Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Síťový most

Ve windowsu xp když přidám do mostu bezdrátové připojení, tak přestane fungovat. Ukazuje že je připojená ale data neprochazej (ani ping na ip). U přemostění normáĺní síťovou kartou všechno funguje.
Jenom mi prosim nepiště že si mam pořídit router nebo proč to dělám přes most. Opravdu by sem potreboval aby to fungovalo takle, a taky mě zajimá proč nejde.

Používáš špatný OS. Ty z Redmondu na to síťování nikdy moc nebyly..

Řešení tvého obskurního problému (ano, levný a přitom kvalitní a hlavně BEZPEČNÝ wifi router stojí dnes cca 400Kč) je v ovladačích wifi karty, které podporují promiskuitní režim.

Pokud si chceš o problematice něco přečíst, můžeš zde: http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networkin g/expert/crawford_02april22.mspx

jaký program je pro spojení dvou sítí (přemostit)? Nemůžu nic najít, všude nacházim jenom síťový most od windowsu, ten ale nefunguje jak by měl.

pokračuj zde: 512599-sitovy-most (touchwood)

Předmět Autor Datum
Re: Alternativa-sitový most poslední touchwood 16.05.2010 13:10
Re: Alternativa-sitový most poslední
touchwood, 16.05.2010 13:10
Program? Co je to za nesmysl? Síťové funkce zajišťuje OS!!

Program co ty funkce využije, ale řídí je.
Taky si můžu nainstalovat jiný firewall než je ve windowsu, a ten pak taky částečně řídí sitový provoz.

firewall ale nemá se síťovou službou (TCP/IP stack) jako takovou nic společného... Prakticky vzato je to aplikace, která se na síťovou službu (tedy TCP/IP stack) věší. A most je dokonce ještě POD TCP/IP stackem (jedná se o linkovou vrstvu, nikoli spojovou)
)

nemohl. Protože to by byla SOCKS5 proxy. Ta opravdu běží na aplikační úrovni. Jenže to je něco zcela jiného a nefunguje to jak si ty představuješ.

Opravdu se nesnaž vymýšlet už dávno vymyšlené a fungující. Kup si router.

Router nepotrebuju, dyť mi to už tvojí zásluhou funguje.
jenom píšu že na aplikační úrovni může ta aplikace řídit data tak, že ve výsledku by to jenom navenek fungovalo jako most. Vim že vnitřně by to bylo něco jinýho.
Asi tě už nebaví odepisovat (už mi doporučuješ i ten router), tak tohle je už můj poslední příspěvek na tohle tema.