Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak se zbavit (legálně) práce ASAP?

Ahoj,

pracuji v IT (a visi na mne i nejak projekty), rekneme ze z osobnich duvodu bych rád z práce odesel, neni to tak ze bych musel ale bylo by to "nice to have" a "nice to have" by bylo ASAP. Problem je, ze vypovedni doba trva mesic (respektive dva, ale dává se to na konci mesice) a do konce prosince si tezko najdu nejakou jinou praci, tzn. realne mam sanci byt nekde jinde az k 1.3 - coz je kurva za dlouho, bylo by to fajn ASAP.

Vzhledem k tomu, ze patrim k vcelku dulezite osobe necekam ze by mi pustili na dohodu. Mam nejake moznosti? Maximalni pocet prostredku, ktere jsem ochoten do toho vlozit je tak 50k (a to uz mi bude stvat..)

Dekuji,
nyni_anonym

(modi si mi najdou podle IP, za tento prispevek se nestydim, ale nechci zverejnovat z pochopitelnych duvodu prezdivku, dekuji)

loading...

Výpovědní lhůta jsou vždy 2 měsíce. Počítá se to až od 1. dne následujícího měsíce. Takže 1.3. můžeš nastoupit jedině, že bys podal výpověď do konce roku.
Můžeš zkusit zajít za šéfem a označit ho všemi sprostými slovy, která znáš. Pak tě nejspíš vyhodí okamžitě, ale to se asi nebude líbit budoucím zaměstnavatelům.

::) zamestavatel budouci to bude resit? Vzdyt by se mohl se mnou domluvit, ze se necham vyhodit. Bohuzel tento styl vzhldem k mym osobnim duvodu neni mozny - i kdyz bych si zajiste nasel alternativu, jak to se nechat kicknout.

Jestli dva mesice az nasledujiciho prvniho dne, tak je to o mesic jeste delsi nez jsem cekal, coz je jeste vetsi problem :/

Nic jineho? Dohoda neni mozna, kickunti problemove, 2 mesice dlouha doba..

:-) To je podstatne vic - ale dekuji za konkrétní číslo o kterém se "dá" diskutovat. Právě proto jsem psal i nějaké ty peníze, aby bylo více možnosti - právnici, pokuty, placní náhrady, vrácení platu .. nevím co je možné, proto se ptám.

4,5 násobku je drahé, ale diky za konkrétní číslo, jestli je to maximum co muzu dostat, tak je to sice pálka, ale vaz to nezlomí. Je fajn, že je to nějak zhora omezené.

Ano, vyhodili by ti na §53, či jakej to teď je. A to prakticky "immediately".
Jen bys to měl zapsáno v zápočťáku a novej zaměstnavatel by tě s tím mohl vzít, ale taky nemusel, protože ne každej chce člověka, kterej by mu mohl kdykoliv udělat stejnou sviňárnu, jako tomu předchozímu zaměstnavateli.
Takže pak bys taky mohl čekat na ÚP (bez nároku na podporu, of course).

Každej normální zaměstnavatel si předchozímu zavolá, pokud budeš "mlžit". Paragraf urči neriksuj.

Pokud není možná dohoda, zkus si vybrat všechnu dovolenou. Zaměstnavatel ti nemusí vyhovět. Možná kdybys investoval pár tisíc do právníka, tak on najde nějakej důvod pro konec na "hodinu".

a do konce prosince si tezko najdu nejakou jinou praci

Vcelku důležité osoby nedávají výpověď, pokud nemají sjednanou jinou práci. Pokud mají jinou práci, která stojí za to, je budoucí zaměstnavatel srozuměn s dvouměsíční čekací dobou. Pokud s tím není srozuměn, pomůže. Pokud nechce pomoci, není to dobrý budoucí zaměstnavatel.

pisu "z osobnich duvodu", ano nechce se mi dávat vypoved, kdyz nemam jinou praci - jako ze nemam. Ale nez ji sezenu, prehoupne se dalsi mesic a tudis +1 mesic, co nebudu moci odejit.

