Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyuziti CPU

Ahoj chtěl by se zeptat,mam procesor Amd athlon 6000+ a operačni system windows vista a v neutralu když mam vyple všechny programy a podobne nesmysly jako třeba hodiny atd.no prostě vše vyple jen plocha a s CPU mně to žere 25-30% je to zpravně?nebo je něco špatně?diky za odpověd mějte se čau;-)

Pokud máš aktivní Cool and Quiet, tak je to v pořádku. Procesor se automaticky podtaktuje, takže se zdá, že je víc zatěžovaný.
Plus může na pozadí běžet indexace vyhledávání atd...

Nie je to vporiadku ani s cool&quite ani s IEST. Zatazenie v klude by malo byt pod 1-2% aj keby sa CPU podtaktoval na 100MHz :-)

Ak je viac tak to vytazuje bud vir alebo nejaky HW/ovladac problem (neustale generovanie IRQ apod). Pozriet spravcu procesov ze ktory proces to zatazuje (ak ziaden, tak to zatazuje niektory ovladac alebo problem s HW alebo aj problem s BIOSom, ak to vytazuje nejaky proces tak je na vine ten proces/sluzba).

Preinstalaciou nestratis ziadne data, pokial to nebudes obnovovat z recovery a pokial nebudes formatovat oddiel disku kde tie data su, alebo ak si ich predtym niekam odzalohujes.

Mozes vyskusat nejaky bod obnovenia na stav pred instalaciou niecoho (programy - prislusenstvo - nastroj obnovenia systemu). Alebo poprosit svateho Petra aby ti to odviril, ked to nevies odvirit sam :-) ..tazko povedat co to vytazuje, vista je debilny moloch.

V to prvom mas asi nejaku chybu, google take slovo nepozna (mohlo by to byt nieco so zvukovkou, skusit zakazat zvukovku v spravcovi zariadeni). Daj si vyhladat na disku subor s tym nazvom, t.j. hladat subor audiendpo.* Nasiel nieco? Ak ano kde? Pravy klik vlastnosti - je tam uvedeny vyrobca?
To druhe je nieco s digitalnymi kamerami, odinstalovat SW pre dig.kamery a restart, alebo odpojit kamery apod z USB apod. Z USB najlepsie odpojit uplne vsetko, ak tam nieco mas zapojene, a sledovat vyuzitie cpu.

Uz si odinstaloval to, co si tam instaloval s nejakou digitalnou kamerou? Potom sa ti to nebude spustat. P.S. kazda sluzba sa da vo Win nastavit v sprave sluzieb aby sa startovala manualne, alebo uplne zakazat, tak si to nastav, potom ti prestane fungovat ta kamera :-)

Tamto prve je nieco s ovladacom zvukovky (skusit preinstalit ovladace dosky a zvukovky), moze to ale mat aj suvis s tou kamerou. Mas/mal si tam pripojenu niekedy nejaku kameru alebo webkameru? Fotak apod?

Zavolaj si k tomu niekoho kto vie najst subor na disku. Uz som pisal ze nepouzivaj hladanie Windows, to nenajde nic.

P.S. stisvc.exe bude od microsoftu, zaujimavy je ale mozno ten druhy, alebo si konecne najde kde sa vo viste zakazuju sluzby (googlom alebo v ovl.paneli - sprava PC)

Restartoval si?
Ak ano a stale je tam 10% tak to ma suvislost s nejakou kamerou, najlepsie je najst ze jaky SW/ovladac to spusta a to odinstalovat/zakazat.
Uz ked si v spravcovi zariadeni tak tam hladaj aj nejake kamery, ak najdes skus ich zakazat.
Alebo si najdi tu spravu sluzieb kde sa daju zakazovat sluzby (vid prispevok nizsie) a nastav prislusnu sluzbu na manual. Ale musis vediet plny nazov sluzby, to sa da intuitivne podla nazvu sluzby (stisvc bude mat v nazve nieco s obrazom kamerou apod a skusit podozrive sluzby najprv zastavovat (nie zakazovat))

Inac vseobecny postup hladania vytazujucej sluzby na viste
http://www.hopeasp.net/hopeasp.net/post/2009/02/05 /Solve-Windows-Vistae28099s-High-CPU-Usage-Now%21. aspx
to je z jedneho karlovho linku. "Step 3" je to co uz som pisal vyssie. On tam pise ze das si hladat slovo "Services" a spustis program co nasiel a mas tu spravu sluzieb. Da sa k tomu dojst urcite aj z ovl.panelu, namiesto toho aby si otvoril poondiaty ovl.panel a hladal spravu sluzieb tak tu vypisujes jak male decko ze co mam robit.

Jak "vypnu"? Najprv skus tu sluzbu tam zastavit (pravy klik zastavit alebo ako, skusaj). A musis najst tu spravnu sluzbu.
P.S. lepsie je ale najst toho kto tu sluzbu potrebuje a to zakazat/odisntalovat, vid prispevok vyssie, ptz bez tej sluzby to (kamery apod) nebude fungovat a moze ten program pre kamery apod potom blbnut.

[http://www.kochlear.unas.cz/forum/img/smilies/of_t opic.gif]
Až bude zase někdo kydat o aroganci, netrpělivosti "ajánevímco", ukážu mu toto vlákno. Dávám si do oblíbených.
Je tu krásně vidět, že když tazatel ve vlákně reaguje a snaží se danou věc vyřešit místo urážek těch kdo mu radí, když nemá za 5 minut vyřešený svůj problém, jak se mu trpělivě dovede někdo věnovat (ač jistě v duchu velmi často počítá nejméně do 47).