Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 7 - pomalý start

Zdravím, mám pc s Windows 7 (32 bit), grafiku ATI Radeon HD 4600 Series, procesor Intel Core 2 Duo E7600.

Do nedávna šlo vše dobře, ale poslední dobou se po startu velmi pomalu načítají miniaplikace na ploše, což mně ani tak nevadí jako velmi pomalé načítání internetu. Přijde mi, že to začalo dělat ze dne na den. PC mám s internetem propojený, v tom problém není. DxDiag přikládám. Jsem rád za každou radu, díky.

//edit: Ještě bych řekl, že se pomalu načítají ovladače ke grafice...

tak ja chych byt tebou urcite sundal z plochy miniaplikace protože y to docela slusne brzdi ale tohle urcite stacit nebude když si napises do vihledavani ve windowsu MSCONFIG otevre se ti malinka tabulka ve které das PO SPUSTENI a tam mas zaskrtnute věci které se při startu automaticky spusti. Ja to mam nastavene tak ze se mi zapne jen AVAST pokud mas v PC nejake jiné drivery tak si je tam také raci zskrtni ale podle me staci bohate nejakej ten antivirus.
Pokud ani po tomto Windows 7 funguje pomaleji nez kalkulačka tak bych asi dal vycisteni disku a naslednou defragmentaci.
A pkud ani tohle nezabere tak bych zmeni OS samotný W7 je docela narocnej a je vhodnej pro silnejsi pocitace pro ty slabsi je velmi dobrej XP nebo W8 ja mam v malem netbooku w8 a je to nesrovnatelne s W7.
doufam ze ti něco z těchto rad pomohlo a hlavne mi toleruj ty chyby :D

Takže po spuštění mám programy:
HD Audio CPL (ovladač na zvuk)
Adobe Reader
Print2PDF
Java
Nero
Avast
Operační systém (překvapivě) :D
AMD Dual core optimizer
--------------------------------------
To je v pořádku, ale udivuje mne, že tam mám dvě sračičky ke grafárně - Catalyst Control Center a ještě nějaký Catalyst user help...
Takže prosím doporučení, co můžu zakázat. :-)

//edit: Tak, zakázání miniaplikací docela pomohlo, teď zkusím zakázat ještě Nero, tu user help a Print2pdf.

zruš spouštění:

Adobe Reader
Java
Nero

tvoje vlastní překlady to rozhodně neulehčují.

toto je původně co: "Operační systém (překvapivě)" ?
msconfig totiž nic takového neukazuje.

AMD Dual core optimizer - nevím co je. máš google, nebo sám víš cos za blbost instaloval a proč.

máš se dívat odkud to startuje z disku, co to spouští (zástupce / registry), nějaký bližší popis k tomu. msconfig je zoufalý nouzový nástroj, použitelnější je codestuff starter.

těch pár blbostí ale nebude největší průser, tím je vždy to mezi klávesnicí a židlí.
vyjeď si log hijackthis a začni to hubit.

Nacpal ho tam ten, kterému jsem svěřil reinstal systému (rok zpět).
-------------------------------------
PS: Microsoft Windows Operating System, je to v msconfigu. Chceš screen? Vypadá to, že OS to asi nebude, ale budou to nějaké oparace či co.

!edit:

Card name: ATI Radeon HD 4600 Series; Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.

Možná, že to tam má být... Ale nevím, moc se v těchto věcech nevyznám, radši si nechám poradit od vás zkušených. :-)

//edit2: Ten dual core optimizer ani nemůžu v pc najít, máš na mysli, že ho mám jenom "odháčkovat" pro strart v msconfigu?

Ano asi už to tu někdo psal ale hlavně neměl zaškrtnuto při spuštění např... skype ... a tyto aplikace .... po té bych si stáhnul ccleaner a vyčistil počítač .... pokud ani to nepomůže zálohuj si soubory třeba na hardisk a přeformátuj disk ;)

Topic nechávám odháčkovaný do doby, než se vyřeší ten Dual Core optimizer.

jistě se vyřeší sám od sebe, klikáním na nesmyslný čistič bez inteligence.

vyjeď si log hijackthis a celý si ho projdi. rozhodni se co vědomně používáš a má tam být. ostatní odinstaluj, vyčisti, zakaž nebo odviruj.

nero sa da odstrelit tusim v nastaveniach nera alebo nero agent-a tam je kdesi zaskrtavatko ze nepouzivat nero agent, ostatne tam moze nechat neni to nic tragicke ani to moc nespomaluje start (autoupdate javy a adobe je dobre si tam nechat aktivne ptz java a acrobat su derave ementaly a teda kazda zaplata je dobra)