Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční Digital TV

čauec, mám monitor SAMSUNG T240HD a když jsem na něm ladil digitální tuner, tak jsem si všimnul, že je v nabídce i nový firmware. Přepnul jsem tady na něj, potvdil a hle, monitor se teď v režimu Digital TV neustále restartule, do menu se nedá dostat... Analog Tv jede bez problému, stjně tak i další vstupy...Jak to mám dostat na to původní nastavení ? Není tam něco jako "tovární reset" ? Moc díky...

No co odnes to reklamovat. Ked to vyrobca posral vyrobil funkciu "poser to" a ty si ju zmackol, tak to odnes nech tam sa s tym drbe sam vyrobca. A az ti daju novy (radsej im nehovor co si robil :) tak uz nikdy nikde nemackaj na ziaden firmware update, ked nemas ziaden problem (a ked mas tak len vtedy ked si si isty ze to je ten spravny firmware ktory riesi tvoj problem).
firmware neni "nastaveni" ale program ktory cely ten kram riadi, ked ho prehras inym nejakym blbym tak uz ti ziadne tovarni nastaveni nepomoze...

P.S. este predtym to vyber z 230V na par minut nech sa v nom vsetko resetne mozno potom nabehne novy FW lepsie ako predtym.

Našel jsem toto:
Předmět: Odpovím si sam na problém z aktualizací software z T-TMZLDEUC-1000 na T-TMZLDEUC-1003
Autor: Valoušek Datum: 2009-01-07 19:57:07
Dnes se mi podarila televize vratit do puvodniho stavu 3x hura :), na servisu u samsungu me take odkazali na Dileris, kde mi jen rekli že to řesí ze samsungem a zatim nemají řešení, ale že monitoru tam mají nyní spoustu takže když to tam pošlu tak neví kdy to bude hotovo.
Proydradím tedy co jsem sám bez čeké podpory vypatral do servisního menu se da dostat postupným stiknutím kláves info, menu, mute, power.
Nicméně v tomto servisním menu problém nelze odstranit. Jediná možnost jak to vrátit zpět je na stavit v menu nazpet tu puvodní verzi softwaru, coz spočívá v postupném stisku 13 klaves na ovladaci nebo LCD do 3 sekund než se vypne, chce to zkoušet a přesně si zapamatovat klavesi na stisknutí. Pokud stím nekdo bude chtít pomoct tak se můžeme domluvit na valousekt@post.cz

Zdroj: http://www.monitory-lcd.cz/samsung-t240hd-456-p.ht ml

Pak taky:
Re: neúspěšný update softwaru digitálního tuneru
On Leden 8th, 2009 J. Lopata (bez ověření) says:

Odpovím si sám, protože jsem od servisního střediska Samsungu dostal návod.

Je třeba uvést aparát znovu do továrního nastavení takto:
1. TV vypnete (režim standy).
2. Vstoupíte do servisního menu tak, že na dálkovém ovladači stisknete POSTUPNĚ tlačítka INFO, MENU, MUTE a POWER. Objeví se průhledné servisní menu.
3. Tlačítky pro svislý pohyb zvýrazníte položku RESET.
4. Potvrdíte výběr šipkou vpravo. TV se sama vypne.
5. TV tak po půl minutě zapnete, nastavíte a naladíte.
odpovědět
Re: neúspěšný update softwaru digitálního tuneru
On Leden 9th, 2009 Vojta (bez ověření) says:

Funguje ti to ? Mě se i pote co restartuji nastaveni u DTV vypina monitor

potřeboval bych přeložit toto:

DTV Menü
- 2x Runter (P-) --- Einstellungen ---
- Enter
- 1x Hoch (P+) --- System ---
- Enter
- 2x Runter --- Software-Update ---
- 2x Enter (bis ihr ins Menü "Software-Informationen" kommt)
- 1x Runter --- (Die alte Software-Version ist jetzt nur markiert, NICHT mit ENTER auswählen, das hab ich n paar Mal gemacht)
- Rote Taste
- Blaue Taste

je to odsud:
viewthread-151-7794.html

asi musím být kurevsky rychlý...

Co je na tom k prekladaniu. Runter je dole a Hoch je hore. Rote Taste je cervena klavesa a Blaue je modra.

bis ihr ins Menü "Software-Informationen" kommt = pokial dojdes na menu "Software-Informationen"

Die alte Software-Version ist jetzt nur markiert, NICHT mit ENTER auswählen, das hab ich n paar Mal gemacht = stara verzia je oznacena, NESTLACAT ENTER.

Ta možnost provést změnu firmware je přímo v uživatelsky přístupném menu, není tam nějak skrytá, ani nějak blokovaná.
Dotazem na servisního technika jsem zjistil, že jde o dost rozsáhlý problém, takto postižených monitorů tam mají desítky - odstranění závady se provádí výměnou (!) elektroniky.

Ale ved dobre ze tam je ale nemas to spustat ked nemas ziaden problem. Pisal som uz ze ked vyrobca vyrobil funkciu "poser to" a ty si ju zmackol, tak to odnes nech tam sa s tym drbe sam vyrobca, teba to nema co zaujimat ze vyrobca je debil, ty si zaplatil za funkcny vyrobok tak to mozes reklamovat.

Mozes skusit to co sa pisalo vyssie, v tom servisnom menu, ked ten monitor ma ulozenu aj povodnu verziu firmware, tak mas stastie len to treba prepnut aby pouzival tu povodnu.
BTW. pozdravujem Mif-a ktory ma rad samsung, mne do domu uz samsung nikdy nevkroci v ziadnej podobe :-)

VYŘEŠENO !!!!!
během doby, než se telka resetuje, je nutno stisknout tl. na dálkači v tomto pořadí: D.menu - dolů - dolů -Enter - nahoru - Enter - dolů - dolů - Enter - Enter - dolů - červené tl. - modré tl....
Chce to trochu cviku, za 5 min. nebylo co řešit...

čau díky už to zase běhá.Jen se mi zdálo že interval vypínání/zapínaní se zkracuje. Tak sem použil servisního menu ( byl popsán opar vět dřív) a resetoval sem to. Poté se mi zdálo, že interval vypnutí byl delší a tím se mi podařilo to prokliknout zpět. ještě jednou dika

mne do domu uz samsung nikdy nevkroci

Proc ?

(Chci si zrovna koupit monitor od Samsungu, tak by me zajimalo co mas proti.)

--

Jinak dobry s tim mackanim klaves, zvlast jestli to jde takhle a v servisu menej elektroniku - nebo kecaj a od rana do vecera tam delaj - dolu, dolu, enter, dolu ....

Volal jsem do servisu a sotva jsem nastínil problém, tak ten technik povídá: "Nemusíte už mluvit, to musíte tady poslat, je to na výměnu elektroniky a čekací doba je asi měsíc - máme tady toho s tím problémem spoustu !" ...To je maso !!!
Jinak - obraz digitalu je SUPER, analog never....

No napr. pre toto co sa riesi tu. Je to podla teba normalne od solidneho vyrobcu? Ze ani sam vyrobca nevie co s tym? Mal som aj par inych veci od nich a uz mam tej firmy pokrk. Resp. vseobecne sikmookych mam pokrk (aj kvoli tomu co vidim v praci, cinske zdrojaky = bordel chaos, asi jak ten firmware :).
Displaye od nich by ale mali byt pouzitelne takze kludne si kup. Len nemackaj v menu "firmware update" :-)