Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak odrusit zdroj k notebooku?

Mam notas Acer Travelmate 225, jsem s nim spokojen az na to, ze pri praci s napajenim pres originalni zdroj vydava integrovana i externi zvukovka velmi neprijemny a rusivy sum, brum apod.
Tohle vsechno ale ustane, prepnu-li na baterii, v tu chvili je vystup ze zvukovky naprosto cisty, bez vedlejsich vlivu. Je jasne, ze na vine je zdroj, takze hledam zpusob, jak jej umravnit.
Muze mi nekdo poradit, co mam vyzkouset? Napadlo mne vyrobit zdroj novy - odruseny, nebo aspon nejaky odrusovaci filtr. Co vy na to?
Predem diky za napady.....

Nemas to prepojene s nejakym TV, vezou, spolocnou antenou, apod? Ak ano vytiahni antenu, prip. kup odrusovac na antenu.
Alebo brumi to aj z integrovanych reproduktorov ak nemas nic do NB zapojene? V tom pripade by som to isiel reklamovat, resp. nesiel lebo Acer by som nekupil ani zdarma.

kazdy zdroj byva odruseny takze silne pochybujem ze to bude zdrojom. inak vsimni si ten vacsi "sulec" pre konektorom...pokial viem toto je prave nejaky galvanicky(?) odrusovac. ale skusal som min 3 nb na zdrojoch aj bez neho a nerobilo to ziadne problemy. ja by som to skor videl an problem dosky.

Jenze ja mam tohle ruseni prave JENOM tehdy, jedu-li pres zdroj, bez nej hraji obe zvukovky (integhrovana i Ext. SB Live) naprosto ciste. Mozna bych mohl zkusit nejaky odrusovaci filtr zbastlit, ale chtelo by to schema, nenajde se nejaky ochotny elektrikar, ktery by mi jedno schematko poslal?
likan/zavinac/atlas/tecka/cz
Diky predem za ochotu...

To asi stale nechapes, neexistuje ziaden zazracny filter ktory opravi vadny alebo zle navrhnuty board/zdroj.
Ak nemas nic ine (vezu, repro, apod.) k NB pripojene, tak jedine "odrusenie" ktore prichadza do uvahy je vyhladenie napatia zo zdroja, co sa da napr. cievkou seriovo a poriadne velkym kondenzatorom paralelne. Neverim ze by to pomohlo, ak chces mozes skusit (cievka musi vydrzat aspon 3A).

nevím jak jsi zručný v elektronice:-D já kdybych si dělal zdroj sám tak díky trafu to má tak pět kilo a je to velký jako kráva. s tím odrušením to taky nebude asi tak horký používá se obecně cívka a kondenzátor jenže na potřebný proud by to bylo dost velké a nešikovné- musí se na to myslet už při konstrukci a ne to dodělávat jako kus mezi notebookem a zdrojem. jestli ten kabel chceš prostě rozkuchat zkus připojit kondenzátor 5000mikrofaradů na 35voltů jestli to bude mít nějaký vliv.

viz http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=154874& Main=52

pro začátek bych zkusil jiný zdroj jestli to není vada kusu. zkus se domluvit na vyzkoušení třeba univerzálního zdroje pro notebooky nebo se podívej kdo má něco podobného se stejnými údaji

Jestli se ti povede s tim neco udelat, dej vedet, jak to dopadlo. Myslim, ze to neni tak neobvykly jev - uz jsem se s tim setkal u nekolika notebooku a zapasim s tim i u sveho FujitsuSiemens Amilo:
i kdyz neni pripojene nic nez zdroj, tak to z lineoutu slabe vrci. kdyz se zdroj odpoji, vrceni prestane. je to docela neprijemne treba pri voip telefonovani.
kdyby se s tim dalo neco delat - to by bylo skvely.

Co pripajas do lineoutu? Skusil si napr. dat tam len sluchatka? Mas dobre zatieneny audikablik ktory tam strkas (nejde okolo zdroja apod.)?
Ja tu mam teraz stary Fujitsu Siemens lifebook (P3/600) a nic mi z line-outu nevrci (mam v nom sluchatka), teda ak mam nastavenu normalnu hlasitost (prehravanie mp3 dost nahlas). Skontroluj si mixer a vypni (mute) nepouzite vstupy, ci sa tam nieco neindukuje.

Nepouzite vstupy jsou samozrejme mjutnute... Pri normalnim pousteni mp3 nebo filmu si toho clovek ani nevsimne, ale napriklad pri telefonovani - at uz pres vestaveny nebo externi mikrofon - to chyta takove lehke bzuceni, ktere protistrana normalne slysi, a navic to rozhazuje "preskakovani ticha" atd.
Kdyz se odpoji zdroj, je to naprosto ok. (Tady je jasne, ze zadna zemni smycka to neni, protoze k notebooku je pripojeny jen zdroj, pripadne headset, a nic jineho)
Ten notebook je asi pul roku stary FujitsuSiemens Amilo, ale jak rikam, uz jsem si toho vsiml driv u nekolika jinych notebooku. Takze mi to taky pripada, ze to je nejak sparne odruseny zdroj. Co jineho?

V tom pripade je ale spatne odstinenej i mikrofon v nb i headset i dalsi tri mikrofony co tu mam.. Nicmene kdyz vypnu na mixu mikrofon (a vsechny vstupy i cd) a naopak pripojim lineout do aparatu, tak to bzuci taky (i kdyz jenom malicko, takze kdyz se zrovna nepousti zesileny ticho, tak to neni slyset).
Kdyz se zdroj odpoji, tak nikde nic nebzuci.

Tak jasne ze sa bude nieco indukovat aj na line-out ale ide o odstup signal-rusenie, a ten je dostatocne velky aby to nerusilo (na to ze je to notebook).
Mikrofonny vstup je dost citlivy, mozes skusit v mixeri v rozsirenych pre mikrofon vypnut 20dB boost, a daj mikrofonny vstup na maximum v mixeri, mohlo by to byt lepsie.
Pochybujem ze by pomohlo nejake "odrusenie zdroja", napatia v NB idu cez DC DC menice a su stabilizovane, ak chces nieco robit so zdrojom tak jedine cievka a kondik ako som uz pisal vyssie.

Mimochodem, kdyz uz je tady tohle tema - kdyz jedu nekam na cesty a beru si notebook, napajim ho z menice 12V->220V 300W menic.php. To potom samozrejme vrci fest (hlasiteji nez pripadna hudba nebo jine zvuky), takze audio je nepouzitelne... to je ale asi u techhle menicu normalni.
Horsi je, ze dokud je notebook napajen z menice, nefunguji nektera usb zarizeni (treba gpska) - kdyz je chci pouzit, musim jet na baterie.
Tohle by ta civka a kondenzator mohla resit, myslite? No, za pokus nic nedam.

Uff, tak to je ten notebook a zdroj dost blbo navrhnuty.
Mozes vyskusat tesne pred notebook zapojit napr. take nieco
http://www.maxistore.cz/product.aspx?cid=464&burl=% 2fcategory.aspx%3fcid%3d464&pid=14593
(alebo iny odrusovac pre zosilovace do autoradii, ale nech to zvlada aspon 10A) a napajkovat na to napajacie konektory ako v NB (konektory dostat v predajniach el. suciastok).
Nie som si isty ci v tom bude dostatocny kondenzator, na skusku sa da este pridat aspon 2000uF paralelne na konektor ktory pojde do NB, prip. este aj paralelne keramiku 100nF na odrusenie zakmitov s vyssimi frekv.zlozkami.

Me se prave zdalo, ze to asi je standardni chovani, protoze kdyz jsem obchazel obchody s menicema, tak mi vsude rikali, ze si to mam urcite na miste vyzkouset, protoze notebooky pry casto s menicema napeti do auta nefungujou.
Tak jsem si to vyzkousel, ale na to usb jsem prisel bohuzel az pozdeji.
Je to prej tou modifikovanou sinusoidou, ktera z menice vychazi a neni to vubec sinusoida.

Tak jsem zkusil zivit notase pomoci laboratorniho zdroje a jelo to bez poruch a ruseni, takze je v haji original zdroj, zkusim nejaky odrusovaci filtr, ale stejne asi nezbude nic jineho, nez koupit novy. Takova poteseni zboznuju........3-[
Dik vsem za diskuzi a ochotu pomoci.

No to je teda věc... ::)
Takže kvůlli připojení zdroje notebooku musíš rozdělat zásuvku a odpojit nulák, hmmm. IMHO (J.) poněkud nebezpečné. :x: A jak může zemění vadit, když šňůra zdroje notebooku má na konci vidličku, tzn. zemnící kolík není použit? Může mi to nějaký elektrikář vysvětlit?