Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradťe prosím, som zúfalý

Včera ako som mal zapaty počítač, sa mi zjavila modrá obrazovka (nestačil som zaregistrovať čo na nej bolo napísane) a počítač sa vypal. Nasledne ako som ho zapal ponukal mi 2.možnosti
1.Launch Startup repair
2.Start Normally windows
Druhá možnosť nezaberala, windows sa nenaštartoval, ale prepol sa do Launch Startup repair
. Od rána (15hodín celkovo) som nechal počítač zapatý a stále vidím iba "Startup Repar is checking your systems for problems" a počítač stále pracuje. Je možné, že sa mi systém ešte obnoví. Čo mám robiť ? Ďakujem

Ja bych to asi nevydrzel a PC bych vypnul, moc neverim, ze se neco samo obnovi. Asi bych jako prvni hodil do PC live CD Ubuntu a mrknul v nem na disk, pokud by na nem byly videt data, tak bych rychle vykopiroval vse co jsem nemel zalohovane, po te bych mrknul na S.M.A.R.T. a nakonec disk projel utilitou od vyrobce na kontrolu disku, to by mi melo dat odpoved, jak to s diskem vypada.

ak dám safe mode tak sa mi zjaví čierna plocha na ktorej mám len kôš a cedula s nasledovným textom:

C:\\Windows/system32/config/systemprofile/Desktop refers to a location that is unavailable.It could be on a hard drive on this computer, or on a network. Check to make sure that the disk is properly inserted, or that you are connected to the Internet or you network, and then try again. If it still cannot be located, the information might have been moved to a different location.

Ano je to mozne a aj pravdepodobne, ti to tu piseme od zaciatku. Najprv ale zachranuj data ktore sa zachranit daju, potom budes riesit disk (skusis reinstall alebo recovery Win, alebo najprv pustit na to utilitu od vyrobcu disku, atd)
Vseobecne ak bol notebook zapnuty a niekto s nim tresol o stol tak dost pravdepodobne tym disk poskodil.

ako v poriadku, mne ked niekto napíše postup tak to lahko spravim. Nie som až taky analfabet ako sa to tu možno javí. Ovladam napr. pracu v niektorych grafickych programoch,dokažem si preinštalovať windovs ale toto su pre mna nove veci.

Nepochybuji, že kdejaká sekretářka zvládá textový editor (Word, jak jinak) na vyšší úrovni než já, ale takový Testdisk asi nebude znát, natož schopná použít.
Chtít po někom na dálku aby radil: "Zde klepni." "Zde napiš toto.", když možný problém lze jen odhadnout, je poněkud "o hubu". Jediná obecná rada je: "Zálohovat uživatelská data." A poté analyzovat logy - BSOD hláška se snad uložila.

nemas napalovat v safe mode ale na nejakom inom PC si vypalis live linux. Zadas do google.com slovo xubuntu (alebo radsej ubuntu desktop vpravo mas oranzove "start download") a stiahnes si .iso (nejake 700MB) a vypalis na CD ako obraz disku. Z toho CD nabootujes nabootuje ti linux a tam si to data vykopirujes na USB disk. Ak vobec ich vykopirovat este je mozne (ak nie su poskodene)

proč ti windows píšou chybové hlášení v angličtině? jestli je to firemní instalace, nevrtej do toho a nech to vašim it spravit.
jestli sis "koupil" windows na netu, proč tě trápí že nefungují? kup si druhé.

ten pc někdo přetaktoval?
kontrolu disku už jsi spustil? můžeš disk přidat do jiného pc a kontrolu spustit z funkčních windows.

Už som to vyriešil a šlape to. Nainštaloval som nanovo W7. Len potrebujem pomôct pri niektorych veciach. Ako nainštalujem najaktualnejšie ovládače pre jednotlivé elementy hardwaru? Už si to nepamätám.
Kde zmením typ písma, myslím tým že ak kliknem na internet explorer tak tie položky v menu ako sú File, Edit, View, Favorites, Tools chcem mať iným písmom. Ďakujem