Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tankovo hospodské okénko!

musím se tu vyblejt, tak sorry a když to smáznete,tak možní budu "zítra" rád :D a vděčím tankovi (dlouho jsem ho tu neviděl!) za respektovanou možnost :)
jak hodnotíte lidi?
myslím tím celkové chování, přístup k člověku.
Vidíte 2metrovou gorilu a vidíte 160cmzmrda
a co vzdělání, vohoz, kára atd. - ovlivní to vaše jednání? jak? co rozhoduje? už dávno jsem zjistil, že vš titul nic neznamená, protože nejen zde vidím spoustu asociálních magorů s titulem, který nedokážou triviální věci jako "debil" z učnáku (seru na složitej háček). Jsou na to i nějaký zbytečný statistiky, ale moje situace je tak hezky zkurvená, že já dostávám od života přes držku jen proto, že nějakej kokot zjistí, že jsem měl pravdu. Prostě lidi sere, že jsem měl pravdu a snižujou se k situacím, kdybych chtěl bejt ten dvoumetrovej nácek. Jako vedoucí pracovník jsem dostal "školení" na jisté vůdcovské gryfy, ale ty jsou u neznámých ksindlů k hovnu (moji lidi mě nenáviděli, po půlročním trápení jsme dosáhli jedinečných úspěchů a vozili mi dárky z dovči). Krom toho nejsem člověk typu, co chce hned někoho uzemnit. Krom toho, ty asertivní školení v lihu ve mě něco zanechali.
Takže ..člověk, který nepůsobí dominantně od pohledu (a je jedno jaký je a co má v hlavě) má prostě v tomto vyspělém světě problém nebo ne?

loading...

Na množství zde položených otázek vskutku nejsem štont odpovědět, ale snad tazatele povzbudí, že jsem přišel z pohostinství právě teď, čehož následky budu jistě pociťovat celou neděli. Není se čím chlubit, leč skutečnost je prostě taková,

Mně to povídej. Byl jsem se projet na kole (konečně teplo!) a putování ukončil v pohostinském zařízení nedaleké vesnice. Slivovice bylo moc, tak jsem neriskoval úraz a šel domů vedle kola pěšky. Je to relativně daleko (hodinu a půl pěškobusem), tak jsem se jal odpočinout vleže pod stromem u cesty. Vzbudili mě až policajti, neb jim někdo volal, že pod stromem u cesty leží mrtvola... Zážitek jak noha :-/...

jsem se projet na kole

To bylo hodně lidí... Věřím, že nepatříš mezi dementy, co jezdí po chodníku a/nebo přechodu pro chodce. I když dnes, dnes co jsem viděl, to byl extrém. Hlavní tah z Karlových Varů (I/6) do Prahy, velká světelná křižovatka v nedělní špičce a tam mezi auty dement (opravdu dement, to nemohl být normální člověk!!), na sesli haranta a na cca metrovém vodítku štěně. To z toho bylo úplně vyřízené. Mají ti lidi v palici nasráno?? O asi pěti cyklistech, co to brali po přechodu kličkujíc mezi lidma ani nemluvím. O blbovi na stejné silnici (již za tmy) bez světla taky raději pomlčím...

Slivovice bylo moc, tak jsem neriskoval úraz a šel domů vedle kola pěšky

To jsi udělal sakra dobře!

Věřím, že nepatříš mezi dementy, co jezdí po chodníku a/nebo přechodu pro chodce.

Nikoliv. Já jsem slušný cyklista. Když už to dopadne tak, že v lebce uvízne nějaké to promile, vždy jdu vedle kola pěšky. Ač se jedná i o hodinovou (a více) procházku ku domovu.

Za to ti patří palec nahoru!!
Já začínám být na cyklisty jezdící po chodníku alergický. Vykračuji si, sluchátka na uších, v hubě žváro a najednou kolem mě (někdy pěkně blízko) projede hovado na kole. Když jsem na to jednoho cyklistu upozornil, že tam nemá co dělat, odvětil, že na silnici má strach a kdesi cosi. Takže logicky - když na silnici dostanu strach, pojedu se projet autem po cyklostezce (a že se jich za naše prachy postavilo!), tak v podstatě taky dobrý, budu dělat to samé co ti cyklisté...

Jo jo, znám pár takových hovad. Spanilá jízda po chodníku, nejlépe ještě aspoň dva vedle sebe. Když je napomeneš, ještě tě zjebou. Na cykláčích mě ovšem přivádějí k nepříčetnosti bruslaři - klátí se to od krajnice ke krajnici, sluchátka v uších, nereagují na žádné vnější podněty. Předjet to nejde, zabít to nesmíš. Děs.

Ve Finsku (Tampere, jinde jsem nebyl) naprosto běžné. Musíš chodit po chodníku zásadně "v jednom jízdním pruhu", jakmile nenadále vybočíš ze směru nebo se nenadále zastavíš, riskuješ, že tě borec na kole sestřelí. Můžu říct, že jsem dost čuměl....

Jestli tam je součástí chodníku cyklo pruh a/nebo to tamní zákony umožňují, budiž. Já však hovořím o běžném chodníku, kde žádný cyklopruh není. Dle naší legislativy je cyklista vozidlo a jako takové má jezdit po silnici nebo po cyklostezce. Na chodníku prostě nemá co dělat...
Kdyby mě borec na chodníku sestřelil, okamžitě volám benga a klidně bych se s ním i soudil.

To, že je na cyklostezkách narváno kdekým je taky blbě, ale to neznamená, že budou cyklisti taky jezdit kde nemají. Kdyby bylo městapo (lhostejno kde, zda v Praze nebo v Brně) co k čemu, tak působí na tomto poli a pokut by vybrali pomalu víc, než za rychlosti...
Kolo, jakožto vozidlo, jezdí při pravém kraji vozovky.

V Praze je jich mraky. To, že se její kilometr postavil za stejné prachy jako kilometr silnice I. třídy raději nekomentuji...
Taky se zhusta dělá to, že z původně dvouproudové silnice je jednoproudová na úkor pruhu pro cyklouny. Takže se sníží kapacita silnice na půlku a říká se tomu "zklidňování dopravy".

Jestli tam je součástí chodníku cyklo pruh budiž

ani náhodou. Pumpičkáři kličkujou mezi lidma. Proto píšu, že nesmíš nenadále měnit dráhu svojí chůze. Co umožňujou místní zákony netuším. Cyklostezku jsem tam nezahlídnul ani jednu. Možná v Helsinkách takovou vymoženost mají, nevím.

Ovšem takový horský bicyklista, je hotové neštěstí a to nejenom pro ostatní, ale i pro sebe a hlavně pro ty hory.
Tady v Jizerkách o víkendu, šílenci s blembáky, všelikými chrániči čehokoliv, se houfují v takovém počtu, že už jsem do hor raději přestal chodit.
Ty kretény potkáš naprosto všude a to i tam kde máš problém vyjít pěšky.
( pokud se zastavíš na pivku, třeba na "Šámalovce" ( bývalá prezidentská chata ) a chvilku je posloucháš, kolik kdo má najeto, kde jaký močál, krpál po turistické stezce sjel ...... děs a jen sukovice by snad pomohla )
Takže je to vždy o lidech, jako asi ve všem a se vším.

Jo,jo,když jsem ještě číšničil,tahle skupina cyklosexuálu-(Cyklosexual-sleduje nejnovější trendy v technice i detailech funkčního oblečení.
Potkáme ho na velmi kvalitním celoodpruženém horském kole na silnici a často i v barech, kde jezdí "hubou" – o ježdění totiž především hodně mluví. Kolo bere jako prostředek k seznámení)-,byla ta nejhorší z nejhorších.Již nikdy více pohled na zahrádku obsazenou nateklými rozkroky.A ty jejich objednávky,nic nebudu se rozčilovat.

Ovšem takový horský bicyklista, je hotové neštěstí

tak na tohle mám taky zážiteček. Švýcarsko, Stanserhorn, úzká stezka, štěrk, zbytky sněhu a páreček na horských kolech, za kolem vozejček s dítětem. Mimochodem tyhle (u nás nedávno diskutované) vozíky tam tahají za sebou v běžném městském provozu. Měl jsem voči až vpředu na kapotě, abych nějaké děcko nepřehlídnul.

Jsem cyklista, co nemá rád cyklisty. Nevím proč, ale tak nějak si myslím, že cyklista, který se pohybuje po pozemní komunikaci, by měl mít řidičský průkaz, protože ty dementi naprosto neví, jak se mají a silnicích chovat. Paradoxně tím, že jsou pomalejší než ostatní vozidla, je jejich chování naprosto zásadní, protože když dement náhle změní směr a nedá o tom vědět auto za sebou (stalo se mi to v autě před týdnem), tak auto nemá mnohdy šanci zastavit.

Jsem asi jeden z mála cyklistů, co na přechodu sesedá, po chodníku jezdím jen na cyklostezce, ukazuju, chovám se na silnici tak, jak se má, a to protože naprosto nesnáším lidi, co tohle běžně praktikují.

Já si též přihřeju polívčičku, protože též rád jezdím na kole, ale mnohem častěji sedím za volantem, takže to znám z obou stran.
Ale k věci - dnes večer, po cestě do práce na noční, v půl desátý, tma jak v jeskyni mezi kopečky, před náma před autem cyklista, takovej ten "skalní", tj. sportovní silniční kolo, cyklistický hadry, kýbl na šišku a cyklobaťoh. Pointa - jediný světlo měl nějaký pseudoblikátko na baťohu, který svítilo, no spíš už moc nesvítilo a ještě k tomu někam do řiti, místo dozadu. A je radost, když takovej magor před váma odbočuje doleva a ani nemávne pazourou. Kurnik, kolo a hadry za těžký prachy, ale posraný blikátko upevněný pod sedátkem, svítilna dopředu a pár reflexních prvků je pod jejich úroveň. A to jde především o jejich život a zdraví. Když už do prdele musím jezdit na kole i za tmy, tak se na to snad pořádně vybavím, ne?!

Tu jejich logiku taky nechápu. Když ho sundáš, tak budeš TY ten zlý motorista, který ublížil ubohému, zranitelnému cyklistovi... Kdesi na netu byl titulek "I v zimě jsou cyklisté účastníky nehod, někteří dokonce i střízliví". No kde to jsme?? Jezdí jak kreténi (neházím do jednoho pytle, ale řekněme 80% cyklistů, co potkám jako řidič nebo chodec nějak poruší předpisy a/nebo ohrožuje sebe, případně sebe a okolí) a ještě z nezanedbatelné části nalití? Proč je městapo a švestky nešikanujou tak, jako řidiče?

A ještě mě dnes nasrala další neřest na silnicích, tentorkát u chodců a hnedle dvakrát během tří minut. Poprvé, když ženská lezla přes silnicu a přechod měla tři metry vedle! To je na facku. A podruhé, když jsem stál v pomalu se pohybující koloně před kruháčem a před autem mi z levé strany silnice přeběhla ženská a táhla za sebou děcko. To tomu děcku dává dobrej příklad. Kráva zasraná, já synka učím na silnici dávat bacha, užíváme přechod, když to je možný, než se nechat srazit kvůli pár metrům a vteřinám ušetřenýho času. Čím su starší, tak tím víc nabývám jistoty, že dogma z dětství, že děcka jsou ještě hloupý a dospělí rozumní, tak vůbec neplatí. Děcka jsou hloupý a dospělí ještě víc, protože to (narozdíl od děcek) dělají vědomě. Z mladýho blbca vyroste starej blbec. Lidsvo je obecně opravdu blbý, táhne to fakt jen nízký procento opravdu rozumných a jedinců.

Tak tak. Jel jsem v Praze po ulici, kde jsou v řadě zaparkovaná auta, čili mezi tramvajovým pásem a těmi auty je jeden pruh. Jedu tam (za tmy, jen veřejné osvětlení) cca 40 km/h a cca 10-13 metrů přede mě - šup do silnice nejdřív kočárek se šklíbákem, pak se teprve matka rozhlédla, jestli nic nejede. Z mého pohledu jsem ji nejprve neviděl, protože tam stálo zaparkované MPV (typu VW Sharan, či co). Docela šok, naštěstí jsem přibrzdil a ona kočár vtáhla zpět. Ale jet třeba sanitka? Která navíc za mizivého provozu a v noci nehouká? Nebo nějaký cucák (tuzer) a smažil by to 80 km/, což se tam dá, neb je silnice rovná? Tak jí klidně ten kočár sundá...
O tom, že lidi přecházejí jak bezmozci darmo mluvit; to, že se na silnici bez chodníku chodí vlevo taky nikdo neví. Že dělají lidi kraviny, to je jasný, to dělá každej. Ale že nemají ani základní pudy sebezáchovy?

že se na silnici bez chodníku chodí vlevo taky nikdo neví

To je pravda, ale na druhou stranu spousta řidičů (no, i chodců) neví, že organizovaný zástup chodců chodí v pravo a měl by být za snížené viditelnosti označen ve předu do silnice bílým neoslnivým světlem a vzadu do silnice červeným neoslnivým světlem.