Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet

Dobrý den, mám takový problém s internetem. Internetová rychlost je Down:80Mbit/s a UP:14Mbit/s. Přes den mi jede internet v pohodě, ale jakmile je +18:00 tak internet jede hrozně videa mi pořád načítají, bitrate u streamu mi padne na 0kb/s a už se nezvýši a ping u her je taky vysoký. To mi dělá pokaždé jsem připojený Ethernet kabelem CAT5. I když to zkusím na mobilu SAMSUNG Galaxy S7 tak se to taký seká i na Notebooku. Ještě k tomu mám takový dotaz jaký je rozdíl mezi CAT5 a CAT6. Nevím co ještě k tomu napsat, když tak se ptejte co potřebujete vědět.

pokud se večerní rychlost ani neblíží tomu, co kabelovka slibovala, pak zruš internet od nich.

jsem připojený Ethernet kabelem CAT5

to těžko.
tvé sekající se mobily i notebook používají wifi, takže kabely cat5e/6 nemusíš řešit a plýtvat časem. když tě zajímá rozdíl, čti si na wikipedii.

typ a stáří routeru tajíš. ale dejme tomu, že přes den funguje.

pro jistotu bys měl zkontrolovat zarušení prostředí:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.ht ml
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. farproc.wifi.analyzer&hl=cs

pingy:
já nebývám nadšený z funkce dns serverů maloposkytovatelů internetu. máš nějakou lokální kabelovku, doporučil bych změnit na nějaké open-dns.
např google: http://www.intechgrity.com/wp-content/uploads/2012 /06/setup-dns-windows.jpg?x52859
když se to osvědčí, můžeš to nastavit pro wan rozhraní routeru.

široko daleko žádny poskytovatel internetu nemá takovou rychlost internetu na streamovani
jakmile je +18:00 tak internet jede hrozně videa mi pořád načítají, bitrate u streamu mi padne na 0kb/s a už se nezvýši a ping u her je taky vysoký.

dost si odporuješ.
takový internet je ti k ničemu, nálepku 80mbit si v té chvíli můžeš strčit víš kam.

já jsem nepsal, že máš notebůů přes kabel, nechápeš text.
pokud je jediná příčina ve velmi vysoké agregaci, způsob připojení u tebe doma už na to nemá vliv.

nic jsi nezkontroloval: jestli ti domácí wifi připojení zhoršuje i rušení od sousedů.
jestli má na odezvu načítání stránek vliv i mizerný server kabelovky, proto jsem psal o dns.
kabelovka může mít smlouvu se špatným poskytovatelem peeringu, který tvé připojení tahá přes půl světa - a s tím nic nenaděláš kromě výměny nevýhodného poskytovatele.

a pro úplnost:

CAT5 nemám na notebooku ale používám to na PC

cat5 nemáš nejspíš nikde, takový kabel se už nedá koupit, musíš číst všechny písmena.

dost si odporuješ.
takový internet je ti k ničemu, nálepku 80mbit si v té chvíli můžeš strčit víš kam.

není k ničemu u ostatních poskytovatelů nemůžu vůbec streamovat. Na tom co jsem teď aspoň mužů.

jestli ti domácí wifi připojení zhoršuje i rušení od sousedů.
jestli má na odezvu načítání stránek

Toto jsem moc nepochopil tím připojením myslíš WiFi signál? Jestli jo tak WiFi signál je v pohodě. Odezvu na načítání stránek? Tím možná myslíš to jestli mi načítají stránky déle než obvykle. Stránky mi načítají v pohodě ale např KODI se mi seká á bitrate u obs padá na 0kb/s a streamy na youtube se mi taky občas sekaji

Stránka jsou jednorázová data. Když se to na chvilku sekne, tak to nepoznáš. U streamování potřebuješ dodávat proud dat bez přerušení (záleží na velikosti bufferu, do kterého se ti to přednačítá).
U streamování je to ještě náchylnější - tam hrneš proud dat ty ven a jakékoliv rušení WiFi ti to může zrušit. Lednička, mobil, nějaký další elektrický motor, WiFi od sousedů, ...