Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak zjistím svůj WEP klíč?

Prosím o radu. Máme doma wifi router LINKSYS a teď nový mobil Nokia, který umožňuje připojení přes Wlan a vyžaduje WEP klíč. jak ho zjistím? je někde uložen v počítači nebo tak nějak? Wifi nám instaloval správce, se kterým se nemohu spojit pro pomoc a moc tomu nerozumím. Ale nějak to jít musí se přihlásit k vlastnímu netu, ne. Děkuji

Je to tu uz milionkrat furt dookola. Heslo je samozrejme nastavene v routeri, kde inde. Do nastavenia routera sa leze tak ze sa pripojis LAN kabelom a kliknes na link ktory sem dal touchwood. Standardne pristupove heslo k nastaveniam je v navode k routeru (zvycajne ho nikto nemeni). Konieckoncov v navode k routeri to mas popisane vsetko kompletne aj s obrazkami. Navod je aj na internete (google: typ routeru a slovo manual)

Dík, já vím, že je to asi otravné, že už se na to spoustu lidí ptalo, ale přeci jen.... návod mám v angličtině "quick installation" ale nic pod názvem )zkratkou) WEP tam není. je tím myšlen password nebo číslo HTTP nebo co? Předem dík moc za ochotu.

je uložen v počítači, pokud se počítač připojuje

otevři ovládací panely - centrum síťových připojení a sdílení - bezdrátové připojení k síti - vlastnosti bezdrátového připojení - zabezpečení - klíč zabezpečení sítě

Mockrát děkuji, za rady,ale notebook nemám u sebe a stejně je již přeinstalovaný bez nového zadání připojení.
Ale ještě jednou můj otravný a ai i stupidní dotaz: "Dík, já vím, že je to asi otravné, že už se na to spoustu lidí ptalo, ale přeci jen.... návod mám v angličtině "quick installation" ale nic pod názvem )zkratkou) WEP tam není. je tím myšlen password nebo číslo HTTP nebo co? Předem dík moc za ochotu."

Wifi nám instaloval správce

pokud by vám z nějakého důvodu změnil výchozí adresu routeru, vypíšeš si nastavení svého připojení:

ipconfig -all

adresa brány je adresa routeru - zadáš ji do prohlížeče a klíč můžeš přečíst/změnit.
místo wep klíče se doporučuje spíš wpa/2, pokud nechceš aby se do tvojí sítě připojovali sousedi.

návod jsem našla i v češtině a nejsem z toho moudrá. pokud je myšleno WEP klíčem toto "zadejte admin do pole Password" tak to mi taky nefunguje. Mobil mi píše stále : žádná odezva brány. doufám, že zakopaný pes není jinde. dík za pomoc všem

Hore mas zaskrtavatko ze ktory kluc sa pouziva (1,2,3,4)
tak ten kluc ktory je tam vybraty, je heslo.
Nad tymi key1-4 sa da aj zvolit ze ci je ten kluc udany v HEX (to su cisla, jeden znak = 2 cisla, vid google co to je HEX), alebo sa da navolit ze kluc pises normalne ako pismena (ASCII). Pocet pismen je presne dany (//edit: 64bit kluc WEP pouziva 5 ASCII znakov = 5pismen. Alebo 10 hex cifier.)

ok takze pouzi heslo z kolonky "key1".
Je to tam v HEX, to znamena ze do telefonu musis navolit ze chces zadat WEP heslo v HEX, a zadat tam tie cisla+pismena (26 ich tam musi byt dokopy). Dufam ze tvoj telefon umoznuje zadat heslo ako hex.

Ked si to chces previest na normalne heslo (nie HEX), tak si to zadaj napr. sem
ascii-hex
skopiruj tam tie vsetky cisla, dole zaskrtni HEX to ASCII a klik na Convert. Ked z toho vyleze nieco normalne tak to je normalne textove heslo ktore zadas do telefonu normalne (uz nie ako HEX). Ked z toho vyleze len blbost tak budes muset zadavat v hex. Alebo si tam zadaj vlastny "key1" aky chces.

Zadaj si to do toho konvertora. Ked z toho vyleze 13normalnych znakov tak to je heslo. Kednie, alebo ked telefon 13znakov nezobere tak si prepni v routeri kluc na 64bit HEX, vymysli si 5znakove heslo, zadaj si ho do konvertora ASCII to HEX, vyjde ti 10 HEX znakov a tie zadaj do routera ako key1. a uloz to do routera (tlacitko Apply alebo co tam je).

tak mockrát děkuji. už to funguje. nakonec jsem čistě náhodou natrefila na možnost přenastavit v mobilu zadání WEP na to 128 a HEX. byla fuška opsat ten dlouhý kód ale už to funguje. jste fakt zlatý a šikovný. Mockrát dík za pomoc, všude vás budu chválit a cenou radu vám někdy vrátím, avšak počítačů se týkat nebude.Dík

je uložen v počítači, pokud se počítač připojuje

otevři ovládací panely - centrum síťových připojení a sdílení - bezdrátové připojení k síti - vlastnosti bezdrátového připojení - zabezpečení - klíč zabezpečení sítě