Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč má MS Office ve w8 složku jak v Program Files, tak v Program Files (x86) ??

Dobrý den. Asi měsíc mám notebook Lenovo Y500 a byla na něm předinstalována zkušební verze MS Office 2010. Po 30 dnech mi přestala platit zkušební doba a já si koupil MS Office 2013. Trial verzi MS Office 2010 jsem tedy odinstaloval a nainstaloval z disku verzi 2013. Po doinstalaci se kouknu na "C,, do Program Files a tam je MS Office, říkám si, že je to v pořádku. Kouknu tedy ještě do Program Files (x86) a tam je taky MS Office. Je jedna složka pro starší verzi 2010, nebo jsou oboje pro 2013 ? Každá zabírá 1 GB, tak bych si nerad ,,zaprasil" HDD. Děkuji za odpovědi.

Nainstalovany W8 64bit pouze holy system.
V PF ani v PF(x86) neni zadny adresar MS Office.

Po nainstalovani kompletnich Office 2013 Standard 32bit:
V adresari PF ma adresar MS Office cca. 19MB, a v PF(x86) cca. 620MB.

Jak to tak vypada, ty mas instalovane Office 64bit. To ted jeste budu zkouset.

Takze opet vychazim z holeho systemu.
Po nainstalovani kompletnich Office 2013 Standard 64bit:
V adresari PF ma adresar MS Office cca. 710MB, a v PF(x86) cca. 18MB.

Co budes resit, az bude treba 128bit system, a adresare PF, PF(x86), PF(x64)..? :-D
Taky zalezi i na veri Office (Standard, Profi atd.).

Rekl bych to takhle - neres to.

Mimochodem, zkusim tedy i tu Pro verzi:
- plna instalace Office 2013 Professional Plus 32bit zabira:
v PF adresar MS Office cca. 20MB a v PF(x86) cca. 1.1GB.

- plna instalace Office 2013 Professional Plus 64bit zabira:
v PF adresar MS Office cca. 1.2GB a v PF(x86) cca. 97MB.

Programy, ktoré bežia na "Program Files (x86)" používajú podsystém WOW64 (Windows 32-bit on Windows 64-bit, je to sada ovládačov a rozhrania API zameraných na beh x32 aplikácie cez x64 architektúru systému):

WoW64 subsystém sa skladá z ľahkej kompatibilnej vrstvy, ktorá má podobné rozhranie na všetkých 64-bitových verziách Windows. Jeho cieľom je vytvoriť 32-bitové prostredie, ktoré poskytuje rozhranie potrebné pre spustenie "unmodified" 32-bitovej Windows aplikácie na 64-bitovom systéme. Technicky je WoW64 vykonávané pomocou troch dynamických knižníc (DLL):

Wow64.dll, jadro rozhrania Windows NT kernel, ktoré prekladá medzi 32-bit a 64-bit volaniami, vrátane ukazovateľa a manipuláciou s volaniami zásobníka
Wow64win.dll, ktorý poskytuje príslušné vstupné body pre 32-bitové aplikácie
Wow64cpu.dll, ktorý sa stará o prepínanie procesora z 32-bit na 64-bit režim

64 bitový systém musí "napodobniť" 32-bitové aplikácie, čo je dôvod, prečo Windows potrebuje, "oddeliť" dve Program Files zložky.

Osobne sa domnievam, že programátori vytvorili jeden inštalačný súbor pre 32-bit a aj pre 64-bit, preto sa to zapisuje do obidvoch zložiek...
"Chudák" inštalátor zrejme netuší nič o nainštalovanej verzii Windows a cesty berie zo systémový premenných... :-)

Some application installers reject spaces within the install path location. For 32-bit systems, the short name for the Program Files folder is Progra~1. For 64-bit systems, the short name for the 64-bit Program Files folder is Progra~1 (same as on 32-bit systems); while the short name for the 32-bit Program Files (x86) folder is now Progra~2.

WoW64