Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk z DOSu na USB tiskárnu?

Jde to? Všechny návody co jsem vygoogloval, tak jsou pod windows, neboli využívají windowsácký přesměrování nebo sdílení. HW převodníky jsou taky jen z USB na LPT? Ale když se ta aplikace spouští přímo pod DOSem z windows98 neboli počítač není nastartován do Windows, tak mám nějakou šanci?

Díky, ale špatně jsi četl. Nechci tisknout z dosovské aplikace spuštěné pod windows ale pod dosem. Ideální by byla redukce LPT->USB.
Už si nevzpomínám, proč ta aplikace našla spustit ve windows, ale asi kvůli přímému přístupu na grafiku.

usb tiskárna mívá nechutné jméno, ve vlastnostech - port, a nejsem si jist zda je použitelné pro dosový svět.

každopádně by se tiskárna mohla dát nastavit jako sdílená, tím dostane normální_jméno.

potom by pro dosovou aplikaci mohla jít znovu nasdílet na běžný lpt port:

net use lpt1 \\%computername%\normalni_jmeno

1) nasdilis si tiskarnu na pocitaci a zachytis posrt pomoci NET USE LPT1: \\pocitac\tiskarna
nefunguje to vzdy

2) stahnes si free utilitku DosPrint (jsou 2 se stejnym jmenem, jedna je placena) a ta umi zachytavat jakoukoliv tiskarnu a presmerovat tisk na LPT/COM

Pod DOSom to spravidla nejde, musel by si mat nejaky ovladac pre ten DOS program, to je takmer 100% ze to neexistuje. Neni ani ziaden prevodnik LPT->USB, technicky nemozne.

Zabudni na DOS, pouzivaj vo Windows (idealne XP) DOS okno. Tam ide skoro vsetko.