Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Zhrnutie decembra/prosinca 2017

Predchádzajúci mesiac boli sviatky a hoci sme trávili väčšinu času s rodinou, niečo sme predsa len stihli. Nižšie nasleduje zhrnutie predchádzajúceho mesiaca, ako aj to, čo chystáme na mesiac budúci.

Vkladanie embedovaných videí

Jednou z úloh, ktoré sme mali naplánované na december, bolo vkladanie embedovaných videí z YouTube do príspevkov.

Ak navštevujete poradňu častejšie, pravdepodobne viete, že po registrácii získate možnosť vkladania obrázkov do svojich príspevkov vložením odkazu na obrázok v tagoch img. V predchádzajúcom mesiaci pribudla možnosť vkladať aj videá.

Videá je možné vkladať podobným spôsobom ako obrázky použitím tagu video. Medzi tieto tagy stačí umiestniť odkaz na YouTube video a o zvyšok sa postará formátovanie príspevku. Ak prekopírujete odkaz do formulárového prvku pre vkladanie textu a daný odkaz označíte, stačí kliknúť na ikonu YouTube a editor uzavrie označený text príslušnými tagmi.

Hodnotenie odpovedí

Ako každý mesiac, aj v tomto zhrnutí vyhodnotíme najviac hodnotené príspevky a tiež aj používateľov, ktorí tieto príspevku najviac hodnotili.

Počas decembra ste rozdali 1 569 hodnotení, z ktorých bolo 1 069 kladných a 500 záporných. Sme radi, že prevažujú tie kladné hodnotenia. Používateľ davidrome sa opäť podieľal na 30 % všetkých hlasov, tentokrát ale kladných. Z vyhodnotenia sme jeho hlasy opäť vylúčili.

Najlepšie hodnoteným príspevkom s 8 kladnými bodmi je odpoveď na otázku o ukladaní súborov na plochu, ktorú napísal ledníbrtník. Písal v nej, že stiahnuté súbory patria mimo systémový disk a na ploche potom stačí mať len odkaz.

Druhým a tretím najlepšie hodnoteným príspevkom so 7 kladnými bodmi sú reakcie na zhrnutie minulého mesiaca, ktoré obidve napísal touchwood. V jednom potvrdil udelenie trvalého banu titanicovi a v druhom sa vyjadril k zverejneniu štatistík o najaktívnejších prispievateľoch, ktoré navrhol MaSo.

Po 7 kladných bodov získali aj aktuality, pričom jedna z nich sa týkala predchádzajúceho zhrnutia mesiaca a druhá bola informácia o pridanom vkladaní videa.

Najhoršie hodnotený príspevok so 7 negatívnymi hlasmi bola negatívna reakcia k tomu istému návrhu zverejnenia štatistík o najaktívnejších prispievateľoch.

Najaktívnejší prispievatelia za rok 2017

- MM.. (5 464 príspevkov)
- kozakl (4 015 príspevkov)
- karel (3 825 príspevkov)
- Wikan (3 431 príspevkov)
- Redmarx (2 748 príspevkov)
- lední brtník (2 639 príspevkov)
- touchwood (2 610 príspevkov)
- sambilionk (2 199 príspevkov)
- XoXoChanel (1 940 príspevkov)
- Prasak (1 835 príspevkov)

Najaktívnejší prispievatelia za celý čas

- MM.. (95 206 príspevkov)
- karel (59 201 príspevkov)
- lední brtník (52 939 príspevkov)
- touchwood (45 125 príspevkov)
- Wikan (36 939 príspevkov)
- mif (36 513 príspevkov)
- Prasak (29 632 príspevkov)
- L-Core (28 883 príspevkov)
- host (27 157 príspevkov)
- Jan Fiala (22 674 príspevkov)

Plány do budúcna

Ďalšou vlastnosťou, ktorú plánujeme implementovať v januári, je zobrazovanie toho, kto hodnotil daný príspevok kladne alebo záporne. Budete mať tak možnosť hneď vidieť, kto s daným príspevkom súhlasí alebo nesúhlasí a podľa toho si spraviť vlastný názor.

To je v rámci tohto oneskoreného zhrnutia minulého mesiaca všetko. Ďalšie mesačné zhrnutie môžete čakať vo februári.

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Budete mať tak možnosť hneď vidieť, kto s daným príspevkom súhlasí +1 To je dobry. • Bez bodovani…
XoXoChanel 22.01.2018 11:28
XoXoChanel
me docela prokvapilo hodnoceni Wikan Tak to nejsi sám :-D Přijde mi, že toho se píšu pořád méně a m… poslední
Wikan 22.01.2018 18:39
Wikan

Budete mať tak možnosť hneď vidieť, kto s daným príspevkom súhlasí

+1 To je dobry.
• Bez bodovani by se poradna urcite obesla, ale na druhou stranku podle hlasovani muze tazatel ktery je v urcitém subjektu stracen, zvolit a ridit se dle té lépe ocenené.
• Pridani YT videji proc né, ale stale nefunguji nadpisy urovne <h> (alespon v aktualitach), osobne bych urcite privital pridani kodu html, nebo code se syntézou (predtim sel zvolit jazyk, php, js, c#. Ted je to jen <pre> bez vlastnosti), nejvic zrejme tabultaor <tab>, ktery je v uritych pripadech velmi uzitecny.
* IMHO me docela prokvapilo hodnoceni Wikan, kde nejvic nebo v prvni 5 bych typoval alespon za posledni 2 mesice : Redmax (kdyby byl i s RX), Sambi, Kozakl, Kurt ktery neni v prvni 10tce vubec, to je jen pocitano z celé poradny nebo jen sekce PC?
Celkove novu vzhled nemuzu rict ze se mi nelibil, aji ten cernej v HRY, ale na mobilnim zarizeni je tam tech reklam uz moc, kdy ne vzdy neni jednoduche na neco kliknout nebo se posunout aniz bych na nejakou raklamu akcidentne neklikl.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru