Přidat článek mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Ako kupovať TV a neutratiť pritom majetok

Kto ma tu už trošku pozná vie, že som celkom bojovníkom proti moderným teóriam modrého svetla, 120/244HZ monitorov, či XYZ Hz TV. Možno práve preto som si vyberal moje nové TV na blind. Ako, to sa dozviete z nasledujúceho článku.

Obsah videa je malá úvaha ako som si vybral TV a prečo tento postup nielenže neľutujem, ale aj odporúčam ostatným ľuďom.

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kupiť TV a né utratit pritom majetok = TCL Popravdě IPS televizi už bych si do obýváku nekoupil, kd…
HPET 18.11.2020 10:45
HPET
Popravdě IPS televizi už bych si do obýváku nekoupil, když za stejnou cenu jde koupit VA. Se 100Hz…
sambilionk 07.12.2020 23:22
sambilionk
Monitor a TV se spatne srovnavaji. VA ma podstatně lepší hloubku černé což jde vidět hlavně v tmavýc… poslední
HPET 08.12.2020 14:19
HPET

Kupiť TV a né utratit pritom majetok = TCL

Popravdě IPS televizi už bych si do obýváku nekoupil, když za stejnou cenu jde koupit VA.

100Hz není teorie ale vlastnost.
Jestli nevidíš rozdíl mezi 50Hz a 100Hz dobře, ale proč to tedy soudit? Před pár týdny jsem psal recenzi o TCL o modelech C715 a C815 kde 815 disponovala 100hz Qled a rozdíl tam vidět šel o to víc, když tytelevize byly vedle sebe.
Kupříkladu sport jako fotbal byl podstatně plynulejší, balón šel krásně vidět a nenechával za sebou náké čáry a šmouhy.

Když jsi říkal že u 3x dražší TV stejně nevidíš rozdíl, no, když jsem po dlouhém rozmyšlení a přišetřování nakonec koupil OLED, tak ti můžu říct že první den jsem jenom čučel i na reklamy s vyvalenýma očima jaký to byl rozdíl, jestli myslíš že je to je placebo no dobrá :)

Ta LG ale vypadá že má docela slušně rovnoměrně podsvícenou obrazovku, Jestli sleduješ převážně TV tedy obsah SDR tak špatná určitě nebude.
(pro sledování HDR je nakých 300 nítu moc málo pro dosahnutí potřebného efektu)

Za tu samou cenu jsi mohl zvolit když IPS tak Philips PUS s technologií Ambilight 3 (osvetení ze 3 stran) a v obýváku to vypadá opravdu dobře. Podporuje všechny populární zobrazení od HDR10 + HDR10+ (350nitů), DolbyVison / DolbyAtmos, tedy vše potřebné pro synátora ke sledovani Netflix :-)

Díky za článek.
Jen tam mohlo být trochu více zobrazene jedno z nejpodstatnějšího WebOS, kde jsi mohl ukázat více vlastnosti a možnosti nastavení.

Popravdě IPS televizi už bych si do obýváku nekoupil, když za stejnou cenu jde koupit VA.

Se 100Hz souhlas,ale s tím IPS vs VA no nevím u monitorů to sice preferuju protože na to čučí člověk z blízka,ale u Tv bych posuzoval konkrétní Tv.Tatík kupoval nějakej rok zpátky po delším výběru a lítání po Tv forech/doporučeních atd s rozestupem 2X IPS Panasonic.S obrazem teda problém nemám vs třeba co byl obdobnej 100Hz Sharp VA kterou si koupil v podobný ceně i dřív kolem 25.Na Tv forech se to taky neshodne nikdy s tou černou atd a co je lepší,což při přímém porovnání stejně nějak nepoznáš.

Kdybych kupoval Tv dneska tak jasně Samsung QLED .(teda jenom teoreticky bo až mě zkape ta nesmrtelná 100Hz CRT Philips,tak už Tv kupovat nebudu protože je o ničem dneska co tam vysílaj.) Dneska to je stejně jenom LG vs Samsung co dělaj panely jak v Tv tak monitorech + nějaká Čína co tu i padla,jenže u nich jsou recenze všelijaký u Tv ,u AOC 32 monitoru kterej má čínskej panel stejně jako starej BenQ si teda zatím na nic nestěžuju.....:-)

Monitor a TV se spatne srovnavaji.
VA ma podstatně lepší hloubku černé což jde vidět hlavně v tmavých scénách a podobně, IPS je v tom technicky omezenější. Hodně uživatelů si stěžuje na únik světla.
Neříkám ale že IPS nemá své výhody, kupříkladu dokáže podat lepší osvětlení protože podsvícení přes pixele prochází lépe jak vertikálního VA. Nebo IPS nemusí být špatný na sledovani sportu, má otevřenější úhly pohledu.
Neříkám také že na IPS nejsou filmy dobré, ale na VA budou díky podstatně lepšímu kontrastu vypadat lépe. To plati i pro bilou.
IMHO je pro sledování filmů VA jasná volba.
(až na Sony, tuším že u dražších modelu už ani IPS nikdo neosazuje)

PS: QLED (coz je také obrazovka typu VA) SAMSUNG je korektni volba. Ale TCL a jeho QLED (ted uz vydavaji mezi prvnimi i TV s technologii Mini Led ) taky neni nejhorsi volba.
[91831-ips-va-png]

Zpět na články Přidat komentář k článku Nahoru