Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku distribuciu Linuxu na USB-kluc ?

Snazim sa pomoct kamaratovi s netypickym lekarskym pristrojom. System nenabehne s hlaskou "No boot device" (ked si dobre pamatam).
Vyrobok je cersto po zaruke, ale aj tak (nemenovana) firma poslala USB-kluc. S neho som zistil, ze ide o pravdepodobne o "syslinux OS-V8.04"

Problem je ten, ze potrebujem zachranit data o uzivatelskych nastaveniach pre urcitych pacientov (za dva roky).

Problem druhy je ten, ze som clovek starsieho data, odchovany sice 8-bitakmi, CP/M, DOS-u a vsetkych verzii Windows, ale k Linuxu som si moc "nepricuchol".

Otazka: Aku distribuciu Linux-u, ktora mi vytvori botovatelny USB-kluc, od ktorej nechcem nic ine ako zazalohovat subory, ale ako (sice clovek znaly) ale neznalec Linuxu.

Dalsie info (pre zaujimavost):
Rozobral som pracne cely pristroj (zbytocne), aby som zistil ze pocitac je priamo v monitore. Doska rozmerov asi 10x12 cm. Absolutne bez oznacenia (asi zakazka), zistit CPU sa nedalo. Oficialne konektory, teda externe dostupne: RJ45 (nepouziva sa), vystup audio (nepouziva sa) a jednen USB.
Pamat, teda bootovaci "disk" je (asi) holy plosak USB-cka zalepeny v internom slote USB (ziadny harddisk).

Chlapci, dakujem Vam naozaj za odpovede a ospravedlnujem sa za neskoru reakciu. Ambulancia je v prevadzke, takze az dnes (v sobotu) som pokracoval.

Stiahol som si Kubuntu cez Unetbootin, ale nenabootoval.
Vybral som teda USB bootovaci "disk", ale k datam pacientov som sa nedostal (to lizatko vyzera takto):
5bd0e3c91a
Skusal ho v troch PC (aj pod linuxom), ale vyzera mrtvy. Je to KINGMAX 4GB a je na doske vlavo dole prilepeny (bol).
2ca794be6d

fleg: "Syslinux je len vo verzii 5.01" Mas pravdu, ide o Syslinux 4.04 EDD. Pomylil ma adresar "Os-8.04"
4ac1f2d80b

A preco teda nepouzijes ten USB kluc ktory poslala nemenovana firma?

Pouzijem, ale islo o zachranu dat o pacientoch (co samozrejme na novom kluci neni).

Mam ale novy problem.
Nedari sa mi urobit klon noveho USB-cka. Moj oblubeny Norton Ghost to odmietol a Paragon HDD Manager vytvoril nefunkcnu kopiu.
Ta 4GB bestia na totiz 9 oddielov a dokonca aj FAT32 aj Ext2.
2066 extended
500 logical
30 logical
1300 ext2
6 ext2

Moja nova otazka: V com urobit zodpovedny klon?

P.S. Firma napred chcela vyslat technika z Francie (hradit cestu, ubytovanie, reziu ...)
a ten by vytiahol vadny USB-kluc a vlozil novy.
Klon by urcite nerobil, prisiel by o buduci kseft.
Napokon, kedze islo o par dni po zaruke poslali USB.
Takze rad by som mal rezervu.

Klon sprav cez dd v linuxe.
Okrem toho nerozumiem preco chces klonovat...pokial ide o data pacientov staci ak je kluc citatelny a dokazes sa k datam dostat. Kedze uz mas novy funkcny kluc potom bude stacit data len prekopirovat na ten novy a system moze bezat dalej.