Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router - je zpomalení rychlosti důvod k reklamaci?

Mám router NetGear a dnes jsem jen tak zkusil rychlost připojení na dvou počítačích. Jeden počítač je připojen byl připojen bez routeru a druhý s tímto routerem. Rychlost připojení mám 100 Mbps. počítač bez routeru dosáhl rychlosti 70 Mbps a počítač s routerem jen kolem 7 Mbps. To se mi zdálo divné, a tak jsem hledal informace ohledně tohoto routeru. Na jednom fóru jsem se dočetl, že rychlost přenosu z a do internetu je jen 6 Mbps. Pak jsem hledal podobnou informaci na webu výrobce, ale tam se nic o tom nezmiňuje. Většinou router zpomaluje internet maximálně jen na 60 - 80 Mbps, což by ještě šlo.
Je toto důvod k reklamaci, když jsem tuto informaci dříve nevěděl a výrobce ji nezveřejňuje?

Kontrola je jednoduchá - půjčit si jiný router a rychlost testnout. Neodpustím si vsuvku: viděl jsem D-Link (typ už si nepamatuju), který takto "ztrácel rychlost" cca rok, až se z něj stal vánoční stromeček - kromě chaotického blikání všech stavových LEDek nedělal nic...

Na reklamaciu to asi nebude, ale pouzivat pseudoznacku na 100Mb nete...este povedz, ze to mate vo firme a zacnem sa ti divit este viac.
Uz profesionalne routre Zywally od Zyxelu tvrdia, ze max priepustnost pri sifrovanych vpn spojeniach je 50Mb a to su stroje radovo niekde uplne inde ako nejaky cinsky Netgear.
Na 100mb bud klasicky linux na pc, nieco na urovni Zywallov alebo Mikrotik na vhodnom RB.

Já už to tu píšu jak přes kopírák :-) - doporučuju TP-Linky. Člověk by neřek', jak jsou tyhle krabičky vzhledem k ceně spolehlivé. Všude ale strkám wifi routery - klasika se už neoplatí.

PS: ale nejsu síťař! Jak jsem psal výše, dodávám spíš domácí (a do malých firem) routery.

jak pro vzájemné propojení domácích pc, tak pro vyšší průchodnost wan/lan (nikde se neudává, dá se jen testovat) lze doporučit routery s gigabitovým rozhraním, pokud máš notebůů tak i s "n"-kovým wifi.
u těchto novějších modelů se dá čekat i vyšší průchodnost z netu, než u starých 100mb modelů.

samozřejmě že u plastových domácích krabiček se spotřebou pár wattů nelze čekat naměřený 4x přepínaný gigabit najednou, ale nebude tě aspoň omezovat.

včera to tu bylo.