Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno enter pasword

Po zapnutí notebooku naskočí jen tabulka s hlášením enter pasword, co to je za heslo, dá se nějak zjistit? Je tam vyměněný HDD, dělal to chlap v servisu. Co si o tom myslíte?

prolezl jsi nastavení biosu?
může tam být jednak heslo pro spuštění systému z disku - nejspíš ho stačí vypnout, nemusíš ho znát.
horší je to v případě, kdy je využito šifrování obsahu disku - ten nejde v jiném pc bez znalosti hesla přečíst - používá se u firemních notebooků a jejich disků. když dáš do takového notebooku disk z obchodu, můžeš ho normálně používat bez omezení.

Ano to bude asi problem, ze tam dal HDD z ineho NB kde bolo v BIOSe heslo aj pre HDD. Bez hesla je ten HDD nepouzitelny (bud clovek vie heslo = heslo do BIOSu notebooku v ktorom bol ten HDD predtym, alebo ked nevie tak moze ten HDD vyhodit).

P.S. odniest reklamovat tomu kto tam ten HDD vymienal ze tam dal asi zaheslovany HDD.