Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s .avi filmy

Ahoj, prosím mohl by my někdo vysvětlit proč na mém televizoru Grundig nejdou spustit některé filmy ve formátu .avi? Většina jich jde, ale najde se třeba některý u kterého my televize napíše: Nepodporovaný formát souboru.

Ale kam to mám převádět? Televize umí přehrát avi soubory. A také je úspěšně přehráva, jen některé nejdou a píše to co sem napsal. A já nechápu proč vždyť neni avi jako avi? Z toho co my ms poslal jsem pochopil, něco že avi je jen kontejner? a problém by mohl být s tim MPEG-4?

Tak vám děkuji. Aspoň trochu je my to jasné. A ta TV neni zas tak špatná. Je to Grundig 32 VLE 3000 C.
A proboha nemůžu za to, že to nechapu tak jako vy, možná je to častý dotaz, možná je to primitivní dotaz. Ale ja to nechapal, nechapu pořád, A když něco nechapu tak ani nevim co mam hledat.

velice zjednodušene-avi je len obal a v tom obale je napr. jahodový džem,tvaroh,pistácie,jeden televízor vie prehrávať len pistácie,druhý len jahodový džem,tretí len tvaroh,takže v manuáli k televízoru musíš zistiť,ktorý avi obal s akým obsahom môžeš Tvojmu konkrétnemu televízoru ponúknuť,aby ho bol schopný zjesť,takže keď Tvoj televízor vie len pistácie,tak musíš mať všetky avi obly naplnené pistáciami,čiže si musíš zohnať program-konvertor,ktorý premení obsahy avi obalov tak,aby v každom obale avi boli len pistácie,ktoré bude vediť Tvoj televízor zjesť....

Takže jsem se podíval do manuálu k TV a tam se u USB režimu píše:
MP4 slouží ke komprimaci video souborů. MP4 video je kodér/dekodér na bázi kompresního systému MPEG-4, který slouží k dešifrování a zobrazení komprimovaných video dat. Toto umožňuje televizoru přehrávat video komprimované ve formátu MPEG 4 SP. Soubory MPEG 4SP jsou "zabaleny" se zvukovými daty - která byla komprimována pomocí MP3, AAC nebo Dolby Digital© - do tohoto ".AVI" nebo ".MP4"
Více k tomu v manuálu řečeno není a přidám sem přílohy z toho GSPOT.
Filmy co nejdou: Blade 1, Pulp Fiction, Sin City
Filmy co fungujou: Big Lebowski, Blade Trinity, Rychle a Zbesile 4

Abych se přiznal nejsem z toho moc moudrý poradí my s tím někdo, aspoň do jakého formátu bych to měl převést.

Tak to prostě vyzkoušej. Ve Format Factory vyber nějaké avičko, co nejde. Vyber Vše do avi. Ve volbách ustřihni tak deset vteřin filmu, aby přepis netrval dlouho. Nech vše v defaultu, Mpeg4(DivX) a MP3. Převeď a vyzkoušej, jestli to televice pobere. Když ne, změň na Xvid.
Nastavení převodu si vždycky ulož, to co bude ok, můžeš používat.

Člověk by řekl, že tomu vadí AC3, ale když Blade-Trinity běží.. zase tam jsou různé verze divx..