Nadruhou stranu pokud je vypovedni lhuta tedy pres dva mesice, to bych mozna i mohl risknout jit do toho, bez jistoty jine prace.

to zní dobře.

ještě bych se zkusil domluvit na dohodu, že co nestihneš předat/zaučit za leden, že pro ně uděláš na dohodu po práci v únoru. ale záleží jak jsi vysoko postaven / zasvěcen, a jak je pro ně reálné najít náhradu.

nechce se mi dávat vypoved, kdyz nemam jinou praci - jako ze nemam

aha, tak to je slabší vyjednávací pozice. no, mnoho štěstí.

vidis dluzim ti screen..

Viz konkretni popis problemu dole, libi se mi tam kolegyne a bojovat o vztah na pracovisti.. no to nedela dobre, tedy o tom, ze bych chtel chtel odejit vim pár dní a je to tak, ze ma vyjednavaci pozice neni zadna - nechci vyjednavat, neni o cem.

A jinou praci nemam vzhledem k tomu, jaky tomu chci dat casovy progress - nebojim se ze bych nenasel, ale nez clovek naposila ty CVs, domluvi si pohovory..

Když chceš odejít z osobních důvodů a sere tě tam zůstávat, tak ti prozradím jednu věc - jakmile dáš výpověď a běží ti lhůta, tak se ti tak nějak psychicky uleví, protože víš, že už tam stejně končíš, nikdo ti nedá žádnej velkej projekt a nikdo nebude příliš počítat s tím, že se už přetrhneš. Už budeš mít vidinu cíle (tedy konec) a nebudeš se stresovat kvůli čemukoliv.
Takže už samotný podání výpovědi může na celej tvůj osobní důvod vrhnout jiný světlo a bude se ti tam přežívat veseleji.

Ale nedoporučuji za sebou jakkoliv bořit mosty, tedy komukoliv na odchodu říct něco od plic, či jakýkoliv jiný vylomeniny, protože nikdy nevíš dvě věci:
- jestli se tam někdy vrátíš (ano, i takový věci se dějí. Nedávno se chtěl jeden vrátit k nám do fabriky, ale jelikož si ho bývalí kolegové pamatovali jako kokota, tak se ani nedostal k pohovoru).
- jestli tví bývalí kolegové, či nadřízení, někdy nepřijdou za tebou (svět je malej), či dokonce nad tebe. I tyto věci vídávám.

dik, tohle bylo asi predtim nez jsem naznacil, ze bych chtel odejit, kvuli tomu abych mel lepsi paky (a hlavnem mel koule si to troufnout) bojovat o srdce kolegyne.

Tedy velke projekty, a predevsim to jestli chci nebo nechci (nechci, ale pokud by mi to přineslo benefit.. tak bych si servitky nebral) palit nejake mosty. Osobni duvod je spise pozitivni, nez to ze bych chtel odejit kuvli nejakym neschodam ;) Naopak, kolegové jsou fajn.

Dost lidí by s tebou asi nesouhlasilo.
Zbavit se práce je velmi snadné, jen to chce překonat ty 2 měsíce. Ber to z té lepší stránky, když podáš výpověď teď, tak ti výpovědní lhůta poběží přes únor, tedy nejkratší měsíc v roce. Trochu škoda, že je příští rok přestupný :-D

BTW: já dal výpověď před 2 týdny a se šéfem to pohnulo asi tolik, jako kdybych mu oznámil, že si v pátek beru volno. Ne že by mi to vadilo, ale po 7 letech bych čekal trochu výraznější reakci.

No pokud to zvýšení nebude na dvojnásobek, tak nemají šanci. Ale stejně bych asi odešel, není to práce, kterou bych chtěl i nadále dělat.

Taky mam ke své práci výhrady a také bylo v planu odejít. S touhle větou se také ztotožnuji - i když plat na dvojnásobek, vzhledem k tomu kolik mam - mi asi nehrozi, to je nedatelne.

Nicmene prave se objevila ta uzasna kolegyne a tak jsem si rekl, proc to neurychlit a z dloudobejsiho planu bych to tedy rad transformoval na okamzite..

:-) jsem tu jako anonym tak co, klidne konkretneji:

Vztahy na pracovisti nejsou dobré.. sakra pánové, jestli budu cekat 2+ mesice, tak mi tu kolegyni někdo vyfoukne.

Kazdy je nahraditelný i já, ale rozhodne nejsem nahraditelnej do dvou mesicu (ve skutecnosti nejsem nahraditelnej drive nez za 7+ plus uz se o tom totiz jednou jednalo a dospelo se k nazoru ze mi rocne nahradit stoji par milionu..)

