Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako pisat abukou

potrebujem surne pisat text azbukou ako to urobit ??? da sa stiahnut nejaka virtualna klavesnica azbuky popripade da sa naprogramovat moja klavesnica aby pisala azbukou ??? no ale pismena JA JE JU JO makky a tvrdy znak neviem tiez ako dam...

vopred dakujem

MICHAEL95 - v každém jazyce a nejenom v ruštině, jde spisovný jazyk, a hovorový jazyk svojí cestou.
Teď se nebudu hrabat ve slovenčině, protože si nemohu na nic vzpomenout, ale v češtině také píšeme např. včela a včera, a vyslovujeme fčela, a fčera. A příkladů by se našlo i víc.
A to už vůbec nechci odbočovat do němčiny, nebo angličtiny.

Já jsem v vždycky v každém jazyku začínal číslovkama, člověk se potřebuje především domluvit v obchodě ap. Když jsem zjistil, jak se řekne francouzsky devadesát devět, tak jsem padal smíchy pod stůl....(pro neznalé - je to quatre-vingt -dix-neuf, tedy doslova čtyřikrát dvacet a deset a devět :-)

Yarda - problém je v tom, že přijedeš do ciziny, potřebuješ se domluvit a nebo si z někým z ciziny píšeš. Chytrej cizinec to pochopí, ale při návštěvě cizí země, nebo při psaní do ciziny, padneš na blbce, a se svojí mluvou, a se psaním jsi vedle.
Cizinec VŽDY rozezná podle akcentu, že jsi odjinud, a podle způsobu psaní také.
Umím rusky, německy, anglicky, a zažil jsem to na vlastní kůži.
Zkrátka s blbcem se nedomluvíš a nedopíšeš, ani kdyby jsi se sebevíce snažil.