Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Souboj základních desek - MSI nebo ASUS?

Dobrý den,
snažím se si složit stolní počítač a jelikož nejsem až tak sběhlý, abych si dovolil rozhodovat o všem sám, rád bych se zeptal, jaká z těchto tří základních desek je nejlepší. index.php Měl bych zájem o přetaktování, nemusí být nijak brutální. Také by mne zajímalo co bych musel změnit když bych z mATX přešel na ATX? Děkuji :)

:-D Chlapci ze Score jsou evidentně ve formě. A-data? Tři moduly v desce s duálním řadičem? Tero od Samce (to ještě včerty)?

edit: Já jsem dřív používal Gigabyty téměř výhradně, ale začali to tak flákat, že mi z problémů s nimi začala olézať koža za ušima. Pozor, týká se to i vyšší dívčí (prkna nad tři litry). MSI nebo Asus. Aspoň do doby, než se GB chytne za hlavu...

Co znamená skutečný přetakt? A jak vlastně funguje přetaktování základní desky? To mi moc nejde do hlavy.. A nebo se jedná o přetaktování procesoru skrze základní desku? (To asi spíše). Když mám intel Core i5-3570K takt 3,4 GHz na jaký takt se můžu dostat s MSI a s tou Vaší asus p8z77 m pro? byl by to velký rozdíl?

1.bych nebral pro přetakt IB nýbrž SB i5 2500K s ohledem na možný větší přetakt a nižší teplotou.
2.je to vždy záležitost každého CPU jak se povedl.
3.přetakt do 4.5 GHz bez zvyšování napětí je prakticky možný u všech procesorů s K a potom záleží na kvalitě desky a použitého chlazení a tady právě vyhrává ta Asuska.

Takže vše nechávám při starém - MB Msi, intel i5 3570K a moc si vážím času Vás všech a hlavně Vaší trpělivosti! Spousta lidí nechápe, že se někdo jako já (lajk) může zajímat o počítače, i když vlastně nic neví. Děkuji moc, přeji šťastný a úspěšný rok