Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení a stahování

Dobrý večer,
prosím Vás o radu , mám připojení WDSL 1024 kb/s . Stahoval jsem poštu Thunderbirdem ze seznamu a ukazovalo mě to rychkost
29 Kbs . V tomto čase jsem měl rychlost připojení 928 kb/s a stahování 165 kB/s. Tak nevím jestli nemám něco blbě nastavený nebo to tak je správně a jsem asi blbej že to nevím. Děkuji Vám za případné názory a odpovědi.

Ano , to máte pravdu , ale povšimněte si že píšu (možná jsem to blbě napsal , teď na to nevidím)
Rychlost stahování v uváděné době byla 116 kBús a já stahoval poštu ze seznamu do Thunderbirdu rychlostí cca 5 x menší. Možná to tak má fungovat , já nevím.Při Vaší profesionalitě je potřeba příspěvek číst pomaleji. To není nic ve zlém , to je poklona.

Rychlost stahovani obecne zaleží na mnoha faktorech. Nejen na rychlosti připojení, ale také na tom, jak je daná služba momentálně vytížená. Takže stahování pošty nemusí probíhat maximální ryclostí připojení, pokud Seznam zrovna v té době vyřizuje požadavky dalších pár set uživatelů.
Něco jiného pak je stahování nějakého velkého souboru, kde se projeví plná rychlost a něco jiného je stahování spousty malých souborů (mailů), kdy musí poštovní klient po stažení každého oznámit serveru, že se to podařilo a zažádat o další.