Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde zachránit data z flashdisku?

Dobrý den,

ze dne na den mi přestala fungovat flaska (černá 64GB Verbatim 2.0) a měl jsem na ní docela dost důležitých věcí.
Nevím proč, ale najednou jí žádný port, ani jiný počítač nechce načíst. Choval jsem se k ní dobře, rozbitá neni.

Nemůžete mi nějak pomoct? Děkuji

a měl jsem na ní docela dost důležitých věcí

Takže jste si hrál s daty oblíbenou hru znuděných ruských důstojníků, vylepšenou "Emeričanem" v podobě použití poloautomatické pistole místo původní herní pomůcky - Nagantu M1895...
Nejlépe live a testdisk, ale pokud bude elektronika v čudu, pak je to holt smůla.

Moc dobře nechápu váš příspěvek, důležitými věcmi mám na mysli věci, které bych nerad ztratil, protože je nemám nikde jinde než na té flashce. Pro upřesěnění přikládám obrázek.

http://img198.imageshack.us/img198/7059/91018308.jpg

Důležitá data se nedávají na tak nespolehlivé médium bez zálohy na jiném médiu!
Takže "disk2" je pravděpodobně ten USB flash disk > nejdříve nějakou live linuxovou distribuci, kde možná bude možné přistoupit na pravděpodobně poškozený souborový systém, nebo testdisk , Recuva, atd...
Nejdříve bych použil TestDisk a vytvořil obraz toho USB. Pro sichr...

Upozorňuji, že ten program je při nesprávném použití velmi nebezpečný.
Samotné soubory, obnova oddílu...

nejdříve n:-)ějakou live linuxovou distribuci, kde možná bude možné přistoupit na pravděpodobně poškozený souborový systém, nebo testdisk , Recuva, atd...
Nejdříve bych použil TestDisk a vytvořil obraz toho USB. Pro sichr...

Mohl byste mi to vysvětlit jazykem amatéra? Vůbec se neorientuji. Děkuji :-):-)

Pojem "amatér" není roven pojmu "laik"! Amatér je někdo, kdo se zabývá nějakou oblastí lidské činnosti pro své potěšení, nikoliv pro svou obživu - což činí profesionál. Laik neví absolutně nic.
Pokud se neorientujete, pak bych doporučil uložit ten USB disk do uzemněné bezpečnostní skříně s dvojitým pláštěm z Permaloye s výplní olova a povolal aspoň nějakého amatéra.
Nebo budete riskovat a přes svou neznalost se pokusíte s tím laborovat. Viz dané odkazy, kde máte i nápovědu...

Trochu mi uniká smysl této poradny. Já se slušně zeptal na pomoc ohledně flashky, místo toho mi neustále připomínáte, jaká to ode mě byla nezodpovědnost zkopírovat si data na flashdisk. Je to můj problém, ne váš, já sem přišel pouze pro radu. Jestli vás to uklidní, jde mi pouze o jedno video na flashdisku, které nikde jinde nemám.
Jinak vaše slovíčkaření v předchozím příspěvku bych nazval vaší hantýrkou "off-topic".

A já se dopustil jaké neslušnosti? Dal jsem vám odkazy, dokonce i snímky obrazovky z jiného vlákna, upozornil, že bez znalostí mohou být tyto programy nebezpečné, protože to mohou číst jiní laici, tak i upozornění na nevhodnost takového média na archivování dat.
To "slovíčkaření" je na místě - pokud se srovnáváte s jinými, tak jiní mohou býti uraženi. Anglikanismus "off-topic" bych nepoužil.
Místo zhrzenosti čiňte, pokud ty data chcete.

Za vaši pomoc jsem vám samozřejmě vděčný, akorát dáváte lidem v nesnázi, kteří sem přijdou pro pomoc, až moc najevo, že vy jste zde ten chytrý, že toto je váš revír a až příliš pohrdáte počítačovými neznalci. A to sám sebe nepovažuji za neznalce, akorát v tomto směru (získávání ztracených dat) mám jisté zábrany, abych náhodou neudělal něco špatně.

jistě můžeš MS-ovi vyčíst svou blbost (a následně svou neznalost), ale to je asi tak vše, co s tím můžeš dělat. Jen upozorním že PORADIT nerovná se UDĚLAT ZA NĚKOHO.

Rady (mimochodem naprosto přesné, konkrétní a správné) jsi dostal. Není to naše vina, že nemáš zálohy, že nechápeš a že nejsi schopen se jimi řídit. Toto není mateřská škola s dozorem...

nakolko si ty sam spravil blbost, ktora zapricinila tvoj terazjsi problem (nefunkcnost flashky), mas si priznat chybu a byt ticho. A nie este pyskovat, ked ti dakto da najavo, ze robis blbosti. Ty sam si si problemy sposobil neznalosou vyse 10r vseobecne znamych veci ohladom flash diskov. Takze neocakavaj, ze ta tu bude dakto chvalit a sucitit s tebou.

Kolega se snaží jemně naznačit, že mít něco bez zálohy na tak nespolehlivém mediu jako je flash, je ruská ruleta.
Edit: pokud je vidět ve Správě disků, je naděje na záchranu. Zkuste GetDataBack, verzi pro FAT32 nebo verzi pro NTFS, podle toho, jak byla původně flash naformátovaná. Skenovat lze i bez licence, pokud zjistíte, že data jsou vpořádku stačí koupit a vložit licenční klíč a možno kopírovat. Upozorňuju, že se jedná o práci na několik hodin. Nedávno jsem skenoval 500GB disk 6 hodin, dalších 6 hodin trvalo z něj vykopírovat data.
Edit2: Vzhledem k vašim znalostem (bez urážky) nedoporučuju hrát si s programem TestDisk. Je to sice výborný nástroj, ale je potřeba rozumět tomu co děláte. GetDataBack je vhodný i pro méně zkušeného, znalost angličtiny je ovšem bezpodmínečně nutná.

originály důležitých dat si může dát na nespolehlivou flashku jen mentálně nekompatibilní jedinec.
s obdobím bakalářek takových ještě přibude...

zaraz flashku do jiného pc a doufej že ji přečteš. 64gb měla možná systém exfat, xp to nemusí znát.
jinak se s daty rozluč,
nauč se flashku odpojovat,
nikdy na ní neměj originály dat neuložené i jinde,
pokud má mít nějakou životnost, nikomu ji nepučuj. lidi jsou prasata a flashky neodpojují.

dobrodruzi můžou vyzkoušet placené r-studio, getdataback nebo free testdisk. třeba to něco obnoví.

Asi už je pozdě, ale já zkusil v podobné situaci tento příkaz v příkazovém řádku (command prompt): chkdsk G: /F
Poznámka: USB mělo písmenko G:
Pomohlo to a všechny díly Ženy za pultem i Růžového pantera jsou zachráněny :-)

Ano, to někdy pomůže, ovšem je to rovněž ruská ruleta. Chkdsk totiž umí jen dvě věci: buďto poškozený souborový systém opraví nebo ho naopak domrší tak dokonale, že už si s tím jiný záchranný program nedokáže poradit. Takže zůstávám u osvedčeného GetDataBack. Ale v poslední době se setkávám u flash spíše s nalomenými nebo ulomenými USB konektory.