Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Text napsaný mozkem

Ještě patnácti lety bylo (u nás) sci-fi diktování do počítače a výstup v textu a už se objevuje toto. A protože jsem vizionář, tak to bude za třeba 50 let tak, že jeden si něco pomyslí, to se odešle do počítadla druhého (třeba na opačném konci planety, ale i vedle u stolu "na pivu"), a ten také odpoví myšlenkou. Pak už bude chybět jen teleportace. :-)

"...Týmu neurochirurga Changa z Univerzity v Kalifornii se podařilo ze signálů mozku extrahovat celé věty. Jejich nástroj může být nápomocný pro ochrnuté lidi, kteří by tak mohli lépe komunikovat s okolím. Pokus probíhal s pacienty s epilepsií, jimž byly na povrch mozku implantovány flexibilní elektrody. Měli vyslovit zadané věty, a během toho se zaznamenaly nervové signály. Počítačový model lidské hlasové soustavy z nich vytvořil syntetický hlas..."

http://www.chip.cz/

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Hele, s technikou problem nebude, ale naucit cloveka alespon trochu ovladat na co mysli, to problem…
Dwane Dibbley 29.06.2019 17:42
Dwane Dibbley
Podobně jsem reagoval u článku, že se bude myšlenkami přepínat televize. Kdo bude mít doma právo pře… poslední
Kráťa 30.06.2019 11:27
Kráťa

Podobně jsem reagoval u článku, že se bude myšlenkami přepínat televize.
Kdo bude mít doma právo přepínat televizi? Pokud jen jeden, tak co když nebude doma? To bude ten druhý koukat jen na jeden program? A pokud třeba manžel a manželka, hrozí, že se během deseti vteřin 30x přepne sport na seriál, seriál na sport, a potom televize zkolabuje. :-)

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru