Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při odhlášení se z Firefoxu zmizí ikona a již se nejde znovu přihlásit - opětovný dotaz problém neby

Tak jsem tu znovu. Problém který jsem řešil a myslil, že se odstanil trvá stále. Podle rady jsem program „přilepil” na hlavní panel. Po restartu tam ostal. Po vynutí stránky se ale zase ikona ztratila. Tak už jsem opravu magor a dělám nějakou chybu, nebo je v PC? Prosím zkuste znovu poradit.

Chyba je v pc, len teraz ma v rychlosti nenapada nic co by to mohlo sposobovat.
Tu to riesili tiez uz davno a asi nevyriesili, mas aktualny ten windows, aj ten firefox? V nastaveniach - windows update je vsetko aktualne a ziadne nove updaty? Firefox jaka verzia (viz nastavenia - otaznik) a odkial to bolo tahane, z www.mozilla.org?
Moze to mozno robit antivir apod, skusil by som ho vypnut ak nejaky je. Alebo nejake nastavenie vo FF, nepouzivam pinning tak zhlavy nepoviem.

Zastupca FF sa da dat aj na plochu, ked nefunguje pripinanie, najst si ho v start a tam pravy klik a tam to je alebo ak neni tak tam je ze otvorit umiestnenie a potom pravy klik na subor programu a vytvorit zastupcu apod.
http://www.thewindowsclub.com/create-desktop-short cut-windows-10

.. alebo este ma napada rucne ho odopnut z panelu, restart win, potom si najst firefox v start a zvolit pripnut na plochu, a az potom ho spustit z toho pripnuteho na paneli.

Zkusím ještě jednou objasnit problém firefox stáhnu z oficiálních stránek. Vytvoří se automaticky ikona na ploše a hlavním panelu. Po spuštění a následném ukončení stránky firefoxu ikony přestanou fungovat. Takže již znovu stránku neotevřu. Když chci zapnout firefox musím na STARTU dát hledat a zadat firefox, kliknu a stránka se otevře. Ještě toto, ve startu program vůbec není. Najdu ho v C:Program Files (x86)Mozilla Firefox
Jinak jsem PC prohnal vším, co tu mám a nepomohlo.

Toto tady mám a myslím, že toto problém nebude.

IObit Malware Fighter 5.1 Pro
Advanced SystemCare 10.4. Pro
NOD32 Antivirus - 10.0.390.0
Windows 10 Education 10.0.15063
Driver Booster 4.4 Pro
CCleaner Profesional 5.31.6105
Firefox 54.0.1.6388

Tak jsem zase dal start - hledat - firefox - kliknul a dal - připnout k nabídce start (Classic Shell) - připnout k nabídce hlavní panel.
Po restartu vše opět zmizelo a nepřihlásím se.3-[:-(

Firefox se chová naprosto předvídatelně, třeba je to jenom přečištěné spoustou toho sajrajtu. Možná bude nejjednodušší vytvořit zástupce na ploše nebo připnout na hlavní panel, odinstalovat ty nesmysly a zapomenout na čištění.

Pozor na CCleaner 5.31.6104, maže profily Firefoxu a Thunderbirdu. Opraveno ve verzi 5.31.6105

www.qr.cz

DĚKUJI VŠEM ale já už to vzdávám nic jiného jsem neudělal jenom zavřel tuto stránku, otevřel jsem Seznam a následně zavřel, no a co se nestalo opět ikona z plochy a ze spodu (hl. panel) zmizela. Tak už opravdu nevím. Prostě vždycky si otevřu už vyzkoušeným postupem firefox a nesmím ho prostě po dobu, co tu budu uzavírat. Tak to bude fungovat:-(

Zkus začít tím, že zlikviduješ z počítače položky dle obrázku:

[29165-zlikvidovat-png]

Firefox stahuj z oficiálních stránek Mozilly: www.mozilla.cz
Než ho znovu nainstaluješ, zbav se nejdříve všech jeho zbytků v PC (zálohuj si hesla a záložky).
Protáhni počítač programy MBAM a AdwCleaner (nejlíp v nouzáku systému).

třeba ten zástupce na ploše vytrvale ukazoval na škodlivou stránku.
systém rozesraný těmi tvými advancedy systemy cary nemá cenu zachraňovat, bude se už navždy chovat nepředvídatelně.
takže znovu: zformátuj ten shit a nainstaluj systém znovu, bez toho lamerského odpadu. za dva měsíce prázdnin to stihneš i několikrát.

Ked to je windows na nejakom notebooku ktory tam bol od vyrobcu, tak sa da obnovit Windows na vyrobny stav (mackat spravnu klavesu pri restarte, zavisi od vyrobcu).
Problem nesuvisi s verziou windows, netreba prechadzat na ziadne starsie. A edge s tym nema nic spolocne.

P.S. najprv by som odinstalil vsetky cistice a restart je mozne ze tam furt cistia plochu, jak uz pisal aj karel vyssie http://pc.poradna.net/q/view/1727683-pri-odhlaseni -se-z-firefoxu-zmizi-ikona-a-jiz-se-nejde-znovu-pr ihlasit-opetovny-dotaz-problem-neby?page=r1727730# r1727730

Stále jsi ještě nenapsal, že ses už zbavil těch pravděpodobně ukradených PRO programů, které jsem ti výše na obrázku označil barvou a které můžou obsahovat malware. Likvidací EDGE se svých problémů s PC rozhodně nezbavíš. MBAM a AdwCleaner jsou prověřené programy, v nich chyba není. Taky tady padla rada od brtníka - kompletně přeinstalovat systém. Pokud na nápravu stavu nestačíš (vypadá to tak), tak si k tomu zavolej někoho, kdo PC rozumí víc, než ty.

Tak jsem dal na rady a odstranil vše. Funguje zatím v pořádku. Poté jsem si znovu nainstaloval NOD32, nevím proč bych měl mít počítač nechráněn. Stale to funguje, takže Nod to nedělal. Nehledě k tomu, že Nod používám již opravdu hodně let a bez problémů. Zkoušel jsem i AVG či Avast, ale toto šlo hodně rychle pryč, protože to pustilo do počítače snad všechen balast. NOD je stále na popředí v programech, tak proč jej tedy mazat. No postupně si budu přidávat i další smazané programy a vždy vyzkouším. Nebudu tedy dávat verzy PRO, ikdyž jeden mám koupený- né ukradený.:-) Tak zatím se mějte hezky a děkuji.

A v nejakych krekoch alebo ilegalnych sw su vzdy viry, takze pouzivat bud oficialne zdarma a zname SW (idealne opensource), alebo kupeny SW, alebo to neinstalovat (clovek v skutocnosti nepotrebuje vela SW. Vsetky tie zlto oznacene v na ziaden svoj dovod nepotrebujes.)
A nemyslist si ze nejaky blby antivir tie viry najde alebo zabrani. Nezabrani.

Hlavne treba davat pozor ze co clovek spusta, nespustat stiahnute veci ktore vyskakuju alebo blikaju alebo su prilozene v maili, nech je tam napisane cokolvek.
Vo w10 je uz defender, sice nic svetove, ale je to antivir. Ked mas zaplateny NOD32 a bez toho mas strach tak si tam ten NOD32 trebars aj nechaj (ale ziadne ilegaly, vyhradne legal verziu). Ale neznamena to ze ked mas nod32 tak ze nebudu ziadne viry, znamena to len to ze nejaky program cosi kontroluje, asi jak policajt ked stoji na ulici, a aj ked okolo neho pojde 10 zlodejov tak si to nemusi ani vsimnut. Ale moze, nahodou. Nechcem nikoho nutit odinstalovavat NOD ked ma potom blby pocit, a tym to tiez uzaviram :D
(ale tie ostatne zlte veci su nezmysly, tie tam uz neinstalovat urcite nikdy)

Ty si nedáš pokoj. Do W10 1703 žiaden NOD ani Eset či ostatný šmejd z radov AV. ale ani čističe od tretích výrobcov nepatrí.

(Osobne čistím, defragmentujem, komprimujem Registre W10, ale výhradne po inovácii z W7 / W8.1 plateným nástrojom zn.: Registry First Aid Platinum 10.2. Jedine po takejto inovácii zostane bordel v podobe cca 5-tisíc hluchých kľúčov s voľným miestom v Registroch niekedy aj viac ako 10%)

Tebe stačí Defender, ak je nonstop spustený na pozadí.

Všetko ostatné korektne vykop zo systému lebo si OS dobrovoľne ničíš. Však desina ide ako raketa, okná skáču bleskove, nežerie systémové prostriedky, samotný kernel je bezpečný aj bez Defender. Totižto ani NOD a Eset nestíha korigovať rýchle zmeny vo vývoji desiny, vývojári AV sú o krok pozadu.

Desina 1703 má v sebe okrem klasiky Cleaner, myšou klik na oddiel C:\, aj vlastný nástroj na čistenie v Nastavení v prípade, ak klikneš na diskové oddiely. (Je to bonus, "tzv. príprcok" zo strany vývojárov MS). Musíš si to nájsť.

-------
Dal by som ti svoj hotový skript k čisteniu desiny, ale si lama, tak na fest hĺbkové čistenie použi vydareného, klikacieho čiňana zn.: Dism++ (použi options - expertmode, zaklikaj všetko v políčkach. Ak nevyužívaš Apps, obsahuje nástroj na ich odinštalovanie).

nevím proč bych měl mít počítač nechráněn

to si špatně vykládáš.
jednak je součástí windows nějaký pokus o antivir (antimalware), který může stačit.
dále se antiviry zaměřují na nákazu, používanou před mnoha lety. pokud nejsi warezák nebo neklikáš na přílohy v cizích mailech, dnes viry prakticky nepotkáš.
vlastně nebýt dnes módního ransomware, který antiviry kvůli modifikacím stejně včas nezachytí, zůstává jedinou nákazou adware a spyware - a ten antiviry většinou ignorují. proto si třeba myslíš, že "nemáš problémy".

mezi antiviry a antivirovými balíky jsou zásadní rozdíly, nod nebo i ten ms defender patří k tomu méně škodlivému.
antiviry se z funkce před 20 lety "pomáhat a chránit" přesunuly do dnešní "buzerovat a zavazet", protože pokrok nezastavíš.
antivir přestal být ochranou pc, je spíš důchodovou berličkou pro neznalé a naivní.

- proti adware a spyware používám adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu paměti process explorer.
- hlavní ochranou je mozek uživatele, ale 95% uživatelů to nechápe :-). místo tupého klikání na nějaký program vnímáš chování pc a souvislosti.

pokud nejsi warezák nebo neklikáš na přílohy v cizích mailech - zde jsem často:-/

Programy, které jsem měl a smazal dle rady jsem neměl zapnuté trvalé ale jen s nima občas PC prohnal ke kontrole.

Ještě malá poznámka k IQ37 - kompletně přeinstalovat systém. Pokud na nápravu stavu nestačíš (vypadá to tak), tak si k tomu zavolej někoho,
kdo PC rozumí víc, než ty. :x:

Nejsem žádný expert, ale přeinstalovávám systém již od XP a postupně vždy, když se objevil nový system, nebo velký problém s PC.
Na druhou stranku nemohu vědět vše a tak jsem rád za každou „dobrou” radu.

Tak už snad opravdu končím a ještě jednou děkuji.