Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Zhrnutie októbra 2017

Začínajúc týmto mesiacom sme sa rozhodli pravidelne zverejňovať, čo sa deje vnútri poradne. Každý mesiac zverejníme, aké zmeny sa udiali predchádzajúci mesiac a prípadne aké zmeny chystáme ten budúci. Poradňa sa počas posledných cca piatich rokov nemenila a stagnovala. Príčinou stagnácie bolo hlavne to, že všetci, čo za poradňou stojíme, sa jej venujeme vo svojom voľnom čase a každý z nás má toho po čase občas dosť, hlavne po niektorých vyčerpávajúcich udalostiach. Myslíme si, že lepšou komunikáciou s vami, našimi návštevníkmi, dosiahneme, aby sa poradňa stala lepším miestom pre všetkých.

V posledných niekoľkých mesiacoch sme začali so zmenami, ktoré by mali poradňu oživiť a spraviť ju miestom, kde sa ľudia radi vracajú. Prvým veľkým krokom bolo nasadenie novej verzie poradne 13. augusta 2017. Nová verzia priniesla lepšie zobrazovanie na mobilných zariadeniach, pamätanie navštívených vláken na strane servera, zabezpečenie HTTPS a ďalšie nové vlastnosti. Pre nás to hlavne znamenalo zbavenie sa zastaralej implementácie poradne, ktorá bola síce dostačujúca, ale pridávanie nových vlastností už nebolo také jednoduché.

Hodnotenie odpovedí

Prvou zmenou bolo pridanie hodnotenia odpovedí. Túto zmenu sme plánovali už dlho, nasadili sme ju ale až minulý mesiac. Cieľom tejto zmeny je zviditeľnenie názoru mlčiacej väčšiny. Často sa napríklad stávalo, že niekto napísal správnu odpoveď, a ďalej nebol dôvod do vlákna prispievať. Ak ale pribudla nesprávna odpoveď, bolo ťažké odlíšiť, s ktorým názorom sa stotožňujú radcovia, ktorí už nemajú potrebu pridávať príspevok.

Počas posledného mesiaca ste pridali 840 plusových hodnotení a 418 mínusových. Najviac plusov a mínusov sa rozdávalo práve v diskusii o pridaní hodnotenia príspevkov na poradni. Z troch najlepšie hodnotených odpovedí patria prvé dve miesta flegovi za príspevky v tejto diskusii. Tretie miesto patrí Prasakovi za názor, za ktorý získal aj najviac negatívnych hodnotení. Druhým najnegatívnejším príspevkom je príspevok od kacikaca za arogantné odpovede v otázke o inštalácii Windows 10.

Najviac plusových hodnotení rozdali:

- moose (133),
- Mlocik97 (61) a
- los (59).

Najviac mínusových hodnotení rozdali:

- moose (63),
- Mlocik97 (61) a
- kozakl (38).

Veľká banánová amnestia

Ďalšou vecou, ktorú sme začali počas posledného mesiaca, je niečo, čo interne voláme veľká banánová amnestia. Ide o uvoľnenie banov, z ktorých niektoré už mali vyše 10 rokov. Keďže za také dlhé obdobie sa toho veľa zmenilo, dávame zabanovaným IP adresám druhú šancu. Začali sme postupne od najstarších. Do dnešného dňa bolo zrušených cca 20 000 banov. Najstarší ban je v súčasnosti z roku 2010. Keďže v nasledujúcich rokoch bolo udelených výrazne menej banov, uvoľňovanie ďalších banov už nebude trvať tak dlho. Do konca tohto mesiaca budú uvoľnené všetky bany staršie ako rok.

Plány do budúcna

V nasledujúcom mesiaci by sme chceli priniesť označovanie najlepších odpovedí. Autor otázky bude môcť po jej vyriešení označiť odpoveď, ktorá mu najviac pomohla pri riešení jeho problému. Táto odpoveď bude následne zvýraznená a zobrazená hneď pod otázkou. Okrem toho plánujeme mierne úpravy hodnotenia príspevkov. Medzi tieto úpravy patrí napríklad pridanie hodnotenia k článkom, aktualitám a neskôr zrejme aj k samotným otázkam.

To je na prvé mesačné zhrnutie asi všetko. Teraz uvidíme, aký budú mať mesačné správy zo zákulisia poradne prínos. V pozitívnom prípade môžete očakávať ďalšie zhrnutie na začiatku decembra, kedy budeme hodnotiť, čo sa udialo v novembri.

Komentář k aktualite

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality