Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Externím diskem

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně Externího disku....Je to asi půl roku co jsem si koupil WD elements 3TB disk a celou dobu fungoval uplně v pohodě.Ale asi před 3 dny, jsem vypnul PC a když jsem ho znova zapl Disk nešel spustit..zkoušel jsem restartovat..odpojit a připojit a pod. , ale nic.Když ho zapojím tak nvm proč ukáže se mi v Tento počítač jako Jednotka CD-ROM(G:)Když na to kliknu, ukáže se mi G:/ neni přístupný - Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O. .Zkoušel jsem různě hledat řešení ale nedaří se mi.Nechtěl bych přijít o ty data tam, je to asi 2TB filmu,her, ale hlavně fotek a pod.

No, a to je problém, testdisk je k ničomu.
Sú asi dve možnosti, pokazené je usb rozhranie toho WD, alebo samotný disk. Pravdepodobná je prvá možnosť.
Treba rozobrať to WD, a dúfať že vnútri je klasický SATA disk, ten sa dá pripojiť sata káblom a dáta máš k dispozícii.

kde už máš nejspíš data jsem psal. nezálohuješ ani cenné fotky, tak se nediv.
wd elements - jak vyplývá z názvu - je usb low cost disk wd, žádný sata s převodníkem.

usb disky chcípají nesprávným používáním, wd elements je shitová 2.jakost, s usb rozhraním nemá obnovovací soft přístup ke všem ata příkazům.
na takový krám si vrazíš fotky bez zálohy - pak řešíš "záruku" takové mrdky.

je na tobě, jestli doufáš v záchranu dat (mimo běžné uživatelské možnosti) anebo chceš od prodejce vyreklamovat stejný shit.

frustráty typu rce přeskakuj - rodiče ho nenaučili se slušně chovat a nenávistného důchodce už nepřevychováš.

Nevím, co za zařízení neni podle Brtníka mrdka, nadává na všechno a všem. Nevšiml jsem si, že bys někdy doporučil nějaké zařízení.

To Rees: Ještě než definitivně za data smekneš, bych zkusil bych vydolovat z krabky fyzický disk a připojit ho do jného PC přímo na SATA. Většinou odkráčí do kytek elektronika interfacu USB a takto se získá použitelný disk.