou poplatky, takze je nuctujou vetsinou ani tobe, Kaktus rozhodne ne. Ja presel ke Kaktusu (100% vlastnik T-Mobile) od Mobil.cz (spolecny podnik T-Mobile a iDnes). :-)

Bylo to jednoduché, stačilo abych zavolal na infolinku Sazky a tam mi slečna poslala SMSkou ČVOP.
Na Kaktusu už jsem jen vyplnil formulář a nechal číslo Sazky převést na SIM, kterou od Kaktusu již mám.
Teď už jen stačí počkat 4 dny, než číslo na tom Kaktusu aktivují a budu si užívat LTE :)

Jinak Nubia pořád funguje, bez problému a jsem spoko. Vypadá to tak, že si jí nechám (:

U Kaktusu je dobry, ze mas samoobnovovaci balicky na data, pritom nevycerpana data se prevadi do dalsiho mesice. Problem je, ze kdyz ti data zbyvaji a chces balicek ponizit, tak o vsechny prijdes.
Takze to chce dobre vybirat balicek hned na zacatku, ja dal zbytecne moc a kdyz jsem to zjistil a chtel zmenit obnovovaci balicek na nizsi, tak uz jsem mel nasysleno 600MB dat a prisel o ne.

Taky mám na ní spadeno pro manželku, jenom si ji ještě nejdříve musí osahat a buďto ji padne do oka nebo ne. Dnes takhle vyřadila Asus Zenfone 3, který ji do oka nepadl a Huawei Nova ji přišel moc malý.

Mimochodem, přes víkend byla Nubia Z11 Mini S u TS Bohemie jenom za 7.990 Kč a na Heurece někdo psal, že předminulý víkend ji tam koupil také za 7.990 Kč, tak jestli ji TS Bohemie takhle nezlevňuje pravidelně každý víkend ...

Tak Nubii Z11 miniS mám už pár hodin doma, chvilku zabralo než jsem si vše nastavil, převedl, atp.

První dojem (klady)
• Podle přiložené informace k balení, se jedná o originální Českou distribuci.
• Pěkně mi padne do ruky
• Bytelná konstrukce a velmi atraktivní design (alespoň pro mě).
• Operační systém Nubie je zatím svižný a líbí se mi.
• Dobrý display, pozorovací úhly, barvy, jemnost.
• Krásná krabička :)
• Zadní i přední fotoaparát splňuje mé podmínky a jsem s ním spokojen (zatím jsem zkoušel nechat vše na automatice, čekám, že když si s tím pohraju, tak to bude ještě lepší).
• Notifikační LED dioda (to červené kolečko) je cool :D

První dojem (zápory)
• Balení obsahuje jen základ (telefon, nabíječka, usb type-c kabel a manuál)
• HW tlačítka se používají trošku jinak než jsem byl doposud zvyklý, ale to bude otázka času.
• Systém podporuje Češtinu, ale není dokonalá, zatím jsem objevil dva překlepy, ale to je jen blbůstka.

Časem mohu dodat nějaké další postřehy :)

Jinak pro porovnání přikládám 2 fotografie z mého starého CUBOTu a 2 z této Nubie.
Upozorňuji jen, že vše bylo necháno v defaultním nastavení, vše nastaveno na automatiku a na rychlo. Kdybych si pohrál s nastavením, které ta Nubie nabízí, tak by to bylo jistě ještě o chlup lepší :)
CUBOT #Krabička | CUBOT #Venek
Nubia #Krabička | Nubia #Venek

Osobně jsem tedy zatím velmi spokojen.
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------
Edit #1: Pár dalších fotek z té Nubie: 2dSED

Edit #2: Objevil jsem bug v jejich OS
- Pokaždé když poprvé otevřu galerii, označím fotky a dám sdílet, tak dostanu chybu
"Aplikace Systém Android bohužel přestala pracovat."
Když ale odkliknu OK, a dám sdílet znovu, vše funguje. OS nespadne, v podstatě krom té chyby se nestane nic..

No USB-C to byl zase objev, ja bych za tenhle napad v klidku udelil Darwinovou cenu. :-D

Jinak Eessencia ty fotky z toho Cubota, to je fakt sila. Jsem si rikal, ze blaznis s tim fotomobilem, ale beru zpet, to i to smeckovy JiaYu melo fotky dvakrat lepsi (neumelo to ale zaostrovat automaticky na nekonecno, muselo se rucne).

Jinak Galerii nepouzivam. Synchronizuju pres OneDrive a Dropbox a na prohlizeni fotek mam Piktures.

Tak už je to pár dní. S Nubií jsem stále spokojen a za ty peníze jsem si asi vybrat lépe nemohl.
Je pravda, že Nubia OS obsahuje nějaké chyby, ale nebrání funkčnosti telefonu a předpokládám, že opravy přijdou. OS je svižný, zvykl jsem si na něj rychle. Přední i zadní fotoaparát mi vyhovuje opravdu moc a jejich aplikace na fotky je fajn.

Jediné co mě mrzí je, že se na CZ trh nedostala Nubia Z11 miniS v provedení Black/Gold, která je boží ((:

Pokud by někdo o Nubii uvažoval, mohu ji s čistým svědomím doporučit.

To Redmarx: Hodně jsem uvažoval i o tom Honoru 8, který vypadá úžasně, ať už designově nebo výbavou. Recenze jsou taktéž skvělé. Bohužel i kdybych chtěl přihodit ještě tisíc korun, neudělal bych to a to z jediného důvodu, který nepřekousnu - Odporná SW tlačítka menu, které považuji za hřích vhodný jen do nejlevnějších mobilů. Je to odporné a ukrajuje to kus displaye (že se dají schovat nic nezachrání). Nevím jaký názor na ně mají ostatní, ale mě to od tohoto velmi zajímavého mobilu odpuzuje :-/ Škoda

Bohuzel, cim dal vic mobilu to ma. Co jsem slysel, asi to muzes potvrdit, to ma Nubia vyresene tak, ze za prve ma hardwarova tlacitka, za druhe je tam jen podsvetlena tecka a treti si muzes k rohovym teckam nastavit vlastni funkci (prostredni ma vzdy funkci home tlacitka). Za me je tohle uplne nejlepsi reseni a jedinny duvod proc bych teoreticky uvazoval o Nubii. Jsem totiz zvykly, ze leve tlacitko jsou kratce spustene aplikace, dlouze menu, prostredni tlacitko je home a prave tlacitko je zpet. A na tom trvam a ma to tak co vim jen Tamtung, kterej bych ale uz nekoupil z jinych duvodu.

V ČR ještě ne, já takové věci kupuji přes ebay.com, vyjde to strašně levně a stojí za to si počkat na balík z Číny. Objednal jsem si konkrétně
Unique Silica Gel Slim Soft Case Back Shell Phone Cover For Nubia Z11/Z11 Mini S
a For ZTE Nubia Z11 Z11mini S N1 Ultra Thin Clear Invisible Gel skin case cover

Ten první už mám doma (přišel asi za 9 dní), druhý je ještě na cestě, možná dorazí dnes.
Folii ani sklo nepoužívám, mobil má to "Opičí sklo" co se jen tak nepoškrábe a hlavně mi osobně spíš vadí.

A nějaké flipové pouzdro na Z11 Mini S neexistuje? V černé nebo tmavošedé barvě a s okénkem?

Jinak Nubia Z11 Mini S je již doma a manželce se velice líbí, jenom ji trochu zarazila velikost oproti stávajícímu LG L90 a zvažovaném Huawei Nova. Naopak, Khaki Grey barva, z které měla trochu obavu, ji příjemně překvapila a moc se ji líbí. Manželka má celkově dost vyhraněný vkus a pokud se jí něco nelíbí, tak přes to nejede vlak, byť by to byla supermodní záležitost, ovšem s Z11 Mini S je s hlediska vzhledu moc spokojená. Přechod na nový telefon se ještě nekonal, takže z uživatelského hlediska žádné poznatky nemám.

Koupil jsem jej u TS Bohemia s víkendovou slevou za 7.999 Kč a je to normální CZ distribuce. ;-)

Edit 1: Něco takového, ale pro Mini S.
Edit 2: Že by to bylo ono?

Osobně flipová pouzdra moc nemusím. Display nechávám nechráněn, přecejen je tam to "opičí" sklo a čekám, že něco vydrží (samozřejmě nenosím v kapse spolu s mobilem nějaké ostré předměty (klíče, atp..), ale jinak mám mobil jen v tomto obalu Silicon Soft Fundas Matte Cover je takový hrubší na dotyk, neklouže z rukou a je dost "SLIM", takže z mobilu neudělal tučnou obludu :D Z Aliexpressu mi přišel za 7 pracovních dnů.

Tak z galerie již při prvním sdílení drop nedostávám, ale zjistil jsem, že se to samé děje i při sdílení v jiných aplikacích (Alza, Twitter, Insta). Opět jen chybová hláška, po odkliknutí OK a znovusdílení vše funguje. Osobně mi to nevadí (ani běhu systému ne), ale tož příjemné to také není.

Další chybou (opět spíše drobností), je to, že když mobil vypnu/zapnu/restartuji, tak se mi z hlavního menu, kde mám defaultně "Volání | Kontakty | Tlačítko na ukončení aplikací v pozadí | SMS | Prohlížeč" vždy přesunou SMS na druhou stránku a musím si to přesouvat zpět.

Celkově vzato, chyby, které jsem našel jsou spíše kosmetické a "otravné", omezující ale nejsou. Zkusím to sepsat na jejich bug report a uvidím jak se kluci ušatí posnaží s opravou.

Zdravím, ráda bych si tento mobil také pořídila a jestli mohu se zeptat? Kde zjišťujete aktualizace k tomuto telefonu? Předpokládám, že vždy stačí nainstalovat jen poslední aktualizaci a ne i ty předchozí? Před aktualizací vše zálohovat? Moc se v tomhle nevyznám, tak proto se ptám, díky moc.
Ještě jestli mohu tak ohledně folie na displej. Vím, že píšete že nepoužíváte, ale nikdy jsem mobil bez folie neměla, tak bych tam nějakou ráda dala, jenže u nás originál není, takže sáhnu asi po nějaké univerzální. Jestli mám správné informace, tak tento mobil má dole kroužek jako domovské tlačítko a zároveň slouží i jako notifikační dioda, takže pokud je to tak, tak přelepil byste i ten kroužek nebo spíš udělat nějak na ten kroužek výřez? Kdyby to bylo jen domovské tlačítko tak to neřeším, ale když by to měla být i ta dioda? Pouzdro pak budu kupovat asi jen to klasické kožené, ne to flipové to se mi nelíbí, pouzdro jen na záda asi u nás opět neseženu, takže to kožené je jasná volba. Je to moc velká škoda, že u nás není i příslušenství k tomuto mobilu.

Kde zjišťujete aktualizace k tomuto telefonu?

• V mobilu je přímo aplikace "Aktualizace systému", dá se tam nastavit, jestli se mají aktualizace stahovat automaticky, na vyžádání nebo vůbec. Aktualizace se instalují postupně až po nejnovější.

Před aktualizací vše zálohovat?

• Jakmile stáhnete aktualizaci a chcete jí nainstalovat, vyskočí Vám okénko ve kterém se píše, zda je doporučeno provést zálohu (a to Vás nasměruje rovnou do aplikace na zálohování, kde jen potvrdíte co chcete zálohovat). Pokud záloha není třeba, opět se Vám to před instalací aktualizace napíše.

Je to moc velká škoda, že u nás není i příslušenství k tomuto mobilu.

Zrovna Nubia Z11 mini [S] je poměrně nový mobil, kór Česká distribuce. Fólii přímo pro tento mobil jistě seženete z Číny, třeba na ebay nebo aliexpress.

Například na Ebay.com, je přímo ochranné sklo pro Z11 mini [S], výřez není potřeba, mělo by to snímat i přes sklo. Na výběr je bílá i černá varianta (podle toho, kterou barevnou variaci si pořídíte na Nubii. Jako model jen zvolíte "Z11 mini s".

Na Aliexpress.com je to samé, ale mnohem levnější.

Je to z Číny, je to levné, doporučoval bych si vybrat víc druhů, vyzkoušet, .. Doručovací doba se pohybuje od týdne až po 2 měsíce, ale většinou mi balík přijde do 14 dní. Upozorním jen, že aby se neplatilo clo/daně je třeba nepřesáhnout 25€ (nebo tak nějak).

Tak k Nubii Z11 Mini S zakoupené 5.04. jsem se dokopal až dnes, respektive mě k tomu dokopala manželka, že už jí chce konečně používat a už asi 1/2 hodiny se jenom instalují aktualizace, momentálně tam jde asi 4.! Jsem zvědav, kolik jich nakonec bude. :-D

Edit: Tak aktualizace úspěšně nainstalovány, ale bohužel se nechytá CLONEit pro přenos souborů a nastavení. Problém je právě v Z11 Mini S, ostatní telefony se normálně spárují.

Pokud jej chceš kupovat v nejbližší době a v českém obchodě, tak u TS Bohemia je vždy přes víkend u Z11 MiniS sleva 1.000 Kč: https://www.tsbohemia.cz/nubia-z11-minis-khaki-gre y_d262572.html. Já jsem si jej tam předminulý týden objednal a v úterý vyzvedl na pražské výdejně.

Edit: A tady se na něj dá v ČR koupit flipové pouzdro: http://aukro.cz/nubia-z11-mini-s-kozene-flip-pouzd ro-obal-s-view-i6777618955.html

Ale pozor, platí to striktně jenom o víkendu, v SO a NE je 7.999 Kč, v pracovní dny 8.999 Kč. Zítra je svátek, takže sleva je již aktivní, předpokládám, že v úterý ji zase zruší. Sledoval jsem to několik týdnů a opravdu to zlevní jenom na víkend. Nedělám u TS Bohemia a osobně bych ji raději koupil u CZC, který mám blíž, ale rozdíl 1.000 Kč je při ceně 8-9 tisíc dost výrazný na to, abych si dojel pár km navíc nebo zaplatil cca 50 Kč za dobírku (dopravné je zdarma).