Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice

Nově představené zařízení Raspberry Pi 400 sice jako hardwarový základ používá loňskou platformu Raspberry Pi 4, ale základní deska je odlišná a celý minipočítač je už z výroby zabudovaný do klávesnice. Dává tak připomenout legendární stroje Commodore, ZX Spectrum a další osmi- či šestnáctibity oblíbené v 80. a 90 letech.

Prodávat se bude samostatně nebo v sadě s USB myší, 15W adaptérem s USB-C, 16GB microSD kartou s předinstalovaným RPi OS, HDMI kabelem a tištěnou knihou s návody. Raspberry Pi 400 tak skutečně stačí jen připojit k monitoru, píchnout do něj sluchátka a počítač je připraven.

Článek na zive.cz

Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Koncept zabudování do klávesnice už asi nikoho neohromí a osobně v tom vidím spíš víc nevýhod než vý…
host 03.11.2020 19:58
host
Na Rpi3 ještě proč ne, ale Rpi4 je o proti 3 v odvedení tepla komplikovanější :) Myslím že už zajíma…
HPET 04.11.2020 12:26
HPET
Piny přístupné jsou, po kliknutí na článek je to vidět hned na prvním obrázku. Jediná výrazná změna… nový
Potkan007 04.11.2020 15:59
Potkan007
Tatak, máš pravdu, ze zadní strany je IDE panel pins. Mám pár RPi jako všemožné servery, HTPC, zobr… nový
HPET 04.11.2020 16:28
HPET
Svyžně! nový
mif 04.11.2020 20:09
mif
svižně :-p vím, pišu jak lopata. nový
HPET 04.11.2020 20:14
HPET
A mně se to líbí. Důchodcovi na komunikaci se světem dobrá volba (k tomu moncl za pětikilo a repráčk… nový
mif 04.11.2020 20:17
mif
Pro důchodce fajn, ale pak si nemůže pořádně třeba ani posunout klávesnici tam, kam mu to je pohodln… poslední
Potkan007 04.11.2020 22:00
Potkan007

Na Rpi3 ještě proč ne, ale Rpi4 je o proti 3 v odvedení tepla komplikovanější :)
Myslím že už zajímavější jsou různé koncepty krabiček když tomu chce nekdo přidat vzhled, nebo používat GPIO piny, které pravděpodobně u verze keyboard přístupné nebudou, takze jen spis takovy pro 'Just Funny'.

Piny přístupné jsou, po kliknutí na článek je to vidět hned na prvním obrázku. Jediná výrazná změna je odebrání jednoho USB 2.0, na něm visí klávesnice.
Mně se to líbí, ale jak píšou ostatní, nevidím využití. Mám pár RPi jako všemožné servery, HTPC, zobrazovač streamu z IP kamery přilepený zezadu na monitor. Většinou dává daleko větší smysl nějaké forma "vzdáleného" ovládání, ať už (bezdrátová) myš, klávesnice nebo rovnou vzdálená obrazovka / terminál. Nevím, kam bych dal malinu tak, aby dávalo smysl, že má klávesnici. To rovnou předpokládá, že budu mít připojenou i obrazovku a napájení, v ten moment budu mít radši jeden tenký kabel do maliny a tu někde za stolem, než víc kabelů.

Tatak, máš pravdu, ze zadní strany je IDE panel pins.

Mám pár RPi jako všemožné servery, HTPC, zobrazovač streamu z IP kamery přilepený zezadu na monitor.

Mě ta stránka nešla otevřít jelikož ji blokoval Pihole, který mám shodou okolností na Raspberry.
HTPC (4K@2160p) jede na RPi4 docela svyžně ať s OSMC (od posledního Update), nebo CoreElec. I OpenMediaVault (OMV) pro funkci menšího domácího NAS pro multimediální sdílení na RPi funguje slušně.

Pro důchodce fajn, ale pak si nemůže pořádně třeba ani posunout klávesnici tam, kam mu to je pohodlné, protože visí na napájení a kabelu k monitoru. O tom přesně jsem psal. Nevidím přínos proti variantě maliny v malé krabičce, do ní vedou všechny kabely a klávesnice je drát nebo bezdrát bokem, se kterým si můžu třeba točit za krkem.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru