Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahlcuje se ram do 100%

ahoj, mám problém, na který jsem na netu žádné řešení nenašel. bude to asi tedy pro větší bedny. slyšte tedy:
koupil jsem součásti počítače a s kámošem si potom sestavil pěkný pc přesně podle doporučené sestavy na jedné stránce (už to asi nenajdu). ze začátku běželo vše v pohodě, po pár dnech ale nastal problém, že zatíženost ramek pomalu začala stoupat, až dosáhla 99%, s pc se samozřejmě skoro nedalo pracovat a pak to hupslo do modré obrazovky. o den později už se zahltily tak rychle, že jsem ani nestačil zapnout net a vyhledat řešení (stejně pak nenašel).
teď co jsme zkusily:
* ramky otestoval kamarád na jiném pc, běžely celý večer úplně bez problému.
* několikrát jsme přeinstalovali visty. momentálně píšu z tohoto problémového počítače po poslední přeinstalaci, ale nedávám tomu moc velkou šanci. až začnu instalovat věci, tak se začne určitě zase zahlcovat.
* samozřejmě nejpravděpodobnější jsme viděli problém v základní desce, tu jedinou jsem nekupoval z obchodu, ale z aukce od člověka. asi měsíc a půl jsme řešili reklamaci, nakonec ji otestoval u sebe a prý běžela dva dny úplně v pohodě.
* jiný kamarád mi prozradil, že takhle to měli ve firmě taky, neví už jak to spravili, ale ať si prý stáhnu nějaký program, který mi bude čistit ram, to už jsem bohužel nestíhal. no dobře, teď to udělám, ale stejně si myslím, že tohle není normální a chtěl bych najít toho zakopanýho psa.

díky, jestli mi někdo poradí přesně co a jak na to, tak je borec :-*

nechápu teď otázku. ale prosím: dal jsem ctrl+alt+delete, kliknul jsem na spustit správce úloh, pak na procesy, seřadil jsem od největšího žrouta po nejmenšího a... no prostě normal, největší měl nějakých 50 000, další o něco míň.

Tak az dosahne "zatizenost RAMek" (99%??? Nemyslis nahodou vytazenie CPU v % ? Kde presne si videl nejaky udaj 99%?) tak si v spravcovi procesov (ctrl-alt-del) pozri ze ktory proces to vytazuje. A pozeras stlpec vytazenie CPU a nie kolko zabera RAM, to je uplne jedno. RAM je teoreticky nevycerpatelna (lebo virtualna pamat), a preto sa ani neudava v %.

Problem v ziadnom pripade nehladaj v HW, je to cisto softwarovy problem (vir apod).

zatíženost ramek ... až dosáhla 99%, ...
teď co jsme zkusily:
* ramky otestoval kamarád na jiném pc,
* ... nejpravděpodobnější jsme viděli problém v základní desce

By ma to nenapadlo ....

Riešením tu bude výmena. Výmena človeka ktorý inštalije software na to PC.

takže:

zdroj: SEASONIC SS-500ET-F3 500W Power Supply OEM (80PLUS !!!)
bedna: COOLER MASTER COOLERMASTER Elite 330 black/silver
chladič: ARCTIC Freezer 64 Pro PWM
zvuk: ASUS XONAR DX/XD PCI-E EAX2.0, 7.1CH, Low Profile, Retail
graf: SAPPHIRE VGA ATI Radeon HD 4870, 1GB GDDR5, 256-bit, 750/900, 2x DVI, TVO, PCI-E
hdd: SAMSUNG Spinpoint F1 - 640GB/7200rpm/SATA-3G/16MB
proc: AMD Phenom II QUAD X4 810 (2.6GHz, 6MB, socket AM3, 95W) Box
a motherboard: MSI 790 FX-GD70

Podívej, tvoje sestava je vlastně polodělo sestavené
z kvalitních komponent, tak bych hledal chybku v softwaru.
Každý instalovaný program ti zpomalí PC, je to jakoby sranda, ale pravdivá.
Vista samotná je v tom nevinně, JIMHO.

OMG sorry, nikde jsem se nedočetl o výrobci, modelech RAM a jejich zastrčení.
Otestuj RAM free utilitami typu MemTest86, MemTest86+

memtest86

Memtest86plus.html

Komplet testy zahrnuje free soft UBCD, je k dostání i verze beta 5:

download.html

Trochu jsem se zpozdil při úpravě dredu.
SP2 OK, nic jiného bych zatím neinstaloval.
SpyBot po instalaci a aktualizacích se chová OK,
alespoň na ME/2000/XP. AV bych zatím vynechal,
hlavně taky třeba AdAware. Pokud bude vše OK,
podívej se nezávazně na AV AVAST Home nebo AVG9 free.

Nečetl jsem dred úplně celý, ale máš stáhnuté
a nainstalované nejnovější ovladače pro desku a tvůj Windows?
Jinak bychom se bavili vlastně o ničem.

to se mi zdá dost nepravděpodobný. může se k téhle radě ještě někdo vyjádřit?
protože jako nemám používat usb? na sitovku jsem instaloval ovladac pro visty, jak je videt, tak net šlape. exterák jsem měl už na starým pentium4 asi půl roku s ním nebyl žádný problém.

Najprv to vytiahni a uvidis potom. Naco ti je sietovka do USB? To je najvacsia blbost aka moze byt (velka latency a vytazovanie). Problem mas s nejakym ovladacom na USB takze bud to vytiahni a skus bez toho alebo sa pytam jake presne ovladace a odkial presne si tam instaloval. Neni to jedno.

P.S. a nejaky servicepack riesil nejake veci s USB tak skus aj SP2 a pouzivat ci to bude blbnut aj potom. Ak ano tak vypnut si restart pri zavaznej chybe a fotit bluescreeny (aj viac, ci sa nejak menia)

z cd, které bylo u karty. exterák jsem už předtím vypojený měl, ten na to neměl vliv. a tu síťovku, to nevím, tu jsem tam asi měl. zatím to běží dobře, zatíženost se pohybuje na 23-24%. kdyby to začalo stoupat, vyhodím síťovku (i disk). ale to mi pověz, že ten můj komp neutáhne tyhle usb serepetičky? to jsem si teda koupil pěknou šunku.

Clovece pochop uz ze nejde o to ze to ma "utahnut" ale o to ze ovladace aj Windows pisu debilni idioti a je v tom milion chyb. Za dalsie mas zrejme 64bit Win Vista a nikto nevie ci si tam nenacpal 32bit ovladace, alebo nejake stare pre XP alebo jake, neni to jedno, neni to kompatibilne, a blbne to ked to domiesas. A na nejakom CD su ovladace 3roky stare, najdi si poslednwe verzie na webe vyrobcu (zakl.dosky, aj tej karty). Externy disk ovladace nepotrebuje ale mozes ho na test odpojit, to ti bude par dni tak chybat ze nezaspis?
Ovladace pre zakl.dosku si instaloval? Jake?

Ok a to vytazovanie/bluescreen tam je ako casto? Blblo to aj s tymi novymi Win teraz ci ako?
Tak dotahaj/nainstaluj ten SP2, a potom web vyrobcu zakl.dosky, naklikat svoju dosku, a ovladace pre chipset, onboard sietovku, zvukovku, vsetko pre Vista 64bit (kedze zrejme mas tam 64bit vistu, hej? Alebo jaku?). Potom bud USB sietovku nejaky cas skusit nepouzivat alebo ak nutne ju chces tak web vyrobcu tej sietovky, najst si ju a k nej ovladac pre vista 64bit, nainstalit.
A sledovat ci to blbne a jak, kedy.

ATI System Drivers
Realtek PCI-E Ethernet Drivers for 790FX
Realtek High Definition Audio Driver
Ostatne nie su nutne.
JMicron IDE/SATA RAID Drivers (with AP) by som nainstaloval tiez, zavisi od toho na jakom radici (konektore dosky) mas disk.

Klikas na ten link podla toho jaky Win mas nainstalovany (Vista). vsetky 3 su univerzalne 32 aj 64bit takze to je teraz vynimocne univerzalne.

Ked chces pouzivat tu USB sietovku tak web vyrobcu tej sietovky a tam ovladac pre vistu 64bit ak mas 64bit. ALe skusil by som ju najprv chvilu nepouzivat (LAN mas na zakl.doske).

Takže zatím bych to viděl na vyčkávání, co se bude dít dál, info od vás mám. Až zase k problému dojde, tak by to řešení pokračovalo, jestli budete mít náladu.
Díky teda všem, kdo mi pomohli, nebo kdo se mi snažili pomoct a snad už se neuvidíme :-)

takže dneska v 5 hodin jsem viděl modrou obrazovku. byl jsem pěkně sťatej, ale stačil jsem to vyfotit a spolu s minidumpem jsem to uploadnul na sendspace:
4sypx2

několik dnů mi tedy počítač běžel v pohodě, žádná modrá obrazovka. měl jsem nainstalovány jen základní programy, abych mohl s pc pracovat, nejhorší záležitost jsem bral officy, jinak fakt skoro nic kromě ovladačů a doporučených kodeků pro visty 64bit neměl. včera jsem tedy nainstaloval náročnou hru a schválně co se bude dít. bylo to v pohodě, zatíženost ramek nestoupala. a dnes v pět ráno, když jsem měl spuštěný tak maximálně google chrome... stáhněte si
díky, jestli mi pomůžete

No je docela možné že tam ta paměť nejde dobře nebo je nějaký modul vadný. Nevím ejstli už jsi zkoušel použít ten memtest co ti radili asi tak o 150příspěvků nahoře ale každopádně můžeš pokud tam máš ty paměti tři dvě z nich vytáhnout a zkoušet počítač jen s jednou. Pokud to pojede vyndáš tu jednu a zkoušíš druhou.

Software na zkoušení - použím primetest (pokud máš OS 64bit tak 64bit freesoft), pustíš test a pokud najde chybu napíše eror. Necháš jet asi hodinu. Můžeš to pustit napřed se všema pamětma a pak zkoušet jednu podruhé.

Jinak podle té modré ti to shazuje možná ovladač na atheros wifi síť - máš tam něco takového nejspíš strčenýho do usb ? Ovladače jsi nahrál z instalačního cd nebo z internetu nebo jsi to nechal na vistě ať si najde ?

dnes zase ( aym3gc - obsahuje minidumb a nejaké další soubory, co mi to napsalo, že obsahují ten problém). zapnul jsem počítač, náročnou hru, po 1:40 hraní modrá obrazovka. dřív ale se takhle objevila a dole už byla hodnota 100, obrazovka tam setrvala tak 3 vteřiny a restart. ted i předtím to bylo tak, že to postupně rychle naskákalo: 25, 50, 75, 100, chvilku pauza, abych se na tu krásu vynadíval, DOWN.

jako ramky jsme měnili a zkoušeli po jedné různě, ale vždycky jenom chvilku a u každé se komp sral (tehdy ale vydržel pracovat velmi krátkou chvíli). to bych musel mít tu ramku po jedné nechat zapojenou třeba 14 dní, nebo měsíc, bůhví, kdy si to zase usmyslí spadnout.

síťovku mám v USB, ovladač jsem instaloval z cd přes visty. z internetu jsem sice stáhnul nějaký soubory, jakože budu mít aktuální ovladač, ale nebyl to exe soubor a nevěděl jsem, co s tím a nechtěl jsem to řešit, tak jsem zkusil cd a instalator z vist a šlo to, tak fajn, nezabýval jsem se. Takže mám se teda zabývat fakt tou usb kartou jo?

(zajímavý, že už podruhý ta obrazovka skočila, když jsem přišel z hospody, ono to ze mě cejtí ten chlast a bojí se to)

jo a s tím ovladačem - ono je to takhle, já jsem stáhnul nejaktuálnější ovladač, ale napsalo mi to, že to "tato verze produktu není podporována touto verzí windows"
odkaz tu: http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m= TL-WN422G&h=V2

je to druhá verze (V2 považuji jako druhou verzi) toho ovladače, nepíšou tam nic o 32bit či 64bit, jen "Vista". ...nepodporuje. z CD to šlo. možná ten kámen bude fakt tady, to bych se z toho... prosím teda o nějaký názor do soboty večera, pak už budu na další týden mimo (komp občas zapíná ségra a celý týden prý v pohodě)

a rovnou mi můžete poradit nějakou opravdu spolehlivou kartu na wifi připojení. rozhodně do kompu strčit kábl nemůžu, na to tam není šroubovací dírka (sory, jsem neznalej, jak se dírky a tyčky jmenujou). ale je to kabel se šroubováním, veprostřed je tyčička, víc ze mě asi nedostanete.

tak jsem zjistil, že V1 znamená verze té karty a podle ní se stahuje driver. takže jsem stáhnul V1 pro Visty, byl tam na výběr pro 64bit, dal jsem ve správce zařízení aktualizovat, našel jsem pro Vista a 64bit a Nejvhodnější software pro vaše zařízení je již instalován.