
AMD RX 480 - 4GB modely mají reálně 8GB, jen "zamčené" v BIOSU
"Recenzenti, kterým společnost AMD poslala na testy nové karty Radeon RX 480 se 4 GB a 8 GB paměti zjistili, že ty 4GB mají ve skutečnosti také 8 GB, které lze odemknout využitím jiného BIOSu. A dle všeho lze takové karty i koupit."
Me je to v podstate jedno, ja bych se priklanel spis ke 4GB verzi karty, protoze vic stejne tezko ve hrach na fullHD vyuziju. Spis by mi slo o rychlost pameti, pokud by pamet na 4GB variante byla stejna teda 8GHz, tak to neresim vubec, pokud by tam bylo 7GHz, tak je pro me logicky podstatne, zda to pujde jednoduse pretaktovat bez nejakych neblahych nasledku na 8GHz nebo zda jsou ty pameti fyzicky horsi a pretakt nepujde nebo nemusi jit vzdy.
Udělat tohle nVidia, tak tu všichni zelenobijci budou hromadně masturbovat nad tím, jak je to svinská firma.
To nemá cenu řešit, také mě to samozřejmě napadlo. Nvidia si plete bič když prodává tak draze, nicméně to nic nemění na tom, že když udělá fatální chybu AMD, tak by se to nemělo omlouvat. Je to obrovská chyba a firma si zaslouží pořádně zdrbat a ne hájit. Ovšem co chtít od DD že.
Jaj sorry, sem sem to psát nechtěl :D, měnlo to být jinam.
chybu udělal ten masturbující bijec nad tebou. jsou prázdniny, tak děti soutěží v počtu nejdebilnějších komentářů.
A taky je státní svátek. Já chodím do práce, chytráku.
V cem vidis problem?
Podle vsech dostupnych informaci nemela AMD 4GB karty k otestovani a proto to vyresila tak, ze firmwarem zakazala 4GB pameti a snizila takt pameti na 7GHz.
Prodavana RX 480 4GB bude mit 4GB pameti a asi i nizsi takt 7GHz.
Karta RX 480 8GB testovana jako "4 gigova" mela firmwarem omezeno vyuziti pameti na 4GB a takt 7GHz.
To jest obe karty maji stejne parametry. Kde vidis problem? (v tve hlave
)
přesně tak, dokonce je to opačně - pokud se takové karty opravdu budou prodávat, dostane zákazník objektivně víc, než zaplatil.
podle me resila AMD nejaky docasny problem a pustila asi par karet i do obchodu, ale nemyslim si, ze by to trvalo delsi dobu a uz vubec ne u nereferencnich modelu, takze 4GB budou skutecne 4GB.
Vzpomínám, ze v minulosti sli obdobné veci, kde pouchym VBiosem slo prejít na silnejsí model (tusím ze po radu AMD HD, kde jde z 7850 udelat 7870), ale odstupem casu se to stávalo spíse nemozné, kde Nvidia uz ty bloky znefunkcnila né jen LOCK náke shaders, tak se mi nal nezdá ze AMD ted udelá obdobnu tah, pochopil bych UPgrade na verzi TOP/OC, ale odemknout VRAM jde-li o tu samou, né ze jesna Samsung a druhá náka liptyda ale osazeni maji identické, nebo alespon podle ID. Jestli to jde, tím líp ze jo
Ted jsem si stáhl ten VBIOS, du ho otevrít a podívat se na strívka
Osobne VBIOS stahuju exluzivne z (muze se vám hodit) : https://www.techpowerup.com/vgabios/184327/amd-rx4 80-8192-160603
Ulà, prozatim jsem nenasel zpusob jak ho otevrit, SW co pouzivam, POLARIS jeste neumi. Vy pouzivate co ? /Na otevereni Polaris .rom ? (co jsem zkousel RBE, BEditor, MMTool, etc. ty ten VBIOS/Polaris, jeste nepodporuji)