Jenze po vypovedni lhute je mi celkem jedno jak si to interne firma poresi.

:-) jak zblbnout? praci jsem chtel opustit tak jako tak, sice to byl dlouhodobý plán, tak za pul roku, ale predpokldam, ze vetsi dopad na muj zivot muze mit jedno pozvani na rande, zatimco jestli zmenim praci nyni nebo za pul roku muze mit mensi dopad na muj zivot, o tom zadna ne? 3-4 mesice v jine praci drvi vs. sance na divku snu?

Vztahy na pracovisti nejsou dobré.. sakra pánové, jestli budu cekat 2+ mesice, tak mi tu kolegyni někdo vyfoukne.

Ty vole ženský nefungujou podle toho kdo dřív přijde. Nezáleží ani na tom jestli děláte spolu (to je spíš mínus!) nebo jste od sebe 100km. U většiny se navíc kdykoliv může někdo jinej objevit kdo se ten vztah zničí a ženská si přesedlá na jinýho koně...Navíc sou to mrchy...

8-) ja ani nevim jestli nahodou nekoho nema, jen vim, si myslim, ze patrim klidem pro ktere je snazsi najit si novou praci o proti tomu sebrat odvahu a zkusit to na kolegyni. Mozna divne, ale clovek by mel delat to v cem je silnejsi. A na rovninu - myslim si ,ze sezenu driv praci nez odvahu pozvat ji na rande se srachem, ze mi rekne ne a budeme se denne potkávat na chodbe..

To je nějaká další Marta nebo Lucinka? Snad by stačilo uznat, že jsou i jiné ženy a tomu podřídit i výběr příštího zaměstnavatele. Jako první mě napadá ucházet se o práci třeba v nějaké ženské věznici nebo dělat instruktora kurzů párání a šití. Hlavně v prvním případě je minimální riziko, že ti ženská uteče.

zajdi za nejakym znamym lekarom nech ti vymysli nejaku fajnu diagnozu co sa lieci 2mesiace
P.S: nutne dodat ze taketo odrby so podvod na zamestnavatela a je lepsie sa s nim dohodnut, napr. ked mu povies napr. ze zo zdravotnych dovodov uz to nezvladas a proste konec a ked ta bude nutit ostat tak stejne uz nic rozumne nevyrobis napr. povedz ze mas burn-out, ze si vsetko zabudol a nevies uz urobit ani ciarku, tak nevidim dovod preco by ti mal zamestnavatel dalej platit este 2mesiace a dohodne sa na okamzitej vypovedi. Ked nebude chciet tak si burn-out syndrom nasimuluj a chod sa dat vypisat :-D

a pokud je to pracovní úraz, tak i slušně placenej :-D

já kdysi zvedal v práci břemeno a trochu mi v zádech ruplo (zaměstnavatel neumožnil podmínky pro zvedání dle předpisů), šel jsem domů na zbytek dne (lékař) a druhej den jsem valil normálně do práce (bylo to v poho). za 3 měsíce přišlo 7k :D

Tak Vám pánové děkuji a vypadá to, že mam smulu :( hold se pokusim najít práci příští měsíc (tenhle hintu jeden pohovor, hop nebo trop) a pak se uvidí. Bohuzel sem s tim prisel takhle na vanoce, kdyz maji vsichni dovolena a jeste uprostred mesice :/, obavam se ze nic nevymyslim.

:-D dovolená se nesmí převádět a je konec roku.
Každopádně trik z doovlenou čátečně použiju, wo tom žádná. Děkuji za tip ;)

Možná ale jinak - naspořenou dovolenou musí proplatit, ne? Pokud si jí necham, tak vzhldeme k me dulezitosti bych si tipnul, ze mi v dobe vypovedni lhuty nebudou chcit dat tu dovolenou, nema mi kdo nahradit. Tedy je asi rozumne si nasetrit dovolenou (pokud nebudu dávat vypoved hned) pred vypovedi tak ci tak.

Děkuji, dobrý tip.

