Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nelze vypnout, uspat ani hibernovat

Už jsem sem psal tento problém ale řešení se nenašlo, proto zde apeluji znovu.
Pohrál jsem si s možnostmi napájení ale ani to nevyřešilo tento problém.
Počítač se prostě nedokáže vypnout, když ho nechám ať se vypne, tak ukončí veškerou relaci, vypne se a za půl sekundy po vypnutí se zapne znovu, na restart je to v řádech desetin sekundy pomalejší, rozeznám restart od tohoto problému. Pokud nechám počítač uspat nebo hibernovat, opět ten samý problém. Pokud bych to nepopsal dost jasně, vezmu telefon a nahraju to nebo já už nevím. Docela mi vadí aby počítač běžel neustále, a pokud ho chci vypnout musím natvrdo jinak se nevypne.

Děkuji za jakoukoliv pomoc
Doplnený odkaz na pôvodnú otázku. (los)

+ Malý dodatek - Dnes jsem si pořídil novou síťovou kartu (Použitou od kamaráda) Realtek Family Fast Ethernet RTL8139/810x NIC která nefunguje tak jak má. Přes správce zařízení mi sice píše že Ovladač je aktuální a připraven k použití, ale odporující hláška "Toto zařízení nepracuje správně, protože systému Windows se nepodařilo načíst ovladače zařízením požadované. (Kód 31)" Zkoušel jsem odinstalovat a nainstalovat různé druhy ovladačů ale pořád ten samý problém, též bych byl vděčný za pomoc (Nechci zakládat nový Thread) Děkuji :)

Nemáš třeba Windows 64bit a ovladače jsou pro 32bit?

Jinak bych určitě zkusil prohlídnout BIOS, zda tam není
povoleno WakeUp on LAN nebo něco podobného.
Stejně bych síťovku po vypnutí vytáhl ze slotu,
nastartoval komp a pokusil se ho vypnout normálně.
Aspoň bys diagnostikoval, jestli tam je nebo není problém.

Taky by se hodilo prohlídnout, co máš ve Win za spuštěné procesy.
Jestli nezabere nic, tak se chvíli zrelaxuj:

watch

U strejdy trávím minimálně půl hodiny s touhle věcičkou,
jednou mu ji stejně šlohnu. :-p

Už jsem sem psal tento problém ale řešení se nenašlo

Nikdo neodpovedel nebo ti to nepomohlo. Proc nepokracujes v puvodnim vlakne, jak mam vedet, zda rada, kterou muzu dat, uz se neresila ???

---

Do BIOSu a zakazat funkce vzbuzeni mysi a klavesnici.

Dost podobně, jenom ale se zpožděním 3 sec., se chová počítač, když má BIOS v Power Managementu nastavenu jednu položku (teď, po ránu, si za boha nevzpomenu na přesný název), která má dvě možnosti: Soft Off a Delay 3 sec. A právě to nastavení na Delay 3 sec způsobuje to opětné zapínání.
Když to nebude ono, tak bych potom hádal na pošahané drivery desky a grafiky.
P.S. a ohledně dotazů jsi to měl udělat přesně naopak, než jsi udělal: Ohledně vypínání jsi neměl zakládat nový thread, kdežto ohledně síťovky trpíš nemístnou stydlivostí v zakládání nových dotazů. Co myslíš, je dobré slučovat dva rozdílné dotazy? Jeden odpoví na jeden, druhý na druhý a bude v tom solidní gulášek.

Počítač nelze vypnout, uspat ani hibernovat

obvykle není nainstalovaný driver chipsetu základní desky.
taky můžeš nahlédnout do biosu - power management, jestli ti někdo nevypnul podporu acpi.

realtek 8139 by se měl detekovat vždy, jeho ovladač znají i xp. jedině že bys tam cpal zastaralý systém bez posledního servicepacku, anebo nemáš normální chipset ale nějaký naprostý shit.

kdybys pokračoval v původním dotazu, možná by v něm i přes tvé utajování šly dohledat nějaké informace. ale založit nový dotaz a neuvést nic, to je na diplom za vytrvalost, nikoli za moudrost.

Windows 7 32bit v procesech nic neobvyklého neběží, o všem vím co je a pokud nevím - Google poradí.
Ovladače mám přímo na 32bit všechny ... ale to mi připomíná že jsem neinstaloval na Chipset ovladače, proto du stáhnout everest a zkusím se podívat na googlu, teď se jdu ale podívat do biosu ... Děkuji za prozatimní rady :)