Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ach ti komáři...

To je úplně na mozek... Takový řev a písklot... co ti komáři (nezavřel jsem okno, asi jich tu mám celé hejno... spíš hejna) umí dělat za humbuk. Možná budu ráno bez krve. Tedy určitě. Repelent je vzácné zboží, u nás (UH) takřka beznadějně vyprodané. Přemýšlím, čím se namažu... Mám tu jen slivovicu a hruškovou... Váhám, co víc zabere... Ach jo.

Program používá tento přírodní způsob, vydává zvuk o frekvenci 17 KHz, shodný se zvukem, který vydávají samčí komáři, a tím odhání ze svého okolí ženské komáří samičky.

Drtivá většina tu frekvenci vůbec neuslyší, většina bedniček ji nevyloudí, komáři můžou být v klidu.

Jo, ach ta sit, taky jsem na to zapomel, ale nejvic mne dopalilo to ze jsem kvuli vedru usnul az nad ranem, pochopitelne okno otevrene a sotva jsem zadrimal, behem hodiny jsem musel vyhanet asi odhadem tak sedum vcel, delaji kraval, bzuci po skle, je to terorizujici, nevim co ty potvory tak mocne pritahuje do cimry panelakoveho bytu...

Vyzkoušeno - ve vedlejší místnosti na návštěvě silná kuřačka: i přes zavřené dveře a větrání oknem to rychle vyhnalo včely z pokoje mého. Za nedlouho jsem však vyhnal já tuto návštěvu a včelky se k BSDM návštěvám opět vrátily. Peřina se zdá býti velmi lákavým materiálem pro budování nových úlů, zvláště pak tam, kde končí. Spát s otevřenou hubou se proto nedoporučuje.

Je to s podivem, ale u nás (VS) se tihle hmyzáci ještě nevylíhli. Mám ale jiný problém - vlaštovky (resp. jiřičky). Ty mrchy se ve čtyři ráno zachytí pazourkama v rohu okna /těsně nad mou hlavou/ a začnou skuhrat. Už jsem tam i lepil mikrotenové pytlíky (aby to šustilo), jim to nevadí ni zbla, mne to přivádí k zoufalství. Co s těma potvorama? Nastříkat tam nějakou smrdutou sra*ku (kolega radil Kontox - ten smrdí jak mrtvý pes)? Zlatí komáři...

Ano! Už aby byl říjen.

Jinak, vyrobil jsem si už před lety rámeček, potažený jemným pletivem, co přesně pasuje do rámu okna. Po okraji je utěsněn molitanem a ten ho taky přidržuje na místě. Okno otevřu dokořán, nad ním je balkón, takže tam nemůže napršet, instaluju rámeček a komárům ukážu prostředníček.

Doma zatím ani jeden...

Ale jsme pečlivě připraveni, všude sítě. Na dvůr/do humna chodíme podjezdem/garáží, Raid po ruce, tak řádně šplícháme, aby se do baráku nic nedostalo. Větráme (přes sítě!) pouze brzo ráno (tak 5:00-7:00). Pak barák hermeticky uzavřeme a spouštíme klimatizaci (momentálně jede tak 20/7, e.on se směje...). Venku jich je ale požehnaně, přestože nejsme v záplavové oblasti (povodně byly tak 10km daleko). Ale jak měsíc chcalo, vylíhlo se to i z rozsáhlých kaluží.

Si du v osum ráno zapálit před firmou na dvorek a sednou na mě hned dva komáři a zbytek lítá kolem. Katastrofa.

Jinak si zabíjení komáru zpříjemňuju.Likviduju zapalovačem a levnou voňavkou. Improvizovaným plamenometen stačí olíznout místo kde zhruba komár je. Úspěšnost zásahu potvrdí taková malá jasná jiskra! To komárovi vzteky odhodil křídla - a po vzoru kamikadze se vrhá na zem . Bacha nebezpečné -hořlavina (+nemířit na záclonu udělá se "dírka" !!!)

Už se to prodává ?
http://www.novinky.cz/koktejl/192877-podivejte-se- jak-laserovy-paprsek-vmziku-usmazi-komara.html

To nemá chybu. Akorát je asi blbé, když mává dítě rukou "papapa" stejnou frekvencí jako ten komár a dostane jí laserem. :-)
<OT>
Naše mladá, když jí byl tak rok a všechno strkala do pusy, jednou někde vyštrachala skoro novou baterku 9 V. Asi 3x jí strčila do pusy, úplně "zavibrovala" hlavou a rukou načež jí vyndala z pusy nevěřícně se na ní podívala - a další pokus. Škoda že tenkrát nebyla možnost natočit to alespoň na mobil.
</OT>

V pivu je komplex vitamínu B. Ve škole do nás lili, že v pěti litrech piva je obsažena denní dávka vitamínu B, kterou by do sebe člověk měl dostat. Takže pokud nechceš zemřít na avitaminózu a nedodáváš tělu vitamín B jinou formou (například obilné klíčky), neměl bys těch 5 l denně opomíjet :-)

To mi povídej. Bydlím za Počernicema, v úterý tu dvě hodiny padal rybník v celku, možná akorát zamrzlej. V polích jsou laguny a už to tady večer bzundá všude kolem. Jsou to samice ještě z minulých dešťů, ale v těch polích budou líhně jak řemen. Máme se na co těšit.

Já jsem koupil vloni na zkoušku strojek Biolit (žlutozelená krabička s ventilátorkem na dvě tužkový baterky) a ten jedinej se mi osvědčil. Zapínám ho na noc, měl by vydržet 320 hodin provozu (nevím, za tu dobu co ho používám, jsem v něm měnil baterky a náplň 3x) a je fakt, že v ložnici komáři nejsou. Koupím jich ještě pár, jestli je seženu, stálo to kolem stovky, teď to bude asi dražší, ale vzhledem k účinnosti se to vyplatí. Vypadá to takhle: [http://www.caravan24.cz/forum/attachments/biolit_e l_odparovac_na_baterie_3d.jpg]

Přesně tak. Kdysi jsem pořídil elektrický Raid (dávají se do něj bleděmodré, jakýmsi sajrajtem napuštěné papundeklové čtverečky). Smrdělo to strašně; nedovedu si představit v tom spát.. Jedině sítě.

Po relativně velkém větru před pár dny většina komárů zmizela, asi je to odfouklo jinam :puff:

Presne tak, ja si neviem predstavit vetranie bez sietok, k plastovym oknam sa daju kupit hotove a urcite to stoji za to, je to jedna z najuzitocnejsich veci v dome.

Necital som to cele ale ked uz sa dostanu dnu, pomoze aj mucholapka, aj ked bzucat neprestanu a treba si davat pozor aby ste sa do nej nechytili aj vy. :-D

Este prevencia, vraj sa mnozia tam kde je stojata voda, takze nenechavat vonku nadoby kde moze naprsat.

Nakoniec posledny tip, na zabijanie hmyzu (hlavne komarov) pouzivam papierove vreckovky, nudzovo staci aj toaletny papier, teda ak nechcete mat na stenach cierne a aj velke cervene skvrny (mne sa raz podarila asi 6 centimetrova! ale ta sa dala zotriet, lebo bola na dverach). :)) Chce to cvik, ale daju sa zabit tak aby sa to nestalo.