Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký convertor převod z doc do pdf

Prosím poradil by mi někdo nějaký opravdu dobrý, kvalitní online convertor, který zvládá převod souborů doc s češtinou do pdf opravdu skvěle. Toto potřebuji, protože používám starý Word, který nemá možnost uložit jako pdf jako nové verze Wordů. Jednou jsem našel opravdu dobrou webovou stránku s convertorem do pdf, bohužel jsem jí zapomněl, která mi to převedla do pdf a nejspíš použila aplikaci word2016 protože to mám ve vlastnostech u položky Producent: Word2016.

Neznáte prosím někdo takovouhle stránku, která používá Producenta Word2016?

Mozno bude lepsie ked si zozenies pdf konvertor co emuluje tlaciaren a vytlacis to, ptz format doc neni kompatibilny ani s microsoftom.
(alebo skus open office apod, tam mas export a predtym vidis ze ci vsetko je spravne ked otvoris ten s nicim nekompatibilny .nekompartibilmicrosoftdoc format)
Webstranky nepoznam.

Odkedy je vymyslenie vlastneho formatu nedodrzovanie standardov?
Kto, kde a kedy povedal, ze ODT je standard, je to prave ten jediny a spravny format? A na zaklade coho?

Ked uz ti vadi existencia kvanta formatov, ktore si navzajom nerozumeju (bezna vec, kazdy si musi vytvorit svoj, inac nieje dost cool), tak bez prefackat vyvojarov linux appiek a MS, nech sa ujednotia na jednom a poriadnom. A bude pokoj.

Štandard/Normu vytvoril OASIS za učelom kompatibility aj inych vecí. Skus si prečítať ISO/IEC 26300, a pochopíš. A vlastnú príponu môžu mať, ale když je to nekompatibilne, nezdokumentované, tak to jde predsa proti uživatelovi.

Microsoftacky DOC format existoval davno pred tym, nez sa nejaka grupa rozhodla v 2006-tom volaco standardizovat. Nakolko sa jedna o proprietarny format, tak na nejake vylevy MS nemusi brat ohlad a mozu s nim robit co chcu. Netusim preco u proprietarnych veci ci formatov ocakavas nejaku dokumentaciu. Tu niesi v nejakom linuxe, na podobne vystrelky zabudni. A podobne napady ti v komercnom prostredi s proprietarnymi formatmi nikdy neprejdu.

Rovnako ako ked traja vyrobcovia vyrobia nejaky model auta, ale samozrejme kazdy podla seba. Tiez to nieje porusenie nejakeho standardu, kde si dakto zmyslel ze sedan musi byt vyrabany tak, a hatchback hentak.

My se ale nebavime o ODT, ale o tom, ze nějaký 3rd party soft (v tomto případě Open Office) neotevře DOC.
Jinak se bavíme o Office 2003 a v té době neexistoval žádný standard ve formě ODF nebo ODT, takže ani nebylo do dodržovat.
Pro office byl pak následně vydán compatibility pack, který s ODF a ODT uměl pracovat.

Problém, že to na každém počítači Word otevře trošku jinak je:
1. nastavená tiskárna na počítači - word se přizpůsobuje okrajům a dalším nastavením v tiskárny, takže ti třeba přeleze stránka. Ale to se děje i v OpenOffice
2. dokument, který vznikl v Office 97 nebo starší a přetahuje se přes 150 verzí office, kdy si postupně uživatel hraje se styly. Takové dokumnenty se chovají fakt divně. Tohle je typické pro úřady, kde před 150 lety vznikl vzor, který se přetahuje až dodnes.

Mne je to jedno ze preco, kedysi boli problemy aj s tym ze to zobrazovalo aj nejake ine jazyky ci znaky ci co, mna to vpodstate nezaujima MS office uz takmer nepouzivam chvalabohu, islo mi o to napisat mu ze "nejaky web" to nemusi skonvertovat spravne lebo ten format neni designovany na to aby sa otvaral spravne (co pises aj ty, to je problem formatu resp. toho kto to vymyslel), a lepsie urobi ked si to overi bud v openoffice alebo mu dajte link na tu vasu addon vec.