Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem disc boot fairule

Zdravím,

myslím, že vím co se mi stalo přesto se zeptám. Počítač se kousnul po chvilku modrá smrt - restart a poté černá obrazovka s hláškou disc boot fairule.
Dick není v biosu vidět tedy předpokládám, že je po něm. Je to tak? Mám jít vykopat hrobeček?

Děkuji za odpověď popřípadě za účast.

Win xp home sp3

Omlouvám se za případné překlepy..... tedy k věci. Zkusil jsem dát disc na jinou větev od zdroje. Nic Kabel jsem zapojil připojil a také nic. Disc je značky Western Digital. Disc vrčí. Bohužel nemohu vyzkoušet jiný protože jej doma nemám.

:-D

To mi připomnělo ten vtip

Programátor sedí u počítače, zběsile buší do klávesnice a vymýšlí program. Po stole mu jde taková malá smrtka s kosou. Programátor ji uvidí a začne prosit: "Prosím tě, nech mě naživu, ještě to musím doprogramovat!".
Smrtka se na něj podívá a s pochopením řekne: "Buď klidný, já si jdu pro tvůj harddisk."

Tedy zatím to vypadá na památku zmrtvívstání :-) . Disk jsem vyjmul pomalu se s ním rozloučil. Data oplakal a šel hledat svíčku ( opět ji měla manželka u postele--- sakra, ale to je na jinou poradnu že). Nedalo mi to a tak jsem ještě jednou dnes po 5té vše přepojil s kablíkem zamával a ejhle vše naskočilo.

Pravděpodobně tedy zlobí onen kabel. Tím vyřešeno a Vám zde děkuji za čas.

V tom konektoru (jenom pokud je to PATA disk-ten co k němu vede široký placatý kabel!) opatrně přihni malým šroubovákem kontakty-udělej je trochu šišaté, aby konektor šel zastrčit víc ztěžka. Trocha kontaktolu taky neuškodí. Pokud SATA, potom viz odpověď Jirky.
P.S.: Zatímco jsi hledal svíčku u manželky v posteli, rádcům evidentně čas uběhl příjemně.]:)