Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s AMD Athlon x2

Zdravím,

dnes jsem si koupil nový procesor AMD ATHLON 64 X2 5200+ (2,7GHz, 65W, AM2) BOX.
Má deska je Packard Bell M2N-NVM(ASUS).

Po nanešení teplovodivé pasty na procesor, jsem ho vložil do socketu a zapl.Větrák se roztočil, ale obraz nic a počítač vždy asi po 5s dlouze pípne.To je celé, nic víc se nestane.Obraz mrtvej.Pokud do desky vrátím starý AMD Sempron 3200+ 1.8GHz (jednojádro) vše je naprosto ok.

Možná jsem hlupák a moje deska tenhle model nepodporuje, nebo nemám něco udělaného v BIOSu...nevím.

Děkuji všem za případnou pomoc...

Možná potřebuješ nový bios aby deska procesor poznala. Bios je na stránkách výrobce a fleshování provádím přes program asusupdate přímo z windows. Vraž tam starej cpu a nahraj poslední bios.

Přesně to teda udělám zítra, až koupím prázdný CD, který to po mě při té operaci vyžaduje...
Jinak udělat update přes ten ASUS update nemohu, protože ASUS se absolutně k téhle desce nehlásí a všechny programy ji detekují jako desku od Packard Bell i když je na ní napsáno ASUS :).
Tak zatím oboum díky za rady a zítra napíšu, jak jsem dopadl/nedopadl.

No já nevím, asusa sem fleshoval mockrát...možná i přesně tuhle desku a šlo to vždy přes asusupdate. Aby se ten bios od asusu vůbec hodil a neskočilo to mrtvolou desky. Ten packard bell /nezmám jestli existuje/ nemá biosy ?