Přidat článek mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Upgrade novějších TP-Link routerů na DD-WRT

Nedávno jsem potřeboval vyřešit problém klientské stanice a požadavek byl využít router, který si uživatel již zakoupil. Bohužel TP-Link v posledních firmwarech blokuje možnost nahrát alternativní firmware přes webové rozhraní, což mě dost nemile překvapilo - upgrade selže s chybou 18005.

Jak tento problém řešit? Našel jsem na internetu možnost jak naflashovat firmware pomocí tftboot režimu. Připadlo mi to ale dost složité, a hlavně byl třeba sériový TTL port, což pro běžné PC předpokládá nákup speciálního USB převodníku na TTL úrovně, který jsem neměl po ruce (po pravdě, měl - v Raspberry Pi, ale nechtělo se mi s tím laborovat).

Vzpomněl jsem si, že už staré Asusy měly recovery režim a speciální aplikaci na obnovu firmware. Začal jsem se tedy zkoumat za pomoci packet snifferu, zda něco podobného neumí taky TP-link. Konkrétně se jednalo o model WR-841N v11. A umí - stačí podržet tlačítko "reset" při zapnutí routeru po dobu 10s, podobně jako u prastarých Asusů. :-)

Dalším krokem bylo zjištění, že router v TFTP režimu očekává TFTP server na IP adrese 192.168.0.66. Použil jsem starý dobrý TFTP server, který jsem používal už dávno pro správu Cisco switchů a routerů (ke stažení zde: tftpd32_download.html), z jehož logu a logu snifferu jsem zjistil jméno souboru, který se má stahovat. V mém případě se jednalo o soubor wr841nv11_tp_recovery.bin (jméno se liší podle typu a verze routeru a zřejmě jde o kombinaci typu a verze routeru).

[http://tftpd32.jounin.net/images/working_tftpd32.j   pg]

Zbytek byl už jednoduchý - firmware stažený z DD-WRT (verzi určenou pro přechod z originálního/factory firmware) jsem přejmenoval podle výše uvedeného odchyceného jména a umístil do složky sdílené TFTP serverem. Voilá, po krátké chvilce se router restartoval a já měl k dispozici DD-WRT.

Než se ale pustíte do flashování, upozorňuji, že uvedený postup není bez rizika. Šance, že váš router se stane cihlou ("brick") není zrovna malá.

Pokud se přesto do flashování pustíte, dejte vědět v diskusi, zda jste uspěli. A případně s jakým zařízením a jménem souboru (předpokládám, že to bude podobné i u ostatních modelů od TP-Linku).

Předmět Autor Datum
Jó, cihla, to znám… ;-) (další update firmwaru Mikrotiku už jedině "téte á téte" v březnu. Paní L-C…
L-Core 29.12.2016 09:47
L-Core
Zdarec palec kotrmelec U toho TP-Link, nestaci jen stahnout <DD-WRT> z ("site") v 'Ruter-Dabase' naj…
XoXoChanel 29.12.2016 11:47
XoXoChanel
1. v router database nenajdeš nic, co by se dnes prodávalo. Aktuální verze desek (v prodeji je už v1…
touchwood 29.12.2016 22:24
touchwood
No nevím, ale vysloveně píšou: Please check file name. To by byl gól.... ;-)
host 30.12.2016 17:46
host
Na Belkin i Sagemu mi to tak prave jde, pouze pouhy Flash_Souboru .bin pres webinterface a prepsany…
XoXoChanel 30.12.2016 17:57
XoXoChanel
Clanok super az som sa divil, ze sa ti s tym chcelo tolko zapodievat, ale tiez vyjadrim podozrenie,…
fleg-sk 31.12.2016 08:14
fleg-sk
neměl jsem jinou možnost - seděl jsem doma, neměl jsem žádný náhradní kus HW, tak jsem musel improvi…
touchwood 31.12.2016 08:27
touchwood
No já nevím... Před lety jsem upnul DDWRT na 1043-ku a chovalo se to jak motor na principu náhodných…
mif 31.12.2016 09:18
mif
dejte síťařovi týden volna... jaký je zisk změny fw oproti stávajícímu? přeci jen je to risk.
kmochna 31.12.2016 11:51
kmochna
zisk byl režim klient. ;-)
touchwood 31.12.2016 16:55
touchwood
Přes tohle se už pěkně dlouho vrací z5 k originálu. A já to tak i s DDWRT dělal, přes web se mi to n…
MaraJenes 04.01.2017 18:19
MaraJenes
Dobrý den, zrovna včera jsem upgradoval stejný router na DDWRT právě kvůli tomu již zmíněnému režimu… poslední
sobtik 08.02.2017 19:19
sobtik

Zdarec palec kotrmelec
U toho TP-Link, nestaci jen stahnout <DD-WRT> z ("site") v 'Ruter-Dabase' najit urcity model "TP-Link" , pripojit se do TP-Linku klasicky pres 192.168.xx.xx a provest 'FLASH' ruter pres 'TOOLS' => 'UPGrade' zvolit DDWRT.bin ? /* jen se ptam, clanek je dobrej a opravdu prehledny.
* Dle modelu a kompatibility urcitého TP-Linku s DDWRT samozrejme.

1. v router database nenajdeš nic, co by se dnes prodávalo. Aktuální verze desek (v prodeji je už v11) se vůbec neobtěžují dát na web a musíš na FTP.

2. Flash přes Web právě nefunguje - o tom jak to obejít je celý článek. ;-) Končí to záhy takto:

[RzxJtof.png]

edit: nenapadlo mě přejmenovat soubor a zkusit to přes webinterface, ale myslím, že takto jednoduché to nebude.

Clanok super az som sa divil, ze sa ti s tym chcelo tolko zapodievat, ale tiez vyjadrim podozrenie, ci nie je tak trosku zbytocny, pretoze si myslim, ze to, co si ty pracne prevadzal cez recovery mode sa deje cez web rozhranie. Najuzitocnejsia informacia bola nazov fw suboru, co sa vsak dalo zistit aj z webu TP_linku.
Skoda, ze to nemam ako overit, s TP_linkami som uz skoncil a uz vyse roka sa mi dari tlacit vsade Mikrotiky, ak to obkecam zakaznikovi je nakoniec spokojny aj ked nema doma vopred vybraty model s 3 antentakmi a s turbo napisom na krabici 300Mb/s,
Myslim, ze cinanom sa nechcelo moc narobit, takze cela uprava ich fw vyzera tak, ze jedine, co si router kontroluje je nazov aktualizacneho suboru.

Dobrý den,
zrovna včera jsem upgradoval stejný router na DDWRT právě kvůli tomu již zmíněnému režimu klient :-)
Existuje ještě jednodušší postup, kdy si na internetu najdete upravenou verzi firmwaru "150616" a potom můžete již cokoli nahrát přes webové rozhraní. Upravenou verzi najdete v diskuzích k openwrt.

Vlada

Zpět na články Přidat komentář k článku Nahoru