Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Straightcore wrt312 repeater

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak zapojit tento router do režimu repeater(opakovač), mám ještě jeden hlavní router NETGEAR 3700v3. Na straightcore 312 jsem nastavil režim opakovač ale nevim co dal tam nastavit aby se to spojilo s NETGEARem. díky za rady

nastavil jsem tam MAC routeru NETGEARu

proč? ty sám sobě filtruješ mac a bráníš připojení do sítě? nebo jsi stejnou mac adresu, co má netgear, nastavil tomu straightcore?
nebo co tím nesmyslem chceš říct?

když je něco repeater, o ip se nemusíš starat, leda kvůli správě toho krámu.
ale vida to bohorovné míchání generačně různých krámů k sobě, bez vysvětlení k čemu potřebuješ právě repeater - myslím že to nemá smysl.

potřebuju repeater protože potřebuju rozšířit dosah wifi a k tomu routeru nemůžu nijak natáhnout kabel takže to musím udělat jen s routrem a přes wifi. Jde to snad jinak?
Jinak k těm mac adresám, na straightcore jsem nastavil mac toho netgearu
Ted jsem tam ještě objevil možnost WDS bridge nevíte co to je?

Jde to snad jinak?

kdo to má tušit, když jsi svou situaci nijak nepopsal? odpovím si sám: nenapadlo to většinu tazatelů, nejsi první.

na straightcore jsem nastavil mac toho netgearu

kde přesně v nastavení? proč? ve své stejné síti duplikuješ mac adresu jiného krámu? co máš za obsesi s mac adresami, a co by to mělo zlepšit?

WDS bridge

skoro bych řekl: čím dál hůř. dělat takové harakiri kvůli jedinému připojení, to bych raději natáhnul kabel (a měl 10x vyšší rychlost).

Kua to je zas vlákno jak noha... medvěde, i ty? Někdy to prostě jinak nejde, kabel se natáhnout nedá a repeater je jediná schůdná volba. Bude to pomalý jak šlak, ale bude to chodit.
Jenže jak se zdá, tak WRT312 režim Repeater neumí, aspoň co jsem se dočetl v manuálu. Rozumná volba by v tomhle případě byla koupit krabičku, která režim Universal Repeater zvládá, anebo koupit krabičku, která ho nezvládá a propojit ty dva křápy dohromady, jeden jako klient a druhý jako AP. A chodilo by to mnohem rychleji než krabička v režimu Universal Repeater.

Pokud má WRT312 volbu opakovač, mohlo by být řešení nastavit to jako opakovač a pak se ručně připojit k tomu Netgearu. To znamená nastavit zabezpečení (WEP/WPA), zadat heslo k wifi (pokud je to zabezpečená síť) a pak vyhledat okolní body a připojit se. WRT312 by potom měl začít vysílat to co vysílá Netgear, ale určitě na jiném kanále a pod jiným názvem. Obvykle přidá k původnímu SSID nějaké čtyři znaky navíc ("_rep" nebo tak něco).

mám obdobný problém. jen nevím jak se připojit na wifi router, v nabídce sítí ho vidím,ale nemám žádnou možnost se na něj připojit.

disponuje i módy přístupový bod wds a systém wds

jen prostě ani v jednom módu nevidím volbu připojit, viz foto. děkuji za radu

Ps. dokládám foto s nastavením mac adres. myslím že medvěd asi nepochopil prosbu tazatele.

ps2: buď jsem úplná lama nechápajíc zřejmě srtučný manuál straithu, nebo je špatný FW.

tak i tak budu rád za radu, evidentně je nás víc co mají obdobný problém :c)))

ke starému dotazu: brtníci chápou o co jde, ale nesnáší prosazování repeaterů jako první možnost (ještě na pomalé géčkové síti)

režim client alespoň nezpomaluje už tak bídné "g" na polovinu. i tak budeš rád, když se na něj připojíš kabelem a dosáhneš 20mbit.
k českému překladu:
přístupový bod = access point (síť se přivede kabelem, vysílá dál wifi)
vynechám repeatery a zbude "stanice" pro client (příjem wifi, odchozí kabel)

pokud chceš přeposílat wifi dál (nedoporučuju), čekej max propustnost 10mbit. nejjednodušší volbou bez vazby na mac adresu je opakovač.

je však otázkou, jaké zabezpečení tak starý krám umí, aby neměl jen wep - to by byla pozvánka pro všechny sousedy.

úplně jinou možností obejití zdí na stejném patře je rozvod sítě přes 230V -> powerline adaptéry.

edit:
svoje fota si odpusť. stránku z prohlížeče jde sejmout (alt)+printscreen, malování umí už 15 roků uložit do .png

edit2: režim bridge nepotřebuješ.

edit5:

méně arogance a více ohleduplnosti.

to bych čekal i od tazatelů.

Kde jde repeater, zpravidla jde použít i powerline adaptéry. Méně sraní, více fungování.

tak o tom žádna. tímto ale prosím aby jste brali v potaz i to, že prostě nejsou jiné možnosti řešení a prostě potřebujeme poradit s tímto naším problémem. kdyby třeba byly finance na to méňě sraní a více fungování, tak tu rozhodně nebudeme prosit o pomoc.

užívat více rozumu a bude více potěchy z vděku ostatních !!!