Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám problém s inštaláciou flash player.

Mám s tým veľký problém, nejdú mi prehrávať videá na youtube. Mám nainštalovaný Applian FLV player, ale už mi ani to nejde. Ak si sťahujem Flash player z netu, tak mi vyhodí po stiahnutí niečo také: Extract: error writing to file C:/DOCUME1/Juro/Locals1/Temp/nsq2D.tmp/browser_lis ting.ini

Prosím, poraďte

Evidentne to ma problem zapisat subor do temp zlozky (ta zlozka je pre docasne subory). Ked sa do tej zlozky pozres normalne a nieco tam skopirujes tak mozes tam nejaky subor skopirovat?

DOCUME1 je skratene pre "documents and settings" a LOCALS1 je podzlozka "local settings"
P.S. mas na disku zlozku "documents and settings" alebo "dokumenty a nastavenia"? Mas anglicke Windows?

Pripadne mozes v tej temp zlozke vsetko zmazat co tam je a skusit instalaciu znova. Mas dost miesta na disku? (tento pocitac klik na disk C: info su vlavo dole)

Neviem, kde tú zložku presne nájsť, lebo tých zložiek je akosi viac. Do každej som skúsila niečo skopírovať a šlo to. Hľadala som to v documents and settings a šlo mi to. ale ak si dám vyhľadať "temp" vyhodí mi toho viac a neviem, presne z ktorej zložky to mám mazať, aby som nevymazala niečo dôležité. Na disku C mám málo miesta, ale pri preberaní súborov napr. z netu to ukladám na iný disk. Neviem, ako si uvoľniť miesto na C, keď neviem, či tam môžem niečo vymazať. Nemám tam ani fotky ani nič nepodstatné. Diky za pomoc

Pro správnou instalaci je potřeba právo Adminstrátora. Pravděpodobně budeš mít omezen přístup do systémové složky. Pluginu musí instalátor nastavit restrikce přístupu (ACL) a to udělá jen pod adminem. Přihlaš se jako uživatel Administrator a proveď odinstalaci a následovnou instalaci.

EDIT// taky předpokládej breberku (pokud se dá stránce věřit)http://www.prevx.com/filenames/27506929854095622-X 1/FPUPDATEPL.EXE.html

Ked nevies ani robit to co ti tu piseme a ani sem opisat ze kolko mas toho miesta z tento pocitac, tak si k tomu zavolaj niekoho kto uz videl pocitac. To teraz bez srandy. Lebo co mozes zmazat uz tu bolo pisane a nie si schopny ani sa doklikat k svojmu TEMP v dokumenty a nastavenia, tak to uz fakt potrebujes aby to niekto urobil za teba.

Uvoľnite na disku viac miesta a skúste to znova

Kolko miesta mas na disku vidis napr. v tento pocitac. Miesto na disku uvolnis zmazanim alebo presunutim nepotrebnych suborov (filmy, dokumenty, blbosti), alebo napr. v tom vycisteni disku si kliknes na druhu zalozku a tam mas zmazat body obnovenia a das ich vsetky zmazat. A sledujes v tento pocitac ze kolko mas volneho miesta na disku a napises to sem (aj kolko mas celkovu kapacitu disku a aj jake vsetky disky tam mas)

Inac mas ten disk rozdeleny dost nahovno, 6,47GB na system je velmi malo, neviem kto ti to tak rozdelil.
Dobre by bolo odinstalovat vsetky programy z C: (v ovladacie panely - pridat/ubrat programy odinstalovat to co zabera velmi vela, napr. office, apod), a nainstalovat tie proramy na D: alebo E: apod (pri instalacii sa vzdy pyta instalator kam to instalovat a prednastavene je C:, treba to vzdy zmenit na D: alebo E: ked mas takto rozdeleny disk). Samozrejme na novu instalaciu bude treba instalacky tych programov...

Otvor si tento pocitac. Hore je menu. V tom menu su nastroje (tools alebo tak nejak druhe zprava), v tom menu je uplne naspodku moznosti zlozky. Tam je druha karta zlava zobrazenie, vela zaskrtavatok. tam si skontrolujes ze volbu skryte subory a priecinky (hidden files and folders) mas prepnutu na tu druhu moznost "show hidden files and folders"
a ze moznost "skryt chranene subory operacneho systemu" ("hide protected system files" alebo tak nejak neni zaskrtnuta). Obe volby su relativne navrchu (6te a 8me odvrchu). A potom OK a napis ci uz vidis to local settings.

Zapni si to zobrazovanie skrytych suborov, a hhlavne najprv opis tie 3 tlacitka z 2.karty vycistenia disku, ptz tymi bodmi obnovenia uvolnis podla mna najviac (mozno aj 1GB). Idealne by bolo potom obmedzit mnozstvo disku na body obnovenia, to ti napiseme az ich zmazes.

aha v anglictine su body obnovenia system restore points, takze chod do tento pocitac, pravy klik na C: - vlastnosti, tam hned vedla grafu je tlacitko vycistenie disku, pockat, prepnut na druhu kartu a tam posledne tlacitko naspodku by malo byt v sekcii system restore a pri tom tlacitko clean alebo delete tak to zmacknes a potvrdis ze ano.

este ma napadlo ze urcite mas nainstalenu javu, takze ovladacie panely - java, a tam je hned na prvej karte temporary internet files, klikni na settings a tam zmackni delete files. Tam si mozes aj nastavit nech neuklada Java docasne subory (odskrtnut to "keep ...". A daj vediet ze kolko sa uvolnilo.

a este posledna vec, ovladacie panely - system, karta upresnit (neviem anglicky preklad, su na nej 3 rovnake tlacitka pod sebou, kliknes na vrchne, tam prostredna karta, a spodne tlacitko (malo by byt v sekcii "virtual memory") a napises nam ze kolko tam mas nastavene v okienkach (minimal, maximal) a aj ze na ktorom disku je. To sa da prehodit na disk D: a tym sa da usetrit na C: aj 1GB.

... meni sa to tak ze na C: to tam zmenis na "do not usae virtual memory" a potom kliknes na D: alebo E: (tam kde mas aspon 1-2GB volne) a tam to prepnes na pouzivanie virtual memory a nastavis tam cisla co boli nastavene u C:, a potom OK, OK, OK. Vyzve ta to na restart Win (ak nie tak po chvilke restartovat, restart je po tejto zmene nutny).

Virtualnu pamat
klikni na C:
klikni na "do not use virtual memory"
klikni na D:
klikni na ten vrchny radiobutton ("vlastna velkost") aby sa tam dali zadavat tie 2 okienka a zadaj tam minimum napr. na 512 a maximum na 2048. Predpoklad ze na disku D: je aspon 2GB volne miesto (je?) ak neni na D: 2GB volne tak s D: nic nerob a klikni na E: a nastav to na nom tak jak som pisal.

Na plochu sa nic samo od seba nestahuje takze by bolo dobre keby si si nabuduce pri stahovani niecoho pozvala k tomu kohokolvek kto vie aspon zaklady pouzivania PC aby ti napisal ze co robis blbo.
Mozilla firefox stahuje vsetko priamo do cieloveho adresara, neuklada stahovanu vec do temporary files, takze ked si vo firefoxe nastavis ze vsetko stahovat do D: tak bude vsetko stahovat do D:

Docasne subory (obrazky z webstranky apod) sa ukladaju na C: ale toho neni vela a maximum je nastavene relativne rozumne, da sa aj znizit v nastaveniach, ale to teraz neni tvoj problem. Ked sa ti nieco uklada na plochu tak ty nieco robis blbo. Ked chces radu tak presne napis co robis pri stahovani (kazdy klik a co pri nom vidis na obrazovke) inac ti nikto nemoze napisat ze co robis blbo.

Najväčší problém je tu asi ten, že mám v mozille v nástrojoch predvolené sťahovanie: vždy sa opýtať, kam súbor uložiť. Ale stále sa mi vyhodí výstražné okienko:

Na disku nie je dosť miesta na uloženie C:\DOCUME~1\Juro\LOCALS~1\Temp\iaXAbHQy.exe.part.

Uvoľnite na disku viac miesta a skúste to znova, alebo skúste dokument uložiť niekam inam.

Som ti v poslednom pripsevku uz presne napisal ze kam mas klikat kazdy jeden klik som ti napisal tak uz fakt sa nerob ze nevies co mas robit. Mozes to tam zakazat na C: a presunut na D: jak som pisal. Kolko sa usetri na C: zavisi od toho kolko je teraz aktualna velkost virtualnej pamate (= to je swap subor na disku)

ok, nechaj tak. nerobím sa, že neviem, čo robiť. snažím sa, ale je to všetko po anglicky a kým nepoznám podrobnú cestu, ako sa tam preklikať, tak sa mi to veľmi ťažko robí. nemusíš mi pomáhať, keď máš ku mne hovoriť takým tónom. ďakujem za pomoc, ale asi sa s tým budem musieť popasovať sama