Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kovářova kobyla (sestava určená na multimediální/herní využití, středně výkonná)

Už je načase si pořídit něco novějšího, tak bych rád znal váš názor na to co jsem sesmolil.
(sestava je určená na multimediální/herní využití, středně výkonná)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_116S0 11LVD01125F011HIW0112YE011NT8011K9L010ZU2011H62011 HIU01

Připomínky, změny které by jste provedli, jsou vítané.
Předem díky za váš názor.

To já asi taky ne. A ještě bych si to promyslel kvůli zdroji dole.

Chladič nějaký slušný, i5 2500K se dá skvěle taktovat, 4,5GHz na vzduchu s chladičem za 800 není problém a teploty jsou dobré. Neříkám, že je potřeba taktovat hned, ale třeba do budoucna, já taky původně nechtěl.

Prvemu dovodu nerozumiem, druhy dovod je diskutabilny, pretoze kvalitenjsie skrinky maju silne plechy a nevibruju, takze ti uznavam maximalne tak treti, ale dat za to tolko prachov...boze ved to bude aj tak lezat pod stolom, na vykon to ziadny vplyv nema, len sa na to prasi a stoji to nekrestanske prachy.

Pokud jde o pevnost konstrukce, tak i když to není z hliníku, ale z ocelového plechu, tak slušné bedny dělá Yeong Yang. Klasické uspořádání, bezšroubková a celkem jednoduchá instalace. Mám doma starou 5601 a uvažuji o tom, že ji udělám facelift a novější už "opotřebovanou" bednu vyhodím.
Yeong Yang se ale u nás bude hůř shánět.

to je ale hlinikova bedna a hlinik je drahy a dost komplikovane sa z toho vyraba zlozita vec ako bedna. Ma to svoju cenu, ale aj svoje vyhody, oproti tym zeleznym srotom co funguju jak zosilovac hluku.
BTW. zdroj dole je imho vyhoda pre mozny pasiv zdroj, a nevidim v tom nejaku nevyhodu u aktivne chladeneho zdroja, kukal som aj ja po lian li bedniach. Ale nakoniec som si vcera objednal zdroj a mozem si ho umiestnit kde chcem :) Dufam ze nebude pistat. Cinani nech si trhnu nohou aj s ich srotmi :)

Bude se taktovat? Pokud ne, pak bych osobně "šel" do IB.
Osobně mám jiný názor, než že je skříň jenom zbytečný kus plechu, ale považuji ji za velmi důležitou a hodně podceňovanou komponentu. A sehnat normální skříň, která nevypadá jako by se ocitla v cestě krátké dávce z Ádovy cirkulárky, je čím dál tím obtížnější.
Xigmatek Gaiu považuji za slušný chladič s rozumnou instalací a ventilátor se dá vyměnit za tišší, pochopitelně Noctua je vyšší třída za patřičnou cenu.
Monitor je zajímavý, některým se nebude asi pozdávat, ale není to "jednoúčelové" "na hry", ale i běžná "domácí" grafika je možná.

Ještě mě tak napadlo:

Ty na tom budeš stříhat video či dělat v nějakém žravém grafickém suitu? Pak bych zakoupil terového Velouše (vím, cena je děsivá) a fláknul jej na systémovou a datovou (swapovací, projektovou) partišnu. WD Blue pak jenom na data.