Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vylepšit na tomto PC?

Zdravim.
PC už je starší, jedná se hlavně o přehrávání videí na internetu (youtube), kdy se obraz seká (hlavně když má video vyšší rozlišení). Využití CPU při tom přehrávání je 100%, žádné jiné aplikace nejsou spuštěny. Rychlostí připojení k internetu to není.
Parametry PC:
Mainboard: MSI PM8M-V, chipset VIA P4M800
CPU: Intel Celeron 1,7 GHz, viz obr.
RAM: 512 MB DDR
Grafika: nVidia GeForce4 MX 440 64MB v AGP slotu desky - tu používám, integrovaná je VIA UniChrome integrated graphics
Zdroj: Fortron 350W
OS: Win XP Home SP3, čistě nainstalovaný, breberky by to sekání dělat neměly
Všechny ovladače jsou nainstalovány

Zlepší se to jiným procesorem (např. P4 3GHz)? Nebo to může dělat ta grafika?
Prosím nepište mě ať vyměním celý PC, používám ho jen na prohlížení webu.
[cpuzky.jpg]

deska je šhit (via čipset, pomalá)

výměna procesoru (aukro) od 500 - pokud pojede a nenaletíš, jinak od 1000 (kupuješ 2x). Bude lepší koupit i s chladičem, tvůj chladič z 1,7 např. nového prescota asi neuchladí (prescoty měli cca 3x silnější motor ventilátoru než pův. celerony).
jinak např: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3598 6

koupě ram (1gb/DDR1) cca 800 (nová)

pochopitelně kupuj výhradně pentium 4, ne celerona.Nová deska+cpu+ram cca 4000.

Já si troufám říct, že ne. Měl jsem na Prescottu 3,0GHz chlazení Arctic Cooling a i s otevřenou skříní se celkem bez problémů dostal i nad 70 stupňů, v klidu to potom bylo tak mezi 50 a 55. Jinak doporučuju výměnu RAM. Můj PC asi nejvíc oživila výměna DDR z 0,5 na 2*1GB a za tím překvapivě následuje grafika GF 5700LE za 7600GT.

chladiče pro takhle rychlé P4 měli zespodu trochu měďi a jak sem psal 3x silnější motor. z té fotky nejde poznat údaje o ventilátoru. Ten celeronovej ventilátor to neuchladí, nicméně nespálí se ale začně throtlovat -zpomalovat se. Taky sem ti dával odkaz...

Proboha hlavně se nepokoušej koupit tu 3,4ghz kurvu, víc jak 3ghz je zbytečnost, rozdíl nepoznáš.

Pořídil-li bych si tedy CPU s parametry P4 3GHz 1MB/800MHz, Prescott, jaký chladič by byl nejvhodnější, aby to uchladil? V PC bedně je situace taková, že nad CPU je 12cm větrák zdroje, který fouká vzduch ven, jiný větrák v bedně není (kromě ještě na chladiči)
Chladiče:
http://www.lan-shop.cz/coolermaster-di4-8jd3b-ol-g p-73000
xilence-coo-xpcpu-p4-51182
na aukru jsem našel
http://www.aukro.cz/item919706135_vyprodej_svitici _akasa_pro_p4_socket_478_3_4ghz.html
http://www.aukro.cz/item926428960_zalman_cnps7000b _alcu_led_amd_intel.html

[http://img85.imageshack.us/img85/8845/66877403.jpg ]

Rozhodně ven. A ještě lepší by to bylo, kdybys tuhle parodii na mřížku vyřízl ven a dal tam drátěnou mřížku (+ větrák, samozřejmě). Pokud je ten plech trochu tenší, mohl bys to opatrně vyštípat obyčejnýma štípačkama. Sice to bude vypadat jak od prasat, ale účel to splní a nemusíš se bát pilin (jinak bys musel vyhodit pajšl z bedny). Pokud máš PC pod stolem, nemusí tě vzhled zadní stěny trápit. Jen se o to neškrábni.

Nijak výrazně to clazení toho cpu nepomůže, počítám že odsávání přes zdroj je dobré. Rozuměj ta malá kostička pokud nemá 6000otáček nedokáže uchladit prescota v plné zátěži když žere přes 100wattů. Naštěstí to má regulaci výkonu podle teploty a nejede to pořád na 100procent. Proto si vem maximálně ten 3ghz.viz také http://www.cpu.czweb.org/index.php?pageid=006&proc _id=71
P.S. ještě pořád můžeš modernizovat desku i cpu:-)

Tak moje pípání na nic nesedí (mám Phoenix Bios).
Na té stránce jsou 4místné kódy, např. 1-1-2-1, což znamená píp-píp-píppíp-píp (pomlčka je pauza), je to tak?
Mě PC jen dlouze (cca 5 sec) pípá, stále dokola, tzn. píp-píp-píp-píp...
Tady jsem to pípání nahrál, můžete poslechnout 497838426

Chladič je nasazený správně.
Ještě pro doplnění, pípání se začně ozývat téměř hned co zmačknu tlačítko pro zapínání, a zadruhé, monitor při tom zůstává stále ve sleep modu.

Tady je foto vnitřku PC po té výměně CPU.
[pc2b.jpg]

Takže k těm teplotám (viz obr). Zdá se mě, že to měří nějak špatně, co jsem našel tak:
Temp1 = teplota chipsetu
Temp2 = teplota CPU
Temp3 = nevím
HD0 = teplota HDD

Největší blbost je asi ta teplota CPU, měří to nějak špatně (ale v jiných programech i v biosu je taky taková). Zatížím-li CPU programem BurnK7, vyšplhá se teplota k cca 47°C.
Taky by mě zajímalo, ceho je ta tplota Temp3.
Jinak jsem dal jinou grafickou kartu (128MB) a videa se již nesekají :-)

[http://img256.imageshack.us/img256/3779/teploty.jp g]