Předmět Autor Datum
Ovladač nebo správněji ovladač zařízení (anglicky device driver) je software, který umožňuje operačn…
rh 08.10.2006 05:19
rh
Zkusím to úplne zjednodušit. Představ si dálkově ovládaný model auta. Když přijímač v autě dostane…
Jan Fiala 08.10.2006 07:18
Jan Fiala
Zdravím Vás pán Fiala.Som rád že ste sa ozval.Ide o toto: Mam napalovačku Asus drw-1608P.Je s najnov…
asd 08.10.2006 13:05
asd
ol by som rád ak by niekto skúsil najsť a stiahnuť ovladače na napalovačku ASUS DRW-1608P. Takže zn…
karel 08.10.2006 13:17
karel
Vďaka Karel takže v tom by som mal jasno.Len potom neviem prečo sa hovorí a píše v takomto prípade o…
asd 08.10.2006 13:32
asd
Firmware je program primo ve vypalovacce Ovladac je program, ktery zprostredkovava komunikaci mezi v… poslední
Jan Fiala 08.10.2006 14:37
Jan Fiala

Ovladač nebo správněji ovladač zařízení (anglicky device driver) je software, který umožňuje operačnímu systému pracovat s hardwarem. Ovladač zajišťuje řízení hardware a zárověn komunikuje s operačním systémem pomocí jednotného rozhraní.

Ovlada%C4%8D

Firmware je programové vybavení, které je integrální součástí elektronického zařízení. Tyto programy jsou většinou vypáleny do pamětí ROM, EPROM nebo jejich ekvivalentů.

Firmware

Zkusím to úplne zjednodušit.

Představ si dálkově ovládaný model auta. Když přijímač v autě dostane nějaký signál, firmware jej vyhodnotí a třeba zatočí doleva, přidá rychlost.
Teď budu chtít auto ovládat počítačem. Nestačí, když do počítače zastrčím nějaký "bazmek", který vysílá příkazy pro auto, ale budu muset mít program, který např. stisk klávesy dopředu převede na příkaz "přidej rychlost", který zná ten "bazmek". Ten už jej pošle jako radiový signál a auto přidá.
Ovladač pro "bazmek" budeš potřebavat jiný pro každý operační systém, protože každý operační systém má své zpacování stisku kláves.

Bazmek = nějaké zařízení, které umí vysílat přikazy, kterým rozumí přijímač v autě.

Zdravím Vás pán Fiala.Som rád že ste sa ozval.Ide o toto:
Mam napalovačku Asus drw-1608P.Je s najnovším firmware 1.59.No stále mám s ňou problem.Na stránkach int.ponúkajú nový firmware ale aj najnovšie ovládače.Takže chcel som nainštalovať aj nový ovládač.A tu je ten problém.Na žiadny ovládač sa nemôžem dostať pretože to čo ponúkajú ako ovládač (ked sa k nemu konečne preklikám)nieje ovládač ale firmware.Je možne sa o tom lahko presvedčiť.Dal som vyhladávať ovládač a dostal som sa k firmware.Čital som na poradni že niekto "napalil" na napalovačku novy firmware začala mu blbnúť takže musel pre ňu stiahnuť aj nový ovladač aby mu to šlapalo.Bol by som rád ak by niekto skúsil najsť a stiahnuť ovladače na napalovačku ASUS DRW-1608P.
Problémy sú dva:

1.Pri začiatku napalovania urobí 2% zastavi sa a 2 až 5min. sa roztáča a zastavuje.V lepšom prípada sa potom pohne dalej a dopadne to dobre.Väčšinou zlyhá.Je to pri zavádzacej stope a prázdnom zásobníku.

2.Ak sa pohne dalej (a toto je ten väčší problém) zastaví sa na 13%,zásobník klesne na 10% napalovačka zase točí a zastavuje 5 až 20min.a nič sa nedeje.Potom zase v lepšom prípade sa pohne dalej a OK,ale 6 z 10 prípadov zlyhá.A to pri všetkých mediach.Napalovačka zistí že sa dá na médium napalovať 12x,ja zadám 6x a aj tak zlyhá.
Robí to aj pri kopírovaní aj pri prenašaní Video-ts teda napalovaní filmov z HDD ale aj prinapalovaní dátových DVD(avi)

CPU-3GHz,ram-1G,na radiči primar UDMA-samozrejme,virtuálna pamäť min-max 1530,HDD-seagate 120GB S-ata
NOD-systém preverený,defragmentované,spyware,Tempy-tiež
Nero6 .6.0.15 ale skúšal som asi 4 verzie
Tento problém trvá asi rok a teraz to dávam prvý krát na poradňu.
Preto by som prosil každého kto mal podobný problem a prišiel na to prečo to robí aby mi poradil.mám velmi vela pokazných médii takže pokial to nevyriešim tak sa do napalovania ani nepúšťam.

Vďaka Karel takže v tom by som mal jasno.Len potom neviem prečo sa hovorí a píše v takomto prípade o ovládačoch a nie o firmware,keď pod ovládačmi myslia firmware.Myslím tým že na stránkach s firmware píšu o ovládačoch a je to vlastne firmware.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru