Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zablokování volajícího čísla

Dobrý večer.

Obracím se na vás s prosbou o pomoc. Mám následující problém: již několik týdnů mi nějaký dobrál dnem i nocí prozvání mé T-Mobile číslo. Třeba 200 krát za hodinu. Zkoušel jsem ho vypínat, nezabralo to. Zkoušel jsem ho přijmout a vypnout, nezabralo to. Přijímal jsem ho tedy a on nechal mobil třeba hodinu na příjmu a nezavěsil. Zřejmě má mé tel. číslo v nějakém "programu" pro kamarády, či něčem takovém a volá mi zdarma.

Žádal jsem o pomoc operátora, např. aby číslo, které mi neustále volá zablokoval. Bohužel to prý nejde a nemůže mi nijak pomoct.

Vzhledem k tomu, že podnikám a nemohu si toto číslo změnit za jiné, nevím jak se dotyčného zbavit.

Může mi prosím někdo z vás poradit jak na to? Dá se např. v přístroji samotném (mám Nokiu 6300) zablokovat toto jedno číslo, které mi neustále volá?

Děkuji všem za jakoukoliv radu.
Zmena kategórie, pôvodne: Ostatné (fleg)

To je co za trapneho operatora, ktory nevie blokovat konkretne cislo? Je to bud lenivost alebo cista ignoracia. Toto ide jednoducho na poziadanie spravit podla mna u lubovolneho operatora.

ps: pripadne im povedzte, ze v pripade neochoty zmenite operatora na takeho, ktory je aleaspon k zakaznikom "normalny".

že na mě nemá čas

to opravdu řekla?? tak to je fakt hukot.. kdyby sis pamatoval jméno tak bych si stěžoval..

jinak bys mohl zkusit zajít i na policii ČR i když pochybuju že ti to bude něco platný.. ale zase by možná šlo, že když to je podnikatelský mobil tak to nahlásit tak, že kvůli němu přicházíš o peníze (nevim jak to napsat :-) )..

Ano, ale jeho určení a problém pisatele dotazu - to jsou nebe a dudy... Opravdu.
To, co autor požaduje umí program mfilter, nebo tak nějak, ale ten je placený a je určen pro mobily se Symbianem OS UIQ (SE P800/9xx, P1i, M600 apod). Kdyby něco existovalo pro Nokie Series 40, tak by to muselo být na bázi Javy. Dost možná že existuje, ale to pak je hledání jehly v kupce sena.

Samozřejmě to jde a to zdarma. T-Mobile nežádoucí číslo zablokuje na základě podání trestního oznámení na obtěžovatele. To vše zdarma. Chce to jen vykonat cestu na okresní státní zastupitelství a tam to sepíší. A taky je třeba si připravit důkazy o takovém obtěžujícím volání. Vy si stěžujete, tak je na vás do to dokázat. Tehcnicky to operátor samozřejmě umí, ale jen tak na zavolání to neudělá. Budete muset doporučeně zaslat potvrzení o podání trestního oznámení například na stalking.

vytvoř si pro něj spešl skupinu, a té nastav nějaké neslyšitelné vyzvánění.

říkáš že operátor se tebou nezabýval, ale nepíšeš jestli máš paušál nebo předplacenou kartu. v prvním případě s ním máš uzavřenou smlouvu, takže bych nějaký jejich zájem čekal.

Mluvil jsem nyní s oparátorem znovu. Mám si změnit SIM kartu. Ale já ji potřebuji k podnikání a navíc na ní mám dobito cca 9tis. Kč. Oparátorka mi řekla, že dotyčný volající má mé tel. číslo v nějakém programu "kamarídi", nebo co to je, takže mi volá zdarma. Prosil jsem ji, zda by mohla jeho číslo zablokovat, aby se mi nedovolal, nebo alespoň mé číslo z toho programu "kamarádi" vyřadit. Tak prý to nejde. Mám se obrátit na policii. Ale pochybuji, že to bude něco platné, když má dotyčný dobíjecí SIM.

Bez na policii, sepis trestni oznameni, budou to kvalifikovat zatim jako prestupek (pokud to nejsou vyhruzne ci jinak spolecensky nebezpecne telefonaty ci smsky), ale na toto cislo se budou snazit dovolat tak dlouho nez to dotycny zvedne nebo nezvedne, naopak mu napis taky ty ze jsi celou vec predal na policii a ze ten kdo ho prozvani z utajeneho cisla je PCR, tohle obvykle zabere, i ja mel stejny problem s idiotem ktery se takto bavil, udelal jsem popisovane, nakonec dostal velky strach a omlouval se mi pomoci smsek, pote mi volal i jeho fotr a moc se za syna omlouval, kradl pry mu tajne mobil v noci a pachal toto uchylne zverstvo na moji osobe, take jeste predtim co tohle uz nebralo konce (smsky ala mas na hlave hovno, debile atd. prozvaneni v noci, v cizine, na dovolene) jsem vzal vse do vlastnich rukou, rozhodil jsem par inzeratu na zbozi za super cenu, samo ze na jeho cislo, pote dale jsem premluvil ctyri kamose aby na toto cislo zacali posilat flash smsky s vulgarnejsim obsahem na displej, treba cele sobotni odpoledne, kazdy po peti, tohle stacilo aby se odmlcel na par dni, ale uz zacinal tusit ze se nad nim stahuji mraky, toto obtezujici volani trvalo cca tricvrte roku, taky jsem uvazoval ze vyuziju sluzeb kolegy, baroveho vyhazovace jenz mel par znamych z ukrajinskeho podsveti, ti ale lamou hned ruce bez varovani, sice by mne to stalo asi dost, ale vim ze ti hosove by ho nasli i v podzemi, takto ale jsem mu nechtel ublizit, tohle byla spise jen jakoby uvaha. Takovym debilum vy*ebanym, by ale bylo treba opravdu ruce zprerazet, aby uz nikdy nevzali do ruky mobil a neobtezovali nikoho svym volanim. S tim opem TMO mas pravdu, nemuzou bez duvodu bloknout urcite cislo, pouze na podnet policie, je to bordel ale je to tak, skoda ze nemas telefon treba se symbianem, tam pomoci programku "black list" by jsi blokl jeho volani a jeho smsky by sly do specialni slozky jen s malym upozornenim na ne prijate.

Mel jsem na mysli treba symbianovou Nokii E51 ci jakoukoliv jinou Nokii se symbianem, byla to jen uvaha, blokaci cisla by jsi provedl pomoci softu Handy black list, na ktery jsem te odkazal a ktery je treba do onoho symbianoveho telefonu nainstalovat a nastavit. Ted myslim si vzpominam ze telefony SE umi uz v zakladu blokaci zadaneho cisla, ale uz dlouho jsem zadny nevlastnil, je treba se zeptat nebo to zkusit, v kazdem pripade ten Handy BL na platforme symbian asi bude mit vetsi moznosti nastaveni, pouzival jsem ho na Nokii E50, funkci plnil velmi dobre.

Mám mobil Evolve Zion GX-607, má funkci "blacklist", kde můžeš zablokovat 5 čísel. Tyto čísla se nezobrazí na displeji a jejich majitelům se ozve "volaný účastník hovor nepřijímá". Mobil mě stál cca 1900,-

Citace z jednoho warez diskus fora, popisuje nektere z funkci, sice krkolomny preklad, ale je jasne popsano ze Handy BL umi blokovat i anonymni cisla:

Blacklist obsahuje čísla, která chcete být blokovány. Můžete přidat čísla z posledních hovorů, seznam kontaktů nebo jenom zadáním nich. Pokud odmítnete hovor manuálně, software navrhne vám přidat tento počet automaticky na černou listinu! Blokační soukromých a Neznámé volání je také k dispozici.

Na vsetkych Samsungoch si mozes pridat do "zoznamu odmietnutych" trebars aj cely zoznam.
Mnoho ludi ospevuje Nokie, lenze v dosledku su to telefony pre pubertakov na hranie a dolezite a hlavne prakticke veci okolo nich ani nebezali. Takze hura a novy mobil bude zase Nokia aj ked h.vno vie.

Prebehol si ma o par minut. Naozaj riesenie je Samsung. Druhe riesenie je pouzivat na podnikanie pausal. Sorry ja pouzivam tiez dobijaciu simku ako jeden z pracovnych telefonov, ale zaroven viem, ze nemozem pozadovat pri nej sluzby ako pri pausalnych simkach.
Z minulosti si pamatam jeden Sagem, ktory vedel pre mna nepochopitelnu vec. Pri zablokovani usera sa telefonne cislo javilo ako neexistujuce.
Samsungy pri blokacii volajucemu zazvonia a potom sa to skonci (alebo sa prepne na odkazovku hned).

Mal som vo svojom mobile N5800 nejakú aplikáciu (bolo to už dávno nepamätám sa..), ktorá vedela "black list" s možnosťou výberu aká akcia sa má vykonať:
napr. ihneď odmietnúť hovor, prehrať nejakú hlasovú správu napr. "volaný účastník je nedostupný", alebo prehral hlasovú správu napr: "ty zmrde už mi nevolaj!"...:-)