Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak aktivovat stahlou kopii windows

Dobry den prosim o radu nainstalovala jsem si windows xp home a nevim co dal.Ukazuje mi to pred prihlasenim je nutne aktivovat tuto kopii systemu windows u spolecnosti microsoft chcete aktivovat system nyni kdyz napisu ano nic to nedela kdyz napisu ne tak mi ukaze prihlaseni ale prihlasit nejde.Prosim poradte.Dekuji
Upravena velikost písmen, alias devypatlátor. (touchwood)

Četla jsi to? add

Hlavně tohle

Věnujte trochu pozornosti formátu textu. Nepište všechno velkými písmeny, nedělejte za každou větou tři vykřičníky či čtyři různé smajlíky. Než dotaz odešlete, přečtěte si ho po sobě ještě jednou a zkuste opravit případné gramatické chyby.

Za tohle bych Mrkvosoft nejradši zabil. Aktivace přes internet je většinou úspěšná, ale bohužel se nedá provést, protože nejsou zavedené ovládače síťové karty. Ovládače síťové karty se nedají nainstalovat, protože systém vyžaduje nejdříve aktivaci. V nouzovém režimu se ovládače instalovat nedají. Zbývá teda jak debil aktivovat přes telefon. Anebo se na to vyprdnout a použít "kouzelnou hůlku".
Půjč si od někoho normální originální XP, udělej normální instalaci (formát atd...) a použij svoje licenční číslo. Pak budeš mít 30 dní na aktivaci.

To se mi tedy ještě nikdy nestalo:-) Dám prostě "odložit na později" a mám na to 30 dní s tím, že bude na liště ikonka s klíčkem která hlásí, kolik dní zbývá do aktivace. Ona je to také zvrhlost aktivovat pokud nejsou instalovány veškeré ovladače podle kterých Mrkwosoft boduje HW.

Právě proto jsem radil, ať udělá čistou instalaci z origo média. Tenhle stav nastává ve většině případů (aspoň co jsem vypozoroval) po opravné instalaci, pokud byl mezitím změněn hardware (např. výměna základovky a následná opravná instalace WXP -> nejsou načteny ovládače -> systém požaduje okamžitou aktivaci)

Ak nemenis datum (nastavis spravny v BIOSe uz pred isntalaciou) tak mas vzdy 30dni na aktivaciu. Ak pouzivas nejaku royalty OEM instalacku na nespravnom HW, tak mas tusim 1-2dni uz som to raz tusim videl.
A aj ked sa nedostanes do OS tak mas tam moznost aktivovat cez telefon. Predpoklad je ze si zadal do instalacky svoje cislo a ne nejake "divne". A tusim sa da tam u tej aktivacie aj zmenit cislo takze ja neviem jaky mate problem.

P.S. nepouzivam warez instalacky takze je mozne ze u nich sa vobec nedostanes do OS, co je myslim spravne fungovanie toho OS, kedze to je ilegal.

Kluci, nehádejte se. Takže se ti to stalo jen jednou a ty jsi to tady předložil jako etalon, je to tak? Napadá mne snad jedna jediná věc. Instalovalo se to, restartovalo se to, vše při vybité CMOS baterii, pak pauza a následný restart nebo tak nějak. Nic jiného mne nenapadá.

Milá Helenko, psaní velkými písmeny se považuje za křik a pokud se celý text píše velkými písmeny, tak se to považuje za to, že na nás křičíte - a to ne ze zoufalství, ale z hrubiánství. To jsou prostě takové zvyklosti v diskuzích, s kterými nic neudělát (a ani to nemá cenu). Takže, máte-li nějaký dotaz, napište ho slušně, aniž byste na nás ječela...

Zozen (pozicaj) si original OEM istalacku od kohokolvek, nainstaluj to nanovo (pri instalacii pouzi svoje licencne cislo z nalepky na PC), a pojde to normalne aktivovat. Ked nemas ziadne cislo na ziadnej nalepke, tak nevlastnis ziaden Windows (a teda ho ani nemozes instalovat)