Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodej mého PC

9/10 známých mi doporučilo ten můj zázrak prodat. Taky jsem se rozhodl,že to bude asi nejlepší. Když jsem říkal,že si chci pořídit novou RAMku (cena cca 1000.-kč), TV kartu (cca 800,-), grafárnu cca 2000,-kč, nový procesor, atd.atd

Asi se mi to nevyplatí, ale nevím jakou cenu bych nadhodil u toho mojeho pro začátek.
Co myslíte, dalo by se to prodat tak za 5000,-kč

Prý ať si nechám poskládat nový PC a že pro moje potřeby se vlezu do 10000,- kč v pohodě, mohli by jste mi dát nějaké tipy podle čeho vybírat?
děkuji
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Tak do dvou tisíc, když budeš mít štěstí. Paměť prakticky žádná, integrovaná grafárna, 80GB disk. Spíš tak 1500Kč.
Nevyváženej, nepoužitelnej vrak, kvůli absenci RAM nepoužitelné i jen na internet.

Pokud nehraješ hry, tak si kup jen tu paměť a bude ti to sloužit stejně, jako novej PC za deset tisíc.

sestava na internetové surfování ujde - po vyhození současných ram, ty jsou k ničemu. ddr ram na skladě jsou. kup si 512mb až radši 1gb, a zamysli se nad zdrojem jestli není hlučný, a neřeš hlouposti.

ze zvědavosti: kolik je ti roků, že furt trváš na hraní her? to samé televize v pc - to je nápad hodný dětského pokojíku. nepsal jsi náhodou že už máš vlastní pionýry?

zdroj, pokud by to bylo nutné tak bych si koupil,ale nevím jaký typ nebo tak nějak.
TV v PC mě jen tak napadla,tak jsem jen zeptal.
a ty hry, když v práci chlapi vykládaj jak "blbnou" u CoD tak jen zírám,nevím možná by mě to třeba nebavilo, ale když už tak už by tam ta lepčeší grafárna mohla být

kdysi dávno mi tady v PORADNE někdo psal že můžu mít i nějaké kondíky nafouklé, a co pak s imi kdyby byli oprvadu za svým "zenitem"?
přece to PC je už cca 5 let staré

tak se na elyty podívej jak vypadají, nic ti nebrání.
o co jde: shitoví výrobci je v minulosti umísťovali velmi těsně k patici, takže byly ohřívané chladičem procesoru. shitvýrobci používali levnější typy na nižší teplotu (85°), to zkracovalo jejich životnost. případně měly levnější elyty horší esr odpor, takže měly větší ztráty, a napětí bylo hůř filtrované (nestabilita).
než přišly přímotopy p4, číňani často odflákli desku a nastrkali kondy někam kde je neofukoval větrák tehdejších chladičů.
anebo z cenových důvodů na desce neosadili celý napájecí filtr.
ovšem pokud nemáš shitboard značky ecs nebo podezřelý msi, nemusí znamenat 5 let problém.

vada toho pc je že nemá vůbec žádnou paměť, jen dva výlisky plošného spoje s nějakou keškou. i ten malý disk by se dal chvíli vydržet, když není doteď zaplněný. ale pokud je pc vybaven oblíbeným šmejdzdrojem našich garážníků - poddimenzovaným eurocase, je vhodné ho taky vyměnit za něco dnešního tiššího.

samozřejmě pokud potřebuješ patřit mezi "zapařené", výkon toho krámu tě nemůže uspokojovat a zaslouží si to vyhodit z 12.patra.

ty totiž furt řešíš "co kdyby..", a "nemělo by se přece jen.."? kromě ramky to na net stačí, kdo si chce hrát na děcko, tomu nebude stačit nikdy nic.

to PRASAK
díky za odpo. a řekněme že bych si koupil tu RAMku, a kdybych si chtěl hrát hry typu Callofduty 4 a víš, šlo by tu grafárnu nějak zvětšit nebo tak nějak, a také jsem uvažoval o nějaké TV kartě.ale nevím jakou koupit abych ji tam napasoval?
a jinak procesor nemá žádný vliv pro mě? kdybych chtěl nějaký lepšejší?

já vím,že tak dlouho, ale i s poštovným mě vyjde na 1000,- a v PC obchodech je těžko k sehnání tak starý typ.
jde mi o to jestli mě nevyjde stejně nebo málo dráž nový PC, anebo se zadlužit splátkami a koupit noťas, jenže do tak malého monitoru čučet cca 8 hodin denně, asi by pak bolelo celé moje vše kolem hlavy

Jo, na jednu stranu chceš hrát hry a na druhou stranu chceš noťas. Tak co vlastně od počítače očekáváš? Notebook není na hry, tam ti CoD4 nepojede, pokud tedy nemáš rozpočet 15 tisíc a více.
Chováš se jak dvanáctiletý děcko, který má v kasičce tisícovku a přemejšlí, jak ji utratit a přitom vlastně ani neví za co. Urči si, co vlastně od PC chceš a kolik na to jsi ochoten dát a pak se můžeme dobrat výsledku - jestli koupit novej, nebo bude stačit upgrade stávajícího.

tak postupně:

hry? - sem tam bych si zahrál, nejsou důležité pro mě! hlavně bezproblému brouzdat na netu!

noťas? - pro mě nepraktický ( malý monitor), ale za dobrou cenu (proč né?!) určitě bude špička oproti tomu mému co mám teď!¨

rozpočet? - mám v "kasičce" k dispozici 5000.- kč

upgrade? - klidně,ale nevím co je vše nutné k tomu zapotřebí udělat ( nemyslím tím peníze :-))

shrnutí - aby mi šlapal pokuďmožno bez jakéhokoliv problému dalších min. 5 let

Co takhle nový PC (když nejseš schopen koupit tu RAMku :-)) a tamto spíš rozprodat nebo spíš rozdat na komponenty? :-)
Zdroj máš, bednu máš, disk taky. Takhle zběžně bych to viděl já
Procesor:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4729 6

Základní deska:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4750 6 (máš na ní hned nějakou slabší grafiku)

Operační paměti:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3731 2

Jsme na 3561,-Kč. Můžeš si přilepšit na procesoru (dvoujádro: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4450 3), paměti bych nechal, stejnak na to využití více nepotřebuješ nebo to tak nechat a koupit grafickou kartu např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6183 0 (tu mám já a v 3DMarku 03 cca 8000 bodů, ale mám pravda trochu nadupanější procesor a paměti i kvalitnější základní desku, volil jsem křáp grafiku protože potřebuju "procesorový" výkon na kompilaci "Céčka").

Pokud nepotřebuješ hry, tak ti stačí koupit jen a jen tu paměť za tisícovku a na net to bude luxusní stroj.
A ušetříš hromadu peněz za novej počítač. Pokud to budeš mít jen na net, tak ti ten stávající sestava dalších pět let může vydržet.
A jestli si chceš zahrát sem tam nějakou hru, dají se ještě koupit AGP grafárny, ale v tom případě nepočítej, že ti to vydrží pár let. Už teď je to na hry nepoužitelný.

No pět tisíc za to nedostaneš /jedině s nějakým zánovním LCD monitorem/. Za pět tisíc co máš v kasičce toho moc nedostaneš.

Připadá mi že ani nevíš jestli ten nový pc chceš a ceny jdou zrovna teď řádně nahoru každý den tak počkej až se slevní. Na nový si nachystej osum a potom až prodáš ten starý dokoupíš třeba grafiku.

bojím se pouze toho že, co když budu muset pak koupit např. nový zdroj, novou graficjou kartu, nějaké další potřebné věci a budu pak na částce kolem 10000,-kč a za tu cenu by se mohl možná poskládat novy počítač
nebo se velice mýlím?
anebo jinak, myslíte že bych se mohl sám pustit do toho,že bych si nakoupil nové věci co je potřeba na upgrade a sám si to překopat?
není na tom něco co bych mohl pokazit?

pokud budu postupovat dle pokynů, není co pokazit.
povolím někde něco, vytáhnu vezmu novou zasunu dotáhnu nebo tak nějak atd., jen bych potřeboval jaké typy přesně nakoupit,.
je třeba důležité vědět jakou mám bednu od PC ve kterém je vše potřebné, protože někde jsou PC malinké jinde větší atd

např. nový zdroj, novou graficjou kartu

To už hraničí s absencí zdravýho rozumu!
Buď si kup tu jednu posranou paměť a nebudeš potřebovat žádný další kraviny (ani zdroj, ani grafiku) a budeš to mít jen na internet, nebo si kup celej novej počítač, protože ani po upgradu ten tvůj stávající krám nebude vhodnej na nic jinýho, než na internet. Smiř se s tím - buď

stávající PC + paměť = internet (žádný hry),
nebo
novej PC = internet + hry.

Jestli tohle nepochopíš a furt budeš špekulovat, tak zasloužíš navěky zůstat u toho šrotu, co teď máš.

92% ?
ale ještě jsem nedostal dostačující odpovědi, jakou grafárnu si pořídit abych ji mohl bezperoblémů nainstalovat.
Takže pokud mi perfektně odpovíte a poradíte tak vám budu vděčný,ale zatím jste mi na tento dotaz neodpověděli
kdybych měl možnost si to zjistit jinde ptám se tam, ale tady je to "superforum" ale někdy nedostanu odpověď
děkuji, že mi nevyskočí hodnocení na 95%

RAM jo to je vyřešeno(za to díky),jen vyhledávám kde ji koupím nejlevněji.
zatím to vypadá že nejlevnji lze sehnat na aukru ale zase nevím zda záleží na výrobci či nikoliv, nějaké bych měl vyhlédnutou ale uvidíme na kolik s eto může cenově vyšplhat :
ta jedna by byla - http://www.aukro.cz/item557675104_1gb_kingmax_ddr_ 400mhz.html

a ta druhá - http://www.aukro.cz/item560099808_ram_a_data_1gb_d dr_pc400_3200.html

ještě jsem nedostal dostačující odpovědi, jakou grafárnu si pořídit

a možná ani nedostaneš. Máš dotaz nadepsaný "prodej mého PC". Z toho nikdo nepozná, že chceš poradit nákup a ne prodat. Já jsem nakoukl, jakej šrot je na prodej.

tady je to "superforum"

nemusíš si mazat indulonu na hlavu, třeba by stačilo se normálně zeptat

Hele počítač prostě není investice jako když koupíš barák/pozemek a za dva roky prodáš za stejnou nebo vyšší cenu. Pokud budeš mít za rok nebo dva vyšší požadavky (budeš chtít hrát nové hry..) tak ten pc za deset stačit nemusí. Nemusí ale stačit ani kdybys za něj dal dvacet (což nemusíš). Žijeme jen jednou, kup si to (ale někde v normálním obchodě ne v železářství). Sestavu ti můžeme pomoct navhrnout.