Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova dat po nainstalovani noveho OS.

Potřebuji akutně obnovit data, jsou to videa z kamery a ftoky :( Spadnul mi Os a presel jsem na Windows 7. Ale problem je takovy ze se mi odstranila veškerá data na disku a disk je uplně prázdný. Zkoušel jsem různé nástroje na obnovu disku a nic mi to z predešlích dat nenalezlo :( Nejspíš se vytvořil nový oddíl.... je to divné, vždy se mi podařilo obnovit data a to i po zformatovani HDD, vždy jsem vše obnovil. Potřebuje nějaký program pro win 7, který mi zachrání data.
Zkoušel jsem "pci_filerecovery ; Easy Recorvery ; DriveRescue19d ; GetDataBack 4.0" Ještě mě napadlo live cd s linuxem, ale to jdu ted vyzkoušet. děkuji za veškerou pomoc
Změna předmětu, původně: PROSIM ! Pomoc ! Obnova dat po nainstalovani noveho OS. (rh)
Zachránit smazaná data nemusí být drahé (PR článek) (los)

Nebyl to upgrade, ale nova instalace windows, kterou jsem nechtene zvolil (asi). Ty data to nenajde, napadlo mně naformatovat ten HDD a pak to zkusit obnovit, tabulka by se mela srovnat. Porad se poohližím po nějakém linuxu, je v linuxu nejaký program na obnovu ztracených dat ? popřípadě zdali je liveCD k tomu přizpůsobené ?

vždy se mi podařilo obnovit data a to i po zformatovani HDD

na tom není nic zázračného, protože zformátování data nepřepíše. Ale pokud jsi nainstaloval W7, tak jsi ta data s největší pravděpodobností naprosto nenávratně přepsal. A pokud jsi na ten disk instaloval ještě další programy, tak už jsi to jenom dorazil.
Takže tré poučení pro příště:
1/Data nepatří na stejný oddíl s OS.
2/Fotky, rozepsané romány, diplomové práce a firemní účetnictví se pravidelně zálohují.
3/Záchranné operace se provádí vždy na bitové kopii disku, nikdy ne na originálu.

Vím, že data nepatří na disk kde je OS, ale tohle právě byla záloha dat, kterou jsem se chystal vypálit, a na hlavním PC jsem to smazal kvůli volnému místu. Data jsem tedy uložil do HTPC v obýváku, a ted mi nejde ani TV :( protože OS umřel a vzhledem k tomu že disk je tam tak blbě namontovanej, rychlejší bylo pro mně nahraní nového OS, njn

Naposledy když jsem obnovoval data z HDD, tak disk shodou okolností byl přeinstalován novým OS a vše jsem obnovil.(je tost zajímavé)

Bohužel zatím jsem se k tomu nedostal, ale už mám HDD demontovanej, a dnes se na to vrhnu.

Není tam adresář windows.old a v něm vše ? Pokud není tak si byl asi ožralý a naformátoval to při instalaci.

Data obnovit nejdou ais proto, že vista a 7 si vytvoří startovací skrytý 100mb disk a druhý normální c. No a obnovovací programy když začnou na tom C nenajdou starou MFT.