Ne, dovolená se už neproplácí, resp. to neukládá zákon. Dovolenou je třeba vybrat do listopadu následujícího roku, jinak "se má za to, že se dovolená čerpá od 1. listopadu, pokud se nedohodne jinak". Jednoduše řečeno,vzhledem ktomu že o dovolené ve 100% rozhoduje zaměstnavatel, může dojít k situaci, kdy nebude pracovník mít možnost si jí vybrat a v případě, že nepodepíše zaměstnavateli nějakou dodatečnou dohodu o dovolený, pracovník prvním listopadovým pracovním dnem může nastoupit na dovolenou - ze zákona.

http://pc.poradna.net/q/view/442728-ot-novela-zako na-o-cerpani-stare-lonske-dovolene

Tohle je na prd, včera jsem ji potkal v autobuse - jak mam samicku nekam pozvat, kdyz je kolem ni asi bzilion lidi? Pořád, neustále.

Tak v pondělí jdu na pohovor, pak mi snad daji novou práci vypadnu z téhle a konecne budu moci tuhle slecnu bez zadnych komplexu nekam pozvat ;). Navic luxusni samicka je i u vchodu, takže se těším, že jí nakonci práce budu moci dát květinu a říci, že bylo příjemné sledovat její krásný úsměv každý den při vstupu. Kdyby mi napadla tahle holčina dříve, tak bych odešel již jen kvuli téhle kytice, ten okamžik za to bude stát.

---

Jinak pokud hledáte práci, tak mne třeba pomohlo, když jsem z životopisu vyndal, že požaduji sudý počet schodu v mezipatrech (u nynějšího zaměstanavatele chodim schody po dvou a při lichém počtu mi to akrodá vymrdne z tempa v každém patře :/) teprve pak si mi začali zvát na pohovory 8-) a když to nepujde, tak tam opravim i tu gramatiku :-D

:-) A uz jsme zjistil, ze nema prstynek, tedy patrně neni vdana.

A neni ani tlustá - nedávno o jedné kolegyni kolega řikal, že odchází na mateřskou - vůbec jsem mu to nevěřil, podle mne byla jen kolegyně tlustá, ne těhotná. Leda, že by byla těhotná i v obou stehnech :-D

když jsem z životopisu vyndal, že požaduji sudý počet schodu v mezipatrech (u nynějšího zaměstanavatele chodim schody po dvou a při lichém počtu mi to akrodá vymrdne z tempa v každém patře :/) teprve pak si mi začali zvát na pohovory a když to nepujde, tak tam opravim i tu gramatiku

:-D

To tvoje cv-čko musí být kuriozita jako svině pro každé personální oddělení :D Se nedivím, že si tě zvou "Proboha, co to je za člověka, toho chci vidět, pozvěte ho!" :D

Jsem schopnej uvěřit tomu, že to psal Azor, neblbi karle :-D

Jinak Marta J. je vážně docela fajn žesnká a hlavně mě překvapilo, že je malinká (max.165) a fakt hezká, chlastal jsem s ní před rokem v jedné místní diskotéce, aniž bych věděl, že je to ona, pak mě barman upozornil, tak jsem jí vnutil svůj autogram :-D Na druhou stranu věřím, že typy jako je Azor na večerní zábavu uvítá, pokud nebude příliš nesmělej romantickej suchar :D Dokonce jsem měl pocit, že jsem měl i číslo, ale to jsem nikdy nenašel - ani nevím, kdy jsem došel domů, slavil jsem narozky.

Já právě nemám, vím že tam byla Marta, které upadla třeba tužka a dítě na kolejích, když prijždí vlak a ukol znel "co by jste udělali vy?" a časově to bylo spočitáno tak aby se dalo bud zachránit dítě nebo podat tužka Martě ;) Ale to je spoustu let zpět - 8 a více to nevím kde už mám.
--
Nijak jdu až v pondělí, jestli se ptáš na pohovor.

Tak dneska se to málem vyřešilo, potkali jsme se u kasy když jsem si kupoval snídani a pak mi přišel email, že to asi nebyla zdravá snídaně (Monster Energy a ruská zmzlina), tak jsem odepsal, ze jestli chce muze mi poradit s vyberem snidane a cekal jsem ze mi odpovi neco rozumneho a ja ji pak budu moci pozvat na snidani a ona mi odpovedela na jinou cást té zprávy a bylo to v.. stačilo fakt málo a asi bych to risknul :/

ona mi odpovedela na jinou cást té zprávy

Pokud vyloženě chceš, aby ti odpověděla na konkrétní věc, měl jsi jí na ten její mail odpovědět dvakrát. Poprvé pracovně, podruhé jen na tu snídani. Tím by sis zajistil, že by reagovala jen na to, na co chceš (pokud se uráčí reagovat).

Bereš to všechno hrozně osobně a přisuzuješ význam věcem, které žádný nemají, takovej naivní romantik (taky jsem takový byl, možná trochu pořád jsem) - prostě jí pozvi na kafe a hotovo, jsi chlap, tak se tak chovej!
Ostatně si představ, že tu ženskou tedy nakonec zbalíš a bude to fungovat delší dobu, až prasknou ty hovadiny co děláš (změna místa....atd...), tak si o tobě bude muset myslet, že jsi magor:-)

no, každý patrně musel řešit otázku výpovědi... je to pro něj nové.

před lety v jistém podniku litaly výpovědi hlava nehlava. byli jsme tři co chtěli odejít výměnou za tři lidi co mají výpověď aby je nechali- kus za kus. nebylo vyhověno. nastala partyzánština s dovčou a nemocenskou.

který může dosáhnout na nadprůměrný plat,

Nevim jak to napsat, abych neřikal konkrétní částku, ale řeknu to takhle - u nynějšího zaměstanavatele
jsem rozhodně nestrádal. U nového kam odcházím dostanu k nynějšímu platu navíc částku která je +/- stejná
jako ten průměrný plat. V případě, (teoretických) 100% bonusu je bonus na urovni řádově pruměrného ročního platu.

Strategie byla podmíněna zlepšení pracovní pozice, nikoliv zhoršením, v případě že bych měl lepší heurstiku než pár
signálu, a měl nějakou větší pravděpodobnost uspěchu, pak bych jednal jinak, za daných okolností to bylo podmíno
zlepšením práce.

Ano, samička a moje neschopnost (a naprosto klidně přiznávám) ji jako kolegyni oslovit mi řekla GO, ale nepral jsem
to bezhlavě a odcházím dle mého na lepší místo, increasuju plat o desítky procent, decreasuju dojezdovou vzdálenost o 8 minut,
brutálně navyšuji dosažitelné bonusy, měním sektor a mohu získat zkušenosti s projektem za pár miliard,.. a o 450% navyšuju poschodí :D...
(jsou tam i menší negativa, ale nic duležitého)

P.S. V případě uspěchu u dané ženy si všimněte, že jsme od sebe 8 minut, taky jeden ze splněných targetu, zkusil jsem to ve vedlejší budově
(doslova) ale klidně přiznám, že jsem tu pozici nedostal - a ani mi moc nezajimala, nicméně bylo logické zkusit to tam.

A nejhorší je, že ke každé musíš použít jiný přístupový instrukce, dostupný návody a dokumentace jsou obvykle velmi obecný, musíš si je upravit sám individuálně podle každýho koncovýho terminálu. Někdy pomůže konzultace s jinými uživateli, kteří s terminálem pracovali. Vyvaruj se těch, kteří s ním sdíleli data, jejich instrukce nemusí fungovat při použití tebou, v nejhorším případě to může vyvolat trvalý lock na přístup, nebo dokonce ban na veškerou komunikaci.

jestli ty tu chces exkalovat svuj plat, prosim, ja rozhodne nebudu - jen mi trosku prekvapila veta "ty ktery by jsi mohl mit nadprumerny plat" - skoro jsem mel pocit, ze bych mel o neco takoveho bojovat a tlacit na tom pri zmene prace, coz mi trosku prekvapilo, tedy jsem nechatel eskalovat plat, spise jen ukazat ze i kdyz menim praci tak rozhodne nebudu stradat a to co mam jiz domluveneho je pro mou pozici vic nez jsem i cekal (az 13.,14.,15.,16. plat v pripade ze firma splni svuj cil :-D ).

Jinak kromě failu, kdy jsme uplne nerekl go a moc se tomu nevěnoval to trvalo něco málo přes měsíc a to i s hadicapem "mužu nastoupit až za dva-tři měsíce". Tedy bych to asi vyhrál, kdybych bejval dal nejprve výpověd a pak řešil teprve práci a už jsem mohl vědět jaká byla reakce na pozvánku na rande .. nebo jí již právě klátit